Švejkování: A zase ten Comey…

Kongresová komise pro dohled nad tajnými službami si předvolala ředitele FBI Jamese Comeyho a ředitele NSA, admirála Michaela S. Rogerse. Comey si vyžádal výjimečné speciální potvrzení od ministerstva spravedlnosti, na jehož základě potvrdil existenci probíhajícího protišpionážního vyšetřování údajného propojení Trumpovy kampaně s Ruskem. Toto vyšetřování zahrnuje také členy Trumpova volebního týmu. Nic dalšího nepotvrdil, ani to, zda bude FBI vyšetřovat únik přepisů odposlechů rozhovorů generála Flynna, či to, jak se dostalo ven jeho jméno, neboť k tajným materiálům s nezamaskovanými jmény má přístup jen zákonem vymezený okruh činitelů.

Celé veřejné slyšení byla jedna velká protiruská kampaň, v níž vynikal poměrně nechutný demokratický kongresman Adam Schiff, jehož musel zastavit až skvělý Trey Gowdy, jenž připomněl nejen Schiffovi a členům výboru, ale zejména divákům, že ti, kdo mají přístup k relevantním informacím, například exředitel CIA James Clapper či ředitel FBI James Comey, nic takového jako „ruské ovlivňování voleb“ ani ruské hackování nepotvrdili. My samozřejmě nepochybujeme ani na vteřinku o tom, že ruští hackeři jsou všude, ale zrovna to, co vykládá ve svobodných volbách poražená „levice“, přiklánějící se svými metodami zase jednou k fašismu, za pomoci masmédií, řízených tajnými službami již od 50. let (operace Mockingbird), je zlovolná manipulace.

Laskavý čtenář si jistě pamatuje, že jsme zde mlhavou podstatu tohoto fakty nepodloženého obvinění poměrně důkladně rozebrali, a celé stojí na tvrzení IT firmy Crowdstrike, jejímž CEO je Dmitri Alperovitch (Atlantic Councel). DNC, výbor Demokratické strany, FBI přístup ke svým napadeným počítačům opakovaně nepovolil. Tuto skutečnost potvrdil již dříve pod přísahou sám Comey. O tom se členové výboru zapomněli zmínit.

Nikdo také nezmínil Uranium One. Společnost, jež vlastnila 20 proent amerických uranových zásob, převzal postupně pomocí tří finančních operací v průběhu let 2009 – 2013, kdy byla ministryní zahraničních věcí s příslušnými povolovacími razítky v ruce Hillary Clintonová, Rosatom. Nadace předsedy Uranium One darovala Clintonovým postupně čtyři finanční dary v celkové výši 2,35 milionu dolarů. Protože Clinton Foundation byla původně registrovaná v Kanadě, nevztahovala se na ni povinnost dary zveřejnit, a odmítla to udělat, ačkoliv Clintonovi měli dohodu s Obamou, že tak učiní. Nedlouho poté obdržel Bill Clinton za svou řeč v Moskvě půl milionu dolarů od investiční banky, spojené s Kremlem. Detaily jsou podrobněji popsány v knize Petera Schweizera „Clinton Cash“, podle níž byl také natočen dokument, který opakovaně vřele doporučujeme a který je k dispozici na Youtube – dokonce jsme našli i polsky nadabovanou verzi!

Ledově chladný Trey Gowdy při slyšení kladl Jamesi Comeymu přesně mířené dotazy, a ukazoval Američanům, že nalézt pachatele úniku by nemělo být nijak obtížné. Perry-masonovskými otázkami přiměl Comeyho podrobně popsat, kdo přesně ve které funkci má přístup ke těmto informacím, a jaký je legální způsob odmaskovávání jmen amerických občanů v tajných dokumentech a přepisech odposlechů, stejně jako to, kdo má k jejich odmaskování pravomoci, a zejména možné motivy diseminace tajných informací, z nichž logickou dedukcí vyloučil snahu pomoci při vyšetřování, neboť FBI, NSA či DOJ tyto zmíněné informace prokazatelně k dispozici již měly.

Trump svou první velkou zkoušku prohrál

Trey Gowdy rýsuje existující informační kanály a podtrhuje závažnost situace, když vedle sebe staví potvrzené vyšetřování údajného, ale fakticky nedoloženého podezření ohledně ruského zasahování do prezidentských voleb, vyšetřování údajného, ale nepotvrzeného propojení mezi lidmi kampaně Donalda Trumpa s Ruskem v průběhu volební kampaně, kontrastující s médii zveřejněným, a tedy potvrzeným kriminálním únikem tajných informací včetně nezamaskovaného jména odposlouchávaného amerického občana (NYT:“earsdropping“), jehož vyšetřování ředitel FBI odmítl potvrdit. Gowdy vyjádřil pochopení k „procedures“, jež Comey musí respektovat, a pokorně žádá („humbly ask“), aby Comey požádal o povolení, ať už o ně potřebuje žádat kdekoliv („seek authority from whoever you need to seek authority from“). Tato část slyšení nás zaujala velice…

Doporučujeme ke shlédnutí (19 minut) na kanále Victurus Libertas VL (Youtube).

Korporátní médiální šašci mezitím předvádějí téměř roztomilé etudy hodné absurdního divadla: sledovali jsme nepříklad jednu fascinující debatu o tom, že Donald Trump svým slavným tweetem o odposleších, jímž to všechno spustil, měl stoprocentně na mysli, že mu Obama v Trump Tower osobně natahoval dráty, aby mohl posílat zprávy – way for it!- telegrafem…

Kongresman a předseda komise pro dohled nad tajnými službami Devin Nunes udělal zcela nečekaně mezipřistání v Bílém domě a uspořádal bombastickou mini-tiskovku, na níž oznámil, že získal přímo z několika zdrojů z tajných služeb informace, které hodlá okamžitě sdělit prezidentu Trumpovi, a veřejně potvrdil existenci vícečetného legálního odposlouchávání Trump Tower (“surveillence“), ale také sdělil, že tyto odposlechy byly „incident surveillence“ a nesouvisely s vyšetřováním, týkajícího se údajného ruského zasahování, ani vyšetřování kriminálního. Týkaly se tedy něčeho jiného. Odposlouchávat vlastní občany ale americká vláda nesmí, pokud se nejedná o šetření špionáže cizí mocnosti nebo kriminálního činu, jestli tomu dobře rozumíme. V reakci na toto odhalení Adam (piece of) Schiff tajnosnubně naznačuje, že sdílet informace s Bílým domem je něco jako vlastizrada.

The Foreign Intelligence Surveillance Act of 1978 („FISA“ Pub.L. 95–511, 92 Stat. 1783, 50 U.S.C. ch. 36) is a United States federal law which prescribes procedures for the physical and electronic surveillance and collection of „foreign intelligence information“ between „foreign powers“ and „agents of foreign powers“ suspected of espionage or terrorism).- Wikipedia

 

Z jiných zdrojů víme, že první žádost FISA na jaře 2016 týkající se odposlouchávání Trump Tower byla zamítnuta, druhá, podaná v říjnu, schválena byla. V letech 1979 – 2013 bylo podáno více než 38 100 žádostí FISA. Odmítnuto jich bylo celkem 12.

Protiruská show byla založena na předpokladu, že je třeba amerického diváka jaksepatří po studenoválečnicku vyděsit, a členové komise demokratického stranického původu pracovali s ruským ovlivňováním milionů evidentně nesvéprávných Američanů jako s hotovou věcí. Ačkoliv fakt, že ředitel FBI nesmí mluvit o otevřených případech, je všeobecně znám i nám, zneužili tito specialisté na tajné služby televizního přenosu k šíření tuhé protiruské propagandy, kterou jeden po druhém předčítali z předem připravených materiálů, ačkoliv i ten nehloupější z nich musel vědět, že Comey ani Rogers nemohou reagovat. U některých z nich bylo jasně vidět, že příliš netuší, co vlastně předčítají… Stručně podle Lionela: jde o peníze pro vojensko-militaristický komplex, který potřebuje nepřítele jako důvod pro existenci NATO. A nazval to ještě drsněji: „cirkulární masturbace“.

Legendární komentátor Rush Limbaugh celé divadlo považuje za jasný vzkaz Donaldu Trumpovi, že pokud se pokusí dále pokračovat v „draining the swamp“, vysušování washingtonské bažiny, bude nucen čelit impeachmentu.

Znovu a znovu se objevuje informace o „lhaní“ generála Flynna o jeho schůzkách s ruskými protějšky. Nikdo se nezmiňuje o tom, že odpovídal na otázku, zda se s nimi setkal jako zástupce komise, jejíž byl členem. Na tuto otázku odpověděl, že ne. Také jsme zaznamenali, že uniklé přepisy jeho rozhovorů s ruskými protějšky byly rovnou dva – a jeden ten přepis prý obsahoval zmínku o existujícím seznamu elitních pedofilů. To ale samozřejmě nemůžeme potvrdit ani vyvrátit, a může se jednat o účelovou fabulaci. Nicméně fakt, že se v NYT a WaPo objevilo rovnou jeho jméno, by mělo značně zjednodušit vyšetřování, neboť k přepisům zachycených hovorů s nezačerněnými jmény amerických občanů, tedy i generála Flynna, mají přístup jen zákonem vymezení činitelé. Je docela dobře možné, že tato skutečnost pomůže objasnit, co přesně provedl „chromá kachna“ Obama s pravomocemi uvnitř tajných služeb.

Také Sean Spicer na své pravidelné tiskovce z Bílého domu tvrdě narážel na úmyslnou a zatvrzelou nechápavost namyšlených novinářských vyžírek (které Donald Trump vyhodil z Air Force One), jimž musel znovu a znovu vysvětlovat, co to znamená „probíhající vyšetřování“. Hra „na paka“ není jen českou specialitou.

Shia LaBoeuf vystrčil hlavu z pytlíku a šaškuje v rámci svého posledního uměleckého projektu s jakousi protitrumpovskou vlajkou, kterou mu každou chvilku někdo ukradne, naposledy v UK. Na vlajce je napsáno „On nás nerozdělí“, a krade se to a natáčí asi jako u nás prezidentská standarta.

Zdroje: Drudge Report, Zerohedge, Lionel Nation, Martin Brodel, Styxhexenhammer666, FOX News, independent sources

Newsletter