Střílí si hedgeové fondy z investorů?

Deutsche Bank odhalila výsledky svého každoročního šetření o stavu hedgeových fondů. Z odpovědí respondentů vyplývá, že skutečné výnosy investorů se v minulém roce ani zdaleka nepřiblížily těm očekávaným. Stejně jako v předchozích dvou letech. Bylo tomu tak vždycky?

Ještě v roce 2013 vkládali investoři své peníze do hedgeových fondů při průměrném cílovém výnosu 9,2 %. A dostali ještě víc, než čekali, a to 9,3 %. Jenže potom se situace začala obracet. V roce 2014 očekávali investoři 8,1 %, ale dostali 5,3 %. V roce 2015 už byl průměrný cílový výnos 7,5 %, ale investoři vydělali jen 3 %. A minulý rok byl hodně podobný – při očekávání výnosu 7,2 % dostali investoři znovu pouze 3 %.

Navzdory této situaci Deutsche Bank očekává, že investoři hedgeové fondy neopustí. „Myslíme si, že v roce 2017 budou toky stagnovat, řekl Business Insideru Marlin Naidoo z Deutsche Bank. V průzkumu banky dokonce 31 % dotazovaných odpovědělo, že ještě hodlají zvýšit částku, kterou investují do hedgeových fondů, většina (52 %) pak svou alokaci neplánuje změnit.

Newsletter