Škraloupy Applu

Akcie Apple, který před dvěma týdny představil zbrusu nový iPhone, o nějž je enormní zájem, by se dnes mohly dostat pod mírný tlak. První negativní zprávou je, že firma musela „odstavit“ aktualizaci svého nejnovějšího operačního systému iOS 8.0.1 po stížnostech uživatelů na problémy s telefonem po jejím stažení.

Apple zveřejnil novou verzi operačního systému ve středu ráno. Po stížnostech, že narušuje možnost volání, aktualizaci stáhl. Podle některých médií nová verze navíc brání funkci technologie, která umožňuje odblokování telefonu pomocí otisku prstu. Akcie Applu uzavřely středeční seanci se ztrátou 0,9 % na ceně 101,73 dolaru, dnes v premarketu ztrácí zatím 0,7 %.

Další kritika se snáší podle agentury Reuters na fyzické vlastnosti nové verze smartphonu. iPhone 6, který oproti předchozí „pětkové“ verzi zeštíhlel, se může při nošení v kapse ohýbat. Apple se vůči tomuto nařčení zatím nevymezil.

Apple nezklamal. iPhone 6 s peněženkou a chytré hodinky!

Apple na vzestupu nebo na ústupu?

Nový iPhone 6 zeštíhlel z 7,6 milimetrů na 6,9 milimetrů, respektive na 7,1 milimetrů v případě verze iPhone 6 Plus s hliníkovým pláštěm. Právě druhého, většího modelu se týkají zprávy o údajném ohýbání, vycházející z testů uživatelů a odborných webů.

Společnost SquareTrade, která poskytuje záruky uživatelům iPhonů, uvedla, že připravuje další testy nových přístrojů. Firma telefony kvůli ohebnosti zatím netestovala, „protože jsme až do tohoto týdne nikdy neviděli tak tenký telefon, aby to mohl být potenciální problém,“ uvedl mluvčí firmy.

Prodej nových telefonů zahájil Apple 19. září a objednávky byly rekordní. Enormní zájem se potvrdil a firma během prvních tří dnů prodala přes 10 milionů přístrojů. Prodej byl zahájen v USA, Austrálii, Kanadě, Francii, Německu, Hongkongu, Japonsku, Portoriku, Singapuru a Británii. Tento týden se mají přístroje začít prodávat v dalších dvou desítkách zemí, ČR ale mezi ně nepatří.

CEO Tim Cook uvedl, že poptávka překonala očekávání firmy a ta tvrdě pracuje na co nejrychlejším vyřízení objednávek. Podle některých médií by ale prodej mohl být ještě vyšší, kdyby byly k dispozici větší zásoby přístrojů. 

Apple rekord nestíhá. Fanoušci si na iPhone počkají

Nastoupil Apple na novou vlnu úspěchu?

Musí se Apple stále víc dělit o svou slávu?

Newsletter