Americká výnosová křivky se napřímila. Dolar zpevnil pod 1,0900 za euro. Koruna se obchoduje pod 25,25 za euro a pod 23,20 za dolar.

Sráží Bill Gross vaz šéfovi mateřské Allianz?

(Rozšířeno 15:54) Změny v PIMCO a jeho mateřské skupině Allianz po odchodu respektovaného manažera Billa Grosse neutichají. Naopak. Allianz dnes bez vysvětlení oznámila, že končí šéf celé skupiny Michael Diekmann. Ne ale hned. Posledním dnem v čele skupiny bude 7. května 2015, kdy se koná výroční valná hromada. Jeho nástupcem bude Oliver Baete.

Boj o nové PIMCO začíná. Září -23,5 miliady dolarů

Konec velké éry Pimco. El-Erian, teď i Bill Gross

Baete byl dosud jedním ze členů představenstva, zodpovědným za západ a jih Evropy. Dříve působil také v roli finančního a provozního ředitele. Ratingová agentura Moody´s ve zprávě poznamenala, že odliv investic z PIMCO zasáhne zisky Allianz. PIMCO se na nich podílí zhruba čtvrtinou. 

Diekmann ještě v úvodu tohoto týdne ujišťoval analytiky, že Allianz stojí plně za PIMCO, kterou převzala v roce 2000. Firma nadto uvedla, že situace kolem odchodu nejprve El-Eriana a později Grosse nezasáhne do celoročního cíle ziskovosti skupiny.

Diekmann vedl Allianz od roku 2003 po období první čisté ztráty od druhé světové války, vyvolané odpisy a špatnými úvěry v Dresdner Bank. Skupiny se mu podařilo vrátit k zisku a Dresdner prodat jen pár týdnů před pádem Lehman Brothers.

Newsletter