Dnes v 18:40 vystoupí guvernér Fedu Powell. Střední a delší výnosy US bondů klesají. Dolar v zisku krátce otestoval úroveň 1,0700 za euro. Měny regionu včera oslabily. Koruna se posunula nad 23,85 za euro, dnes mírně sílí pod tuto hranici.

„Starý“ Buffet a Berkshire Hathaway vs. S&P 500

Zdroj: Depositphotos

V sobotu se koná valná hromada Berkshire Hathaway. Po roční pauze zaviněné covidem se znovu čeká, že na tento Woodstock pro kapitalisty dorazí více než 40 000 akcionářů. Jako obvykle se znovu určitě vynoří řada komentářů o tom, jak je Buffett starý, jak už nerozumí současnému trhu a jak akcie Berkshire zaostávají za indexem.

Když si tyto domněnky konfrontujeme s fakty, pak zjistíme, že realita je úplně jiná. Akcie Berkshire nejenže porážejí index S&P 500 v letošním roce (+12,2 % BRK vs. -10 % index), ale porážejí ho také v KAŽDÉM z těchto období: 1 rok, 3 roky, 5 let, 7 let, 10 let, 15 let, 20 let, 25 let i samozřejmě za celou dobu, co je Buffett v čele společnosti (od roku 1964). Podle našeho názoru bude tato nadvýkonnost akcií Berkshire pokračovat i v budoucnosti. Ve spojení s velmi nízkým podnikatelským rizikem, které business Berkshire má, jde i při jeho současné velikosti (která je vždy přítěží výnosům) a jedinečnou investici.

Valná hromada bude v sobotu live na CNBC. Odkaz zde.

 

Zdroj: Vltava Fund, Berkshire Hathaway, CNBC

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter