Silný dolar, slabé euro

Dolar se pohybuje pouhé 0,2 procenta od svých dvouletých maxim vůči euru, poté, co páteční údaje z amerického trhu práce ukázaly nečekaně pozitivní čísla, na což americký dolar reagoval prudkých růstem. Během dnešní noci však euro mírně korigovalo své ztráty a momentálně se ocitá na 1,2528 dolaru za euro.

Nezaměstnanost v USA nejníž za 6 let, silná tvorba míst

Euro dnes oslabuje vůči měnám s vyšším výnosem poté, co údaje ukázaly, že německé tovární objednávky klesly nejvíce od roku 2009. V podobě očištěné od sezóních výkyvů a inflace klesly za srpen o 5,7 procenta. Analytici předpovídali pokles o 2,5 procenta dle mediánu odhadů Bloomberg. 

Objednávky v německém průmyslu padly nejprudčeji od roku 2009

Japonský jen posiluje v blízkosti svých šestiletých minim před zítřejším zasedání japonské centrální banky, jeho momentální kurz vůči dolaru je 109,438 jenů za dolar.

„Americký dolar je bezesporu momentálně hvězdou měnových trhů“ říká Sam Tuck, měnový stratég z ANZ Bank. „Přestože sílí řeči o jeho překoupenosti, v nynější situaci nevidím jediný důvod k jeho prodeji.“

Česká koruna dnes mírně posiluje vůči euru na 27,4585 korun za euro, nicméně vůči dolaru se pohybuje poblíž svých 5 a půl ročních minim na 21,912 korun za dolar.

Newsletter