S&P zažil nejlepší den v roce, má čtvrtý zisk v řadě

Wall Street dnes opět předvedla silný výkyv a index S&P 500 posílil počtvrté v řadě, přičemž dnešní seanci uzavřel nejvyšším letošním jednodenním ziskem bezmála 2 %. Ještě výrazněji posílil Nasdaq 2,4 % a Dow Jones připsal zisk 1,3 %.

Trh podpořily pozitivní hospodářské výsledky Apple i naděje na další stimul ze strany Evropské centrální banky. Ty vycházejí ze spekulací, že by ECB mohla s úvodem příštího roku kupovat také firemní dluhopisy.

Bude ECB kupovat firemní dluhopisy? Euro padá, akcie sílí

Jedinou fundamentální zprávou z americké ekonomiky byla dnes statistika o prodeji existujících domů, který byl v září nejvyšší za poslední rok.

Američané v září prodali nejvíc domů za rok

Akcie Applu dnes po včerejších výsledcích přidaly dalších 2,7 %. Analytici Morgan Stanley zvedli cílovou cenu pro akcie Apple na 115,11 USD kvůli silné poptávce po iPhone.

Apple netroškaří: nečekaný odbyt iPhonů a příslib silného 1Q

Z jednotlivých výsledkových titulů se dařilo akciím Harley Davidson a Yahoo, nepolepšila si „Buffettova“ Coca-Cola. Akcie Harley Davidson vzrostly o 7,31 %, když výrobce motocyklů vykázal zisk nad odhady analytiků, naopak Warren Buffett si ani dnes nepolepšil, když i jeho další významná investice prudce propadla, akcie Coca-Coly poklesly o 6 %. Akcie Yahoo +2,29 % reportovaly po obchodní fázi své hospodářské výsledky, které dopadly pozitivně, což investoři oceňují i v aftermarketu.

Coca-Cola pod kurzovým tlakem zklamala, zavádí úspory. -3 %

Warren Buffett teď přichází o miliardy

Příjemné překvapení od Yahoo!

Newsletter