Silný závěr na Wall Street. Apple nad 100 dolary

Středeční seance se nesla v úvodu obchodování v červených číslech, bez zjevných fundamentů trhy hledají směr. To potvrdil i závěr obchodní seance, který obrátil červená čísla do kladných hodnot. I přes páteční výrazně horší fundamentální data investoři nevidí možná rizika na kapitálových trzích, což potvrzuje i pokles volatility.

Nižší objemy však svědčí o vyčkávání blížícího se načasování úrokových sazeb. Index S&P 500 +0,37 %, DJIA +0,32 % a Nasdaq +0,75 %. Tábor býků na indexu S&P 500 mezi sebe dnes získat dříve medvědím směrem smíšlející Wells Fargo.

Z královny medvědů z Wells Fargo je akciový býk

Výnos 10letých státních dluhopisů vzrostl na úroveň 2,53 %. Výnosy rostou již pátý den po sobě. Dnešní nervozita na finančních trzích se však netýkala akcií Apple, které si připsaly solidních 3,07 % a zakončily na rekordní úrovni 101 USD. Po počáteční kritice jsou podporou i většinové výhledy analytiků, které jsou po úterní show silnější, než před ní.

Apple na vzestupu nebo na ústupu?

Pozitivní náladu Applu zakryla eBay, která naopak o 3,09 % poklesla, důvodem může být větší konkurence pro PayPal platební služby.

Apple nezklamal. iPhone 6 s peněženkou a chytré hodinky!

Výrazný nárůst zaznamenala společnost Lands‘ End +20,58 %, když výrobce oděvů zaznamenal rekordní tržby a zisk ve druhém čtvrtletí.

Newsletter