Spolehlivost, design, výdrž baterie. I na to sází firma Simple Hardware

Spolehlivost, pěkný design, dlouhá výdrž baterie. To jsou přednosti výrobků společnosti Simple Hardware, která úspěšně vstoupila na investiční platformu Fundlift. Cílovou částku brzy navýšila z šesti na 12 milionů korun. CEO Simple Hardware Pavel Sodomka ve video rozhovoru pro Roklen24 vysvětluje, na co firma peníze využije. Dodává, že Internet věcí (IoT) je jedna z dalších revolucí, které přicházejí.

Cílová investice do firmy Simple Hardware byla na Fundliftu navýšena ze šesti na 12 milionů korun. Jak byste nalákal investory, aby do firmy vložili peníze? 

Myslím si, že se nám podařilo za měsíc, co kampaň běží, ohromně pokročit ve vývoji a produkci zařízení. To, co vlastně potřebujeme, je skutečně začít prodávat ve velkém. Potřebujeme udělat pobočku v Jižní Africe, potřebujeme udělat pobočku ve Spojených státech. Takže si myslíme, že pokud se nám podaří vybrat dalších šest milionů, jsme schopní prodej ještě dále urychlit.

Můžete představit vaše produkty?

Snažíme se vyrábět produkty pro oblast, která se jmenuje Internet věcí (Internet of Things – IoT). Naše produkty se vyznačují tím, že mají ohromně dlouhou dobu životností baterky. Jedny baterky vydrží na deset let, takže je nemusíte obnovovat každý rok. Mají výborné rádiové vlastnosti. To znamená, že dáte záplavový senzor kamkoliv v 54 zemích světa a ten vám funguje, aniž musíte řešit nějaké napojení na místní síť wi-fi nebo nějaké SIM karty. Snažíme se, aby výrobky měly pěkný design, aby hezky vypadaly a aby byly spolehlivé.

Váš segment je právě Internet věcí (IoT). Jaké jsou v něm podle Vás trendy?

Myslím si, že Internet věcí je jedna z dalších revolucí, které přicházejí. My samozřejmě nevíme přesně, jestli už v té revoluci jsme nebo jestli přijde za šest měsíců nebo za 12 měsíců. Ale jsem skálopevně přesvědčen, že to je věc, která ve velkém změní životy nás všech.

Pavel Sodomka vystudoval Právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze a Vysokou školu ekonomickou v Praze. Svůj kariérní život započal otevřením prvního webového serveru v ČR. Zkušenosti sbíral také v Microsoftu, kde se učil marketingu. Od roku 1999, po dobu pěti let, pracoval na vývoji a založení serveru Atlas.cz, který později prodal americkému fondu Warburg Pincus. Od roku 2014 působil ve společnosti SimpleCell Europe s.r.o., kde začal budovat síť Sigfox v České republice a na Slovensku. V roce 2017 se rozhodl od této společnosti odkoupit dceřinou společnost zabývající se vývojem hardwaru pro IoT technologie – dnešní Simple Hardware s.r.o. 

 

Newsletter