Speciál Fortuny: Bitcoin nad 200K? Brent nad 100 USD? Zeman v KLDR?

Rok 2017 byl bezesporu rokem úspěšným, česká ekonomika rostla, sportovci sbírali úspěchy jako na běžícím pásu a ani média neměla o napínavé kauzy všeho druhu nouzi. Už tradičně si bookmakeři Fortuny krátí dlouhou chvíli mezi svátky projekcemi toho, co by se mohlo stát v roce příštím. A z jejich aktuální nabídky na rok 2018 je zřejmé, že nuda to rozhodně nebude. 

Ekonomika/Politika

Své místo na slunci si letos získal bitcoin. Že by se tato nejpopulárnější kryptoměna v příštích 12 měsících utrhla ze řetězu a prolomila cenu 200 tisíc dolarů bookmakeři nečekají (25:1). A také ropa Brent by měla mít rozum s kursem 9:1 na překonání 100 dolarů za barel. 

Celý svět sledoval vývoj v KLDR a jinak tomu nebude ani v roce příštím. Navštíví Miloš Zeman Severní Koreu (25:1) nebo přijede malý Kim do Prahy? (200:1) A co ruský mocnář Vladimir Putin, dostane rozum a vrátí Krym Ukrajině (100) nebo koupí Aljašku? (1500:1).

Celebrity

Mimořádný rozměr nabrala také výzva MeToo, která otevřela tabu sexuálního obtěžování dodala odvahu mnohým dotčeným a tomto problému veřejně mluvit. V Česku tato aktivita příliš velkou vlnu nevzbudila, jinak tomu může být v roce příštím, kdy se bookmakeři zamýšlejí nad přihlášením mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka v kursu 15:1.

„Tak dlouho jsme vypisovali sázky na Kajínkovo propuštění, až se to skutečně stalo. Jiří se stal záhy celebritou, po které prahne nejedna televizní stanice. Do roku 2018 dáváme nejznámějšímu českému omilostněnému tip na soutěže Prostřeno (8:1), StarDance (vítezství 50:1), ministerstvo vnitra (5000:1) a v životě soukromém třeba Dominiku Myslivcovou (33:1),“ glosuje hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.  

Český slavík letos dostal krutou ránu, tato tradiční anketa je v očích bookmakerů pro rok příští s kursem 3:1 velmi vážně ohrožena. A ohrožen je i Tomáš Řepka, jemuž bookmakeři kursem 7:1 věští sňatek s Kateřinou Kristelovou. O poznání menší šanci na ženitbu má politik Dominik Feri, kterému bookmakeři vybrali za manželku první slečnu Kateřinu Zemanovou v kursu 700:1. 

Sport

Zejména sportem živ je kursový sázkař. A jedním z klíčových témat byl, je a bude italský lodivod na palubě Sparty Andrea Stramaccioni. Prolomí konečně smůlu, nebo se bude poroučet a dostane nabídku na reprezentačního kouče Itálie (600:1), českého nároďáku (400:1) nebo českého nároďáku v nohejbale (75:1). Dlouho bez angažmá je Alois Hadamczik, který by jistě nepohrdnul nabídkou na post reprezentačního kouče v hokeji (15:1) i ve fotbale (6666:1). Hokejové fanoušky čekají hned dva velké turnaje, šanci na zlatý double na OH a světovém šampionátu bookmakeři ocenili v poměru (100:1).

„Hokejovému Chomutovu to v podzimní části ligy docela drhlo, tým se potácí na chvostu tabulky, klub řešil problémy s platy, a tak by i nedotknutelný kouč Vladimír Růžička mohl na zádi ucítit botu majitele Veverky. Z potenciálních nových adres pro rok 2018 jako první vybíráme Havířov,“ říká Hanák.

 

Newsletter