Tlaky na slabší dolar přetrvávají. Dolarový index se posunul k hranici 90,2 bodů, euro proti dolaru krátce atakovalo 1,2140 EURUSD. Měny regionu nenabraly jasný směr. Polský zlotý drží mírné zisky, ve ztrátě je forint a koruna. U české měny se ukazuje, že hranice 26,09 za euro by mohla fungovat jako support.

Startupisté, nezapomínejte na zákazníka!

Už se s tím setkal nejeden začínající podnikatel. Před vstupem na trh vybrušuje svůj produkt k naprosté dokonalosti tak, že při tom často zapomíná na zákazníky. Proto je potřeba mít neustále kontakt s trhem, říká Marvin Liao, partner ve společnosti GAMEGROOVE Capital.

Marvin je velký fanoušek středoevropské oblasti. Působil a investoval zde již do několika společností. V rozhovoru s Václavem Pavlečkou vysvětluje, jak jednat s investory nebo která americká města zdárně konkurují Silicon Valley. Poslechněte si anglický podcast.

Tato epizoda je součástí série podcastů k Startup World Cup and Summit. Finále této soutěže proběhlo online 14. října. Vítězem se stal lucemburský startup HighSide, který se soustředí na ochranu dat a digitální identity. Neztratili se ani Češi, projekt 24 Vision Systems bral bronz.

Newsletter