Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar v lehké ztrátě nad 1,0750 za euro. Listopadová inflace byla oproti tržní predikci vyšší meziměsíčně i meziročně. Koruna zpevnila pod 24,35 za euro.

Startup DoctoLink jde s daty proti cukrovce

Zdroj: Depositphotos

Inkubátor Caelestinus, ve kterém technologické startupy rozvíjejí své nápady, rozjel letos v březnu svůj druhý ročník. Jedním z účastníků letošního ročníku je i firma DoctoLink. Její šéf Jan Rychtar chce odbourat neefektivitu vyplývající z přepisování dat krevního cukru do počítače.

Rychtarovo řešení sází na větší aktivitu pacienta, co se týče dat týkající se jeho onemocnění. Ušetřený čas proto může zdravotnický personál věnovat diabetikovi. Jak toto řešení funguje? Co si DoctoLink slibuje od své účasti v inkubátoru? Podívejte se na video (2:30, s titulky).

Zdroj: Roklen

Jan Rychtar je absolventem ČVUT. Poté pracoval na různých technických, obchodních a manažerských pozicích v Komerční bance, DHL, TietoEvry a naposled v Amazon Web Services. Před rokem zlatou klec korporátního zaměstnance opustil, aby se mohl naplno věnovat svému snu vybudovat produkt, který bude lidem pomáhat.

Newsletter