S&P uvádí sezónu výsledků na 2měsíční minimu

Druhým dnem v řadě propadly americké akciové trhy, kdy sehrála roli výrazně slabá data z Evropy, dnes konkrétně z německého průmyslu, a také nervozita z nadcházející výsledkové sezóny.

Americká výsledková sezóna za 3Q: Kdo, kdy a jak?

Výsledková sezóna v USA: Škodlivá síla dolaru a prostor pro překvapení

Index Dow Jones poklesl o 272 bodů, resp. o 1,6 %, když se ztrátou zakončilo seanci 29 z 30 titulů indexu. Nejvýrazněji propadly akcie Caterpillar, -3,4 %. Index S&P 500 poklesl o 1,5 % na nejnižší úroveň za osm týdnů, Nasdaq odepsal 1,6 %.

Na tradiční zahájení výsledkové sezóny za 3Q se čeká zítra po trhu, kdy bude reportovat Alcoa. Dnes po uzavření obchodní seance už své hospodářské výsledky zveřejnil řetězec s rychlým občerstvením Yum!Brands. Mateřská společnost KFC nebo Pizza Hut oznámila zisk na akcii 87 centů, meziročně téměř trojnásobný, který však těsně nenaplnil očekávání. Celkové tržby klesly o 3 % na 3,35 mld. USD a taktéž na konsensus nedosáhly. Společnost pocítila pokles tržeb na čínském trhu o 9 % a za celý letošní rok očekává zisk na akcii o 6 až 10 % vyšší, což je za odhadem analytiků na úrovni 13% růstu. Titul uzavřel se ztrátou 2,3 % a v after-marketu zatím obchoduje bez větších pohybů.

Akcie Sodastream poklesly o 22 %, když výrobce sycených nápojů upozornil na čtvrtletní zhoršené prodeje. Evropská komise zahájila šetření Amazon -1,6 % z důvodu možných daňových úniků. Akcie AGCO Corp. poklesly o 10,6 %, když společnost zaměřená na zemědělská zařízení snížila výhled ročního zisku kvůli slabší poptávce.

Newsletter