Střelba na severu Francie. Policie zneškodila útočníky

AKTUALIZUJEME: Všichni zajatci, které dnes neznámí ozbrojenci drželi několik hodin v rodinném domě ve městě Roubaix na severu Francie, jsou už v bezpečí a útočníci byli zneškodněni. Jeden byl zastřelen a ostatní jsou zatčeni. Uvedly večer bez dalšího upřesnění místní úřady. Nešlo podle policejních zdrojů o terorismus, ale o nevydařené loupežné přepadení.

Střelba na severu Francie – sledujemE
23:38 Všichni zajatci, které dnes neznámí ozbrojenci drželi několik hodin v rodinném domě ve městě Roubaix na severu Francie, jsou už v bezpečí a útočníci byli zneškodněni. Jeden byl zastřelen a ostatní jsou zatčeni. Uvedly večer bez dalšího upřesnění místní úřady. Nešlo podle policejních zdrojů o terorismus, ale o nevydařené loupežné přepadení.
Dva až tři násilníci se kolem 19:00 SEČ pokusili vykrást rodinný dům a poté, co byli vyzrazeni a obklíčeni policií, vzali čtyři lidi v domě jako rukojmí. Zazněly výstřely a přišly zprávy o možných zraněných. Nejprve se dvěma zajatcům podařilo utéci a zbylí dva byli za dosud nejasných okolností osvobozeni, uvedla místní média.
Policie vytvořila velkou bezpečnostní zónu v řádu stovek metrů kolem přepadeného domu. Na místo dorazila speciální zásahová jednotka. Ukončení akce oznámila krátce po 22:30 SEČ. Pachatelé přepadení byli prý dobře vyzbrojeni. Jeden ze zajatců byl údajně ředitel jedné místní banky. Případu se ujali policejní vyšetřovatelé.
21:29 Podle všeho se obětí útoku stal místní bankéř, který je se svou rodinou, možná včetně dětí, zadržován. Jakmile policie místo incidentu obklíčila, zazněly výstřely z automatické pušky. Několik osob údajně utrpělo střelná zranění. Na místo dorazila speciální zásahová jednotka Raid.
21:19 Na severu Francie nemá jít o terorismus ale o ozbrojenou loupež, uvádí Reuters s odkazem na své zdroje. 

21:13 Francouzská média hovoří o jednom ozbrojenci a nepotvrzují souvislost s útoky v Paříži.
21:04 V jednom domě se ukryl jeden či více ozbrojených mužů údajně poté, co policie chtěla na silničním stanovišti provést kontrolu vozidla.
21:04 Jako rukojmí jsou podle některých zdrojů drženi bankéř s jeho rodinou. Předtím byl údajně hlášen pokus o vyloupení banky.
 

Newsletter