Sentiment se zlepšuje, „bullish“ je 38,5 % investorů

Americké akcie po zkráceném obchodním týdnu dnes zahájily ústupem z nových maxim. Index Dow Jones se propadá o 0,4 % a dostává se pod psychologickou hranici 17.000 bodů, kterou jako historické maximum pokořil minulý týden. Sentiment investorů je však i nadále pozitivní, hlásí Americká asociace individuálních investorů (AAII).

AAII, která zveřejňuje průzkum sentimentu investorů každý týden, oznámila za minulý týden nárůst podílu pozitivně naladěných investorů, tzv. „bullish“ investorů, na 38,5 %, což je o 1,3 % více než o týden před tím. Podíl investorů, kteří jsou naopak „bearish“ je 22,4 %, ale i jejich počet narostl o 1,3 %. O 2,6 % na celkových 39,1 % se snížil podíl neutrálně naladěných investorů.

Dlouhodobý průměr sentimentu investorů AAII je 39,0 % „bullish“, 30,5 % „neutral“ a 30,5 % „bearish“. Přestože je pozitivní sentiment investorů poměrně vysoko, což by mohlo signalizovat brzký obrat trendu ve vývoji akciových trhů, je počet „bullish“ investorů stále daleko od maximálních hodnot za posledních 8 let.

Newsletter