Pravděpodobnost snížení britských sazeb v srpnu klesla z 50 % na 25 %. Libra zpevnila nad 1,3000 GBPUSD. Dolar plošně oslabuje. Proti euru nad 1,0930 a proti koruně pod 23,15.

Silná rally. Kde?

Aktuální situace na trzích. Co poroste?

EURUSD

Na aktualizovaném grafu EURUSD můžeme vidět dokončenou vlnu (4), kolem úrovně 1,0823, což byla zároveň silná resistence. Následně cena prorazila velmi silné pásmo spojnice 2 a 4. vlny. Dolar se nyní nachází v krátkodobé korekci, kterou bych využil k případnému posílení dolaru.

Ropa

Na ropě je situace obdobná. Konsolidace v pásmu 54-57 ústí do finální vlny E, která by měla být již dokončena. V ideálním případě by měl po trojúhelníkovém pásmu následovat hybný režim páté vlny.

Z hlediska fundamentů je ropa silně podpořena Donaldem Trumpem.

USDJPY

USDJPY byl v poslední době pod tlakem, nyní však prorazil závěrečnou diagonálu. Vlna (4) by však nyní měla být ukončena a cena by mohla jít vzhůru směrem ke 120.

S&P500

S&P dokončilo vlnu 3 a opět stejně jako USDJPY by mělo dokončit vlnu pět s cílem u 2350 bodů. Dnes je S&P výrazně podpořeno akciemi NIKE, které rostou kolem 3 %.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter