Societé Générale: Francouzské a čínské akcie jsou teď mimořádně atraktivní

Analytici francouzské bankovní skupiny Société Générale, mateřské tuzemské Komerční bance, vydali nové výhledy pro světové akciové indexy. Za jednu z nejatraktivnějších investic teď považují francouzské akcie, druhou sázkou je Čína.

Francouzské indexy, ztělesněné indexem CAC40, by podle SocGen měly v následujících měsících a letech zažít silný růst, do konce roku 2016 dokonce o více než polovinu. Zajímavý potenciál mají po Francii a Číně dle mínění analytiků SocGen jen periferní země eurozóny – Španělsko a zejména Itálie. Prognózu banky shrnuje první tabulka v galerii u tohoto článku.

Důvodů k růstu francouzských akcií je podle SocGen několik. „Jednak jsme optimističtí ohledně akcií celé eurozóny díky uvolněné měnové politice ECB a faktu, že jejich ocenění je oproti americkým akciím relativně nízké. V rámci eurozóny pak patří ocenění francouzských akcií mezi nejatraktivnější především ve srovnání s Německem. Ve prospěch Francie navíc hovoří zahájené reformy ekonomiky prezidentem Hollandem v lednu 2014, které by se v horizontu několika let měly projevit na ziskovosti firem,“ míní analytici skupiny, jejichž pohled zprostředkoval tým KB.

Projdeme-li jednotlivé francouzské tituly, SocGen sází nejvýrazněji na růst banky BNP Paribas (27 %) a také Credit Agricole (25 %). Zajímavé jsou i Thales, Casino a energetika EDF, naopak „na chvostu“ Vinci či Illiad. Mínění SocGen o jednotlivých titulech si můžete projít v tabulce dvě v galerii tohoto článku. Analytici Societe Generale považují za zajímavou investici buď do indexu CAC 40, nebo do desítky francouzských titulů, které favorizují (viz tabulka).

Newsletter