Snapchat jako největší vstup na burzu od 2014? Umíte s ním?

Neotřelá aplikace, která umožňuje zasílání fotek, Snapchat. K americké Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) dorazila zatím tajná žádost o primární nabídku akcií, cituje své zdroje agentura Reuters. Nabídka by se podle nich mohla uskutečnit v březnu a ohodnotit firmu na 20 až 25 miliard amerických dolarů. Stala by se tak největším vstupem na burzu v USA od roku 2014 a největším vstupem technologické firmy na burzu v USA od roku 2012.

Podle amerického zákona zaměřeného na podnikání začínajících firem mohou firmy s příjmy nižšími než jedna miliarda USD tajně požádat o primární nabídku akcií. To jim umožňuje diskrétně otestovat zájem investorů a současně udržet v tajnosti informace o svém finančním stavu.

Snapchat zahájil činnost v roce 2012 jako mobilní aplikace, která umožňuje uživatelům posílat fotografie, které zmizí za několik sekund. Má více než 100 milionů aktivních uživatelů, zhruba 60 procent jich je ve věku 13 až 24 let. To z firmy děla atraktivní cíl pro inzerenty, kteří mají zájem oslovit narozené po roce 2000. Mluvčí firmy Snapchat odmítl zprávu komentovat.

Firma v září začala sama sebe označovat za výrobce fotoaparátů a tento měsíc představila sluneční brýle s vestavěným fotoaparátem za 130 dolarů. Fotoaparát v brýlích je bezdrátově spojen s chytrým telefonem, umožňuje tak posílání fotek a videí na svoji aplikaci.

Snapchat: Kdo se má bát víc – Facebook, nebo Twitter?

Johny Machette: Vydělejte na Snapchatu

Snapchat uvede na trh sluneční brýle s digitální kamerou

Newsletter