Švejkování: Agent CIA – Jsem nebezpečnej a jsem zlej!

WikiLeaks vypustily stohy špiónských materiálů a internet se zbláznil. Museli jsme trochu počkat, až se toho chopí někdo rozumný, neboť foxíci, stejně jako zbytek mediální scény, jsou „v rauši“. Nejvíce se mluví o týmu Umbrage, který byl součástí Remote Development Branch, spadající pod CIA Center for Cyber Intelligence a který sbíral ruské informace.

Milo Yinnapoulos sestavil seznam podstatných informací, které lze z obrovského množství zveřejněných dat vyčíst:

CIA může zamaskovat malware tak, že vypadá jako od jiné tajné služby.
CIA ukradla malware Rusku pro vlastní použití. CIA může hacknout každého, včetně amerických občanů.
Každý mikrofon či webkamera mohou být na dálku zneužity.
CIA nástroje unikly vnitřně a mohou být k dispozici kdekomu.
CAI malware může napadat iPhony, Androidy, Windows Phones, smart TV.
US konzulát ve Frankfurtu funguje jako skrytá hackerská základna.
CIA vyráběla viry, napadající CD, DVD, flash disky, atd.
CIA vytvářela viry speciálně pro obejití konkrétních antivirových programů.
CIA může hacknout auto a způsobit “undetectable assassination” (tak pravděpodobně zahynul slavný novinář Michael Hastings – Rolling Stone a Buzzfeed).
CIA se může nabourat do iOS, macOS i Windows, Linux a routerů.
CIA může číst vaše vzkazy ještě předtím, než je odešlete.
Notepad++ (textový editor) má DLL hijack.
Místo toho, aby chyby CIA odhalovala a oznámila, používala je ke svým účelům, tedy zneužívala.
CIA krade hesla z Internet Exploreru.
CIA může obejít Windows User Account Control.
CIA má malware, který způsobuje, že androidí telefony špízují wi-fi sítě ve svém okolí.

 

Proč nás to vůbec, ale vůbec nepřekvapuje?

Válečný veterán a investigativní reportér Michael Hastings obdržel cenu George Polka za profil velitele sil NATO v Afghánistánu, generála Stanleyho McChrystala “The Runaway General”, ve kterém odhalil jeho nevalné mínění o civilní vládě a svůj negativní vztah k ní. Generál musel odstoupit. Z Hastingse se stal kritik Obamovy vlády, a restrikce jeho vlády považoval za vyhlášení války novinářům. Den před smrtí naznačil svým nejbližším přátelům (jedním z nich je Army Staff Sergent a známý YT komentátor Joe Biggs), že pracuje na velké věci a že potřebuje být nějakou dobu “off radar”. Měl strach a původně si chtěl půjčit auto od sousedky, protože svému vlastnímu nedůvěřoval. Sousedka ale odmítla.

Zemřel 18. června 2013, kdy se jeho Mercedes C250 Coupé asi ve 04:25 při průjezdu Hancock Parkem zbláznilo, zrychlilo na maximum (Hastings byl prý podle svědectví přátel znám tím, že jezdil jako stará teta), prskalo na všechny strany a narazilo do palmy uprostřed jízdních pruhů. Jeho identitu potvrdili až z otisků prstů a LAPD prohlásilo, že se jednalo o nehodu. Záznam jeho smrtelné jízdy je k dohledání na YT. Michael Hastings měl bipolární poruchu a používal podpůrné prostředky; jako příčinu neštěstí je ale koroner vyloučil.

Pracoval na materiálu o Johnu Brennanovi, řediteli CIA.

Lionel objasňuje, co je to “false flag”, a jak tyto odhalené CIA nástroje mohou být zneužity. Také vysvětluje natvrdlejším posluchačům, že se nejedná o to, že jim někdo čmajzne selfie, ale že se tak dá hezky nakamuflovat např. útok Severní Koreje, což je docela aktuální.

Kim Dotcom varuje prezidenta Donalda Trumpa a tvrdí, že mu hrozí nebezpečí. Nabádá také investory, aby se zbavovali akcií Microsoftu a Applu, a vyzývá Billa Gatese k přiznání, že pro Microsoft pracovali tzv. CIA „coders“.

Martin Brodel trvá na svém, že Donalda Trumpa volilo přes 80 milionů voličů. Jako všichni nezávislí komentátoři, i on připomíná slavné varování Ikea Eisenhowera před uchopením moci vojensko-průmyslovým komplexem. Přesně to se také stalo. Také se domnívá, že Michael Moore dobře ví, co se děje, a má moc a moc dobré důvody se chovat, jak se chová, a vykládat, co vykládá.

Lionel hovoří o „pussyfikaci kultury“. Kde už jsme to… Lionel nahrubo popisuje dějiny propojení mafie s vládními strukturami na příkladu Mussoliniho Itálie a Castrovy Kuby. Vysvětluje, jak pohyb podobných událostí v USA vedl ke smrti JFK a Bobbyho Kennedyho. Tento „input“, jak tomu říká, zavedl podle něj americké tajné služby na scestí. Jako ilustrace poslouží historka, kterak byl do čela vyšetřovací komise smrti JFK jmenován zakladatel CIA, proslulý Allen Dulles.

Naivní část Američanů celá desetiletí většinou ani netušila, že jejich vládu převzaly tajné služby (nejedná se jen o CIA, ale o celou vysoce organizovanou strukturu, zahrnující až 100 tisíc lidí s bezpečnostní prověrkou (M. Brodel se domnívá, že jich dnes může být až dvojnásobek), a každý další prezident byl nucen tuto skrytou sílu respektovat. Dnes je situace malinko jiná: Američané vědí, jen jim to vynalézání kola trochu trvá, protože v zajetí mnohageneračního falešného mýtu o individuálním úspěchu (rozděl a panuj, všichni proti všem, atd.) a s tím spojeného bujení kultu osobnosti (Hollywood) se tím prokousává každý zvlášť – než pochopí, že je třeba se organizovat. Abraham Lincoln byl republikán, Thomas Jefferson měl otroky a černou otrockou konkubínu, ve válce Severu proti Jihu byli Jižané demokrati, kteří si po válce založili KKK za účelem násilného svrhnutí republikánské poválečné vlády. A tak dále.

Studenti Ivy League, ti nejbohatší a nejzkaženější ze všech elitních spratků, si stěžují, že se na škole diplomy rozdávají v podstatě zadarmo.

NYT přepisuje své vlastní titulky (ty, jež obsahovaly slovo „odpolechy“ – Flynn, Sessions…) a falšuje tak historii.

Web Slate rozvádí do podrobností informaci, že ruský hackerský útok zmapovala firma CrowStrike. Že jí velí Rus ale neřekli. Jedná se prý o malou skupinu DNS specialistů, jež je ve stejné větě podivuhodně popsána jako elitní skupina lovců malweru, a teď – držte si čepice – kteří pracují pro soukromé kontraktory!

Článek působí silným dojmem, že se autor, v problematice nepříliš zdatný, nechal obalamutit, neboť používá takové špeky jako „počítačoví vědci věří…“ A jsme zase u toho!

Desetiletou kontrolu nad Telecomem Austria převzal v roce 2014 Carlos Slim. V témže roce investoval spolu s Dickem Cheneym do texaské společnosti WellAware, jež rozvíjí software pro ropný a plynný průmysl. Carlos Slim nemá v kanceláři počítač a vše si píše do pečlivě uspořádaných zápisníčků. Narodil se v Mexiku libanonským rodičům. Jeho nadace Telmex věnovala alespoň milion dolarů Clinton Foundation.

Je spojován také s vlastnictvím společnosti Lycamobile. To je ta společnost, jejíž zaměstnanci nosili dvakrát týdně stovky tisíc britských liber v ruksaku na poštu v Londýně, přestože jinak společnost pravidelně používala bezpečnostní službu G4S, která pravidelně vyzvedávala až 40 pytlů peněz a převážela je obrněnou dodávkou, jak je obvyklé. Na otázky společnost odmítala odpovědět. Investigativci z BuzzFeed News pozorovali černou neoznačenou dodávku, jak pravidelně opouští sklad, a sledovali ji, jak rozváži peníze po poštách ve východním Londýně. Nafilmovali předávání hotovosti až 40 tisíc liber v černo-červených ruksacích přes přepážku. Dvakrát týdně. 

Majitelem Lycamobile je prý Subaskaran Allirajah, narozený na Srí Lance, který měl blízko k Davidu Cameronovi, a celková suma darovaná toryům od r. 2011 dosahuje 2,2 milionů liber, zatimco daně v UK Lycamobile neplatí vůbec. Příjmy jsou převáděny na Madeiru přes sofistikovanou síť zhruba šedesáti firem.

Majitelé jsou ale fyzicky nedohledatelní, kanceláře neexistují, a předseda představenstva Alain Jochimek, představitel jedné z největších francouzských židovských organizací CRIF (Conseil représentatif des institutions juives en France) a svobodný zednář, se dostal do problémů se zákonem kvůli praní špinavých peněz. Devatenáct lidí bylo zatčeno, devět obviněno, načež se nad ním zavřely mediální vody.

Lycamobil je také ta firma, jejíž zaměstnanci či brigádníci předloni v létě čekali na německých nádražích a přijíždějícím desetitisícům migrantů rozdávali anonymní předplacené SIM karty. Ty karty, pro jejichž koupi se my, Evropané, musíme legitimovat. Lycamobil dnes funguje v šestnácti zemích, mezi nimi Austrálie, Dánsko, Francie, Německo, Španělsko, UK. V loňském roce vstoupili na trh Rakouska a USA.

Carlos Slim prý přišel v souvislosti se zvolením Donalda Trumpa o 16 miliard dolarů. To si marně zkoušíme představit…

Kulturní rubrika: laskavému čtenáři neradi, ale doporučujeme mrazivý, a jak dnes víme, ilustrační krimi-seriál True Detective s Matthew McConaugheym a Woody Harrelsonem.

Kdo má rád komedie, ať si pustí Fox.

Newsletter