Střet akcionářů: Šéf Stock Spirits s okamžitou platností odstoupil

Generální ředitel předního středoevropského výrobce lihovin Stock Spirits Group Chris Heath s okamžitou platností odstoupil. Než se podaří najít odpovídající náhradu, nahradí ho ve funkci Miroslaw Stachowicz, od listopadu 2015 nezávislý nevýkonný ředitel společnosti. Skupina vlastní v Česku firmu Stock Plzeň-Božkov a její akcie jsou kótovány na pražské burze.

Western Gate Private Investments, která je největším individuálním akcionářem Stock Spirits, na počátku měsíce vyzvala generálního ředitele k odchodu a uvedla, že firma potřebuje „novou perspektivu“, aby se vypořádala s poklesem svých aktivit v Polsku. Požádala také o jmenování nových členů správní rady, kteří by firmě pomohli zlepšit výkon v Polsku.

Stock zvýšil zisk i tržby, pomohl také nový gin

Stock Spirits v reakci na to odložila výroční valnou hromadu ze 17. května na 23. května, aby mohla připravit odpovědi na poslední požadavky akcionářů. Koncem minulého týdne firma jmenovala nového ředitele operací v Polsku, kterým se stal Marek Sypek.

Stock Spirits je jedním z předních producentů značkových lihovin a likérů ve střední a východní Evropě. Kromě Polska a České republiky působí také na Slovensku, v Itálii, v Chorvatsku a v Bosně a Hercegovině; produkci vyváží do více než 40 zemí po celém světě. Globální objem prodeje v současnosti přesahuje 100 milionů litrů ročně. Firma patří mezi přední světové producenty vodky.

Minulý týden Stock Spirits oznámil, že se v prvním čtvrtletí díky oživení na polském trhu vrátil k zisku. Provozní zisk činil 6,3 milionu eur ve srovnání se ztrátou 4,2 milionu ve stejném období loni. Celkové příjmy se zvýšily o 29 procent na 55,3 milionu eur.

Novým šéfem likérky Stock Spirits v Polsku bude od června Marek Sypek

Newsletter