Zakladatelka Zásilkovny: Ženy, které nepomáhají ženám, skončí v pekle

Rodina se bere jako překážka pro podnikání jen pro ženy, ne pro muže. Podnikatelka Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny, to ale vidí jen jako bariéru v hlavě. Hlavní je podle ní mít vizi a plán. Její vlastní děti ji naopak v podnikání „nakoply, protože se musela naučit pracovat s časem.

V rozhovoru s Kateřinou Tygl, zakladatelka skupiny Ženy v byznysu, také apeluje na zaměstnavatele, aby ženám ulehčili život například zkrácenými úvazky. Odměnou jim pak budou loajální a vysoce produktivní pracovnice. Sama Simona Kijonková se snaží obsazovat vedoucí pozice ženami s dětmi. Jak sama říká, ženy, které nepomáhají ženám, skončí v pekle. Podívejte se na video.

Co se byznysu týká, Simona ve videu radí, jak můžete v podnikání škálovat. Třeba i kavárnu. Na co určitě nesmíte nezapomenou je finanční plán. Pokud totiž nemáte na jídlo, určitě podnikat nebudete a škálovat už vůbec.

Zajímá vás, jak se můžete posunout v podnikání na vyšší level? Přijďte na konferenci Ženy v byznysu. Koná se 8. a 9. října v Praze. Více informací najdete na zenyvbyznysu.cz/konference.

Foto Simony Kijonkové: Vojtěch Resler/MAM

Newsletter