Šéf UBS: Rok 2016 rokem korekcí nejen pro Čínu

Volatilitu, které jsme byli svědky na čínských akciových trzích minulý týden, je třeba vidět v kontextu širších korekcí trhu, které budou pokračovat celý letošní rok. Tvrdí to šéf švýcarské investiční banky UBS Sergio Ermotti. Rok 2016 bude podle něho pro Čínu i zbytek světa rokem korekcí. A tyto korekce se nyní začínají objevovat, poznamenal pro CNBC.

„Myslím, že teď se nastavuje prostředí pro příští desetiletí,“ soudí Ermotti. Čínské trhy během prvního obchodního týdne roku 2016 propadly zejména kvůli obavám z ekonomického zpomalení země. Trhy v Evropě a ve Spojených státech reagovaly výprodejem, který hrál na nervy investorům a dále pravděpodobně hrát bude.

Roste ekonomika Říše středu jen pod 2,5 procenta?

Posted by Roklen24 on Tuesday, 12 January 2016

Nebylo to poprvé, kdy podobné otřesy sevřely čínský akciový trh. „Sledujeme jen pokračování toho, co jsme viděli na konci roku 2015,“ řekl Ermotti.

Směrem ke své bance UBS prohlásil, že je dle jeho soudu na těžké období dobře připravena. S tím, jak čínské obyvatelstvo bohatne, se UBS snaží rozšířit své aktivity v Asii například v oblasti asset managementu, investičního bankovnictví a šířeji správy majetku. 

Čínský disident porazil Lego

Newsletter