Soros přiznal obří sázku na pokles S&P 500

V dobách nejistoty a protichůdných signálů na akciovém trhu někdy běžným drobným investorům nezbývá nic jiného, než si při investičním rozhodování hodit kostkou. Nebo se inspirovat strategiemi investičních guru.

Zdá se, že legendární miliardář George Soros vyhlíží korekci amerického akciového trhu. Hedgeový fond Soros Fund Management LLC, který známý americký finančník vlastní, uvedl v povinné zprávě regulátorům, že za čtvrtletí ke konci června ve velkém nakupoval put opce na indexové akcie SPDR S&P 500 ETF. To znamená, že Soros spekuluje na pokles indexu S&P 500, a velikost jeho krátké pozice na druhý kvartál roku narostla šestinásobně. Zatímco na konci března disponoval put opcemi na 1,6 milionu akcií v hodnotě necelých 300 milionů dolarů, k 30. 6. tento objem narostl na celkem 11,29 mil. kusů v hodnotě 2,2 mld. USD.

Ačkoli po sečtení všech pozic na akciovém trhu je Soros stále ještě býkem, jeho „short“ sázka (která bude zisková, dojde-li skutečně k poklesu S&P 500) narostla z 2,96 % na 16,65 % portfolia fondu. Pro úplnost se sluší dodat, že krátkou pozici Soros mírně vyvážil nákupem call opce, která nyní dosahuje tržní hodnoty 411 mil. USD, tvořící 3,10 % portfolia fondu. Velký skok v procentuální velikosti navýšení krátké pozice ale naznačuje, že se Soros obává dalšího vývoje trhu, především s ohledem na blížící se ukončení QE.

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s.

Newsletter