Dolar mírně sílí v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje na úrovni 1,1900 EURUSD. Měny regionu ve ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,50 za euro.

Slabé německé zakázky a neklid před výsledky. Evropa mírně rostla

Německý index DAX 30 otevřel v pondělí v kladných hodnotách, kdy připisoval až 1,8 %, poté však následovalo vymazávání zisků a pokles až k nulovým změnám. Z největší evropské ekonomiky jsme se hned zrána dočkali výrazně negativního překvapení v podobě více než dvojnásobného propadu průmyslových objednávek. Ten v srpnu dosáhl 5,7 %.

Objednávky v německém průmyslu padly nejprudčeji od roku 2009

Německý DAX uzavřel v mírném zisku +0,15 %, Stoxx Europe 600 +0,24 % a CAC 40 +0,11 %, britský FTSE +0,55 %. Zatímco se Německo dostává do výraznějších problémů, řecký ministr financí si pochvaluje, že letos tamní ekonomika pravděpodobně ukončí šestiletou recesi, a očekává růst v roce 2015 v tempu 2,9 %.

Americká výsledková sezóna: Kdo, kdy a jak?

Z ekonomického kalendáře na tento týden bude zítra následovat souhrnný údaj z německého průmyslu za srpen. Trhy jinak budou veskrze vyčkávat na výsledkovou sezónu za 3Q, která bude „zahájena“ ve středu v USA firmou Alcoa, a následně se připojí i evropské společnosti.

Newsletter