Spokojenost Čechů s ekonomikou je rekordní

Současnou ekonomickou situaci Česka pozitivně hodnotí 30 procent lidí. Vyplývá to z průzkumu, který loni v prosinci provedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Počet příznivých hodnocení poprvé od roku 1999, odkdy se srovnatelné průzkumy dělají, dosáhl takové úrovně. Naopak 27 procent lidí považuje situaci za špatnou a podle dvou pětin Čechů není ani dobrá, ani špatná.

Češi jsou pesimisté, i když mají víc peněz a lepší bydlení

Proti listopadovému šetření se výsledky nijak významně nezměnily. V předchozích dvou letech se však hodnocení postupně zlepšovalo, od ledna 2013 do října 2015 klesl počet negativních názorů o téměř 40 procentních bodů.

 

VIDEO: Sedm z deseti Čechů a Češek je spokojeno se svým životem. Přesto se dnes, čtvrt století po pádu komunistického re…


Zveřejnil(a) Roklen24 dne 21. leden 2016

 

Optimističtější ohledně ekonomické situace Česka jsou lidé se zlepšující se subjektivně hodnocenou životní úrovní, s vyšším příjmem a vyšším stupněm dosaženého vzdělání, lidé spokojení se svým životem a s politickou situací. Lépe se o ní vyjadřují i studenti, příznivci hnutí ANO a dotázaní, kteří věří vládě.

Životní úroveň své domácnosti označilo jako dobrou 48 procent dotázaných. Za špatnou ji pokládá 17 procent lidí a 35 procent si myslí, že není dobrá, ani špatná. Proti průzkumu z loňského listopadu je lidí s příznivým hodnocení o čtyři procentní body více.

Průzkumu CVVM se od 30. listopadu do 7. prosince zúčastnila tisícovka lidí starších 15 let.

Průzkum: Firemní šéfové jsou nejpesimističtější za tři roky

Newsletter