Slavné boty ze Sexu ve městě chtějí miliardu dolarů z IPO

Jimmy Choo, jehož boty byly proslaveny především díky Carrie Bradshaw v seriálu Sex ve městě, se chystá v září vstoupit na burzu a podle agentury Bloomberg má IPO vynést majitelům až miliardu dolarů. Společnost JAB Holdings, která značku malajsijského návrháře vlastní, by v Londýně mohla prodat až 25 procent ze svého podílu. Současný majitel JAB Holdings, koupil značku Jimmy Choo v roce 2011 od bývalé spoluzakladatelky, Tamary Mellon. Stejně tak jako u mnoha dalších módních značek, například Moncler SpA, Brunello Cucinelli SpA a Salvatore Ferragamo SpA, je hlavním důvodem IPO vydělat peníze na expanzi společnosti.

O možném vstupu společnosti na burzu se v módním průmyslu mluvilo již v březnu, přesto ani v září není jisté, že k tomuto kroku dojde. Stejně tak zatím není jisté, kdo veřejnou emisi akcií značce povede. Podle lidí obeznámených se situací společnost JAB již najala Bank od Ameria a HSBC Holdings. Žádné finální rozhodnutí však nebylo zatím zveřejněno a ani jedna z uvedených společností se k věci nevyjádřila.

Značka Jimmy Choo se zabývá prodejem pánských i dámských bot, kabelek a doplňků ve více než 100 obchodech po celém světě. Sám Jimmy Choo opustil značku již v roce 2001 a o deset let později ho následovala i spoluzakladatelka a bývalá redaktorka časopisu Vogue Tamara Mellon. Momentálně je kreativní ředitelkou této značky neteř zakladatele, Sandra Choi.

Potenciál společnosti Moncler

Generální ředitel Neev Capital, Rahul Sharma se nechal slyšet, že Jimmy Choo má potenciál být jako Moncler, za předpokladu, že plánuje rozšířit svůj sortiment a distribuci. Akcie Moncler se v prosinci dostaly o 47 procent nad upisovací cenu hned první den obchodování, což byl nejlepší výkon v roce 2013 mezi evropskými IPO. Akcie od zpomalení čínské poptávky po luxusním zboží klesly o 26 procent.

IPO v Londýně vynesly letos zhruba 27 miliard dolarů, což je nejvíce od roku 2007 a podle údajů shromážděných agenturou Bloomberg akcie získali průměrně více než 7 procent na den. 

Newsletter