S&P 500 na novém rekordu. Špatné je dobré kvůli Fedu

Americké akcie, které se po většinu obchodování držely zpět po velmi špatném reportu o tvorbě pracovních míst v americké ekonomice v srpnu, se před samým závěrem obchodního týdne vyšvihly k růstu a index S&P 500 úrovní 2.007,71 bodu na nové historické maximum.  Stručná interpretace ekonomů a komentátorů zní: trhy si vybraly to, co chtěly. Pokles míry nezaměstnanosti je dobrý a letošní nejhorší číslo o tvorbě pracovních míst také, protože snímá riziko rychlejšího a prudšího utažení měnové politiky ze strany Fedu…

Sporný trh práce v USA: Ekonomové tak strašným číslům nechtějí věřit

Index S&P 500 vedl výše opět zejména energetický segment, o necelé procento si po předchozím prodejním tlaku polepšily akcie Apple. Ztrácel naopak oděvní maloobchodník Gap na zaostání srpnových tržeb za konsensem a umírnily se také akcie Tesla Motors poté, co je sám CEO společnosti označil za poněkud drahé v danou chvíli. Family Dollar odmítla nabídku Dollar General, znějící na 9,1 mld. USD.

Family Dollar znovu odráží návrh Dollar General

Index Nasdaq posílil o půlprocento k 4.582,90 bodu, DJIA je hodnotou 17.137,36 pouze o necelý jeden bod od historického maxima z 16. července.

Své na růstu trhů sehrává také příměří, které k večeru začalo platit na východě Ukrajiny mezi kyjevskými složkami a proruskými separatisty. Evropa zvažuje další kolo protiruských sankcí a Angela Merkelová naopak uvedla, že dodržování příměří může vést k ústupu sankcí již zavedených. Zlato mírně zdražilo, ropa o zhruba dolar klesla. Aktuální obchodní hladiny jsou 93,3 USD/b a 1.267,3 USD/oz.

Na východě Ukrajiny zavládl klid zbraní

Newsletter