Slovenská Nay kupuje prodejny Electroworld, v Čechách název ponechá

(Aktualizováno 11:20) Slovenská síť spotřební elektroniky Nay kupuje 26 prodejen sítě Electroworld v ČR a na Slovensku od britské skupiny Dixons Retail. Počet svých prodejen tak navýší na 57 na obou trzích dohromady. Cena transakce nebyla zveřejněna.

„Díky této dohodě dosáhneme svého dlouhodobého cíle rozvoje, kterým byl vstup na český trh,“ uvedl místopředseda představenstva Nay Ján Tomáš. Na českém trhu chce firma zachovat značku Electroworld.

Prodejny Electroworld v ČR a na Slovensku v uplynulém finančním roce, který skončil koncem dubna, hospodařily podle Nay se ztrátou 5,6 milionu liber při tržbách 129 milionů liber. Slovenská síť převezme všechny závazky i zaměstnance.

Dokončení transakce se očekává v průběhu léta a podléhá kromě jiného souhlasu antimonopolních úřadů. „Je to velký krok k dosažení našeho cíle, kterým je vedoucí postavení ve střední Evropě. Tato akvizice znamená zdvojnásobení obratu skupiny Nay,“ dodal předseda představenstva slovenského řetězce Peter Zálešák. Po ovládnutí sítě Electroworld dosáhne roční obrat Nay částky 300 milionů eur.

Nay byla založena v roce 1992. Loni dosáhla obratu 150 milionů eur. S podílem více než 15 procent vystupuje v roli tržního lídra na Slovensku.

Newsletter