Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Dolar vůči euru stále posiluje. I přes korekci se stále držíme pod hranicí 1,070 EURUSD.

Švejkování: Catherine Austin Fitts má koule – Pařížský appeasement

Catherine Austin Fitts – tentokrát se tato finanční poradkyně a investorka objevila rovnou v jámě lvové u Alexe Jonese v Infowars a v nesmírně zajímavém rozhovoru „Can Trump Preserve Prosperous Economy? Catherine Austin Fitts And Alex Jones” podrobně líčí, jak je americká vláda řízena v podstatě jako zločinecká organizace.

Popisuje, jak Donald Trump bojuje s nestvůrným korupčním systémem, postaveným na válečné ekonomice a černých penězích, a jak není dobrá vůle situaci změnit, protože těm, kteří jsou u moci, situace vyhovuje. „Swamp is draining Trump,“ říká. Je třeba začít odspodu, u okresů. Podle ní chybí v americké kase 11,5 amerických trilionů dolarů. Podrobně vysvětluje principy militaristického financování a Alexovo občasné nezdvořilé skákání do řeči bere s chápavou noblesou. Ten se ale tentokrát drží zpátky a většinu času mlčí jako texaská zlatá rybka. Catherine Austin Fitts podrobně hovoří například o vznikajících digitálních finančních systémech.

Zejména ale říká, že celý problém korupce začíná u všech těch, kteří obdivují zločince místo slušných lidí a podporují je. Clintonovi jsou toho příkladem, a to, že se těší společenskému uznání, považuje za obrovské selhání společnosti, které si hodně lidí z obchodních kruhů vůbec neuvědomuje. Změna je podle ní možná a nutná, ale závisí na nás. Existuje hodně těch, kteří z nejrůznějších důvodů podporují nehumánní společnost, a je na nás, abychom vytvořili přitažlivou alternativu. „Je to bestie, která má své momentum,“ říká o masivním Deep State. Východiskem je podle ní finanční transparentnost, a jestli tomu dobře rozumíme, ekonomické nástroje by měly být rozhodující a motivující. Asi jako když nekupujeme lupínky Kellogg a jeho zlotřilí akcionáři utřou. Alex její vysvětlování převádí do „alexoviny“: „Moc zpět lidem a do regionů, ale musíme to sami chtít, protože zatím to vypadá, že nikdo nechce!“ Jeho frustrace z obrazovky téměř kape.

„Mluvte o penězích, ne o konceptu,“ uvádí Catherine Austin Fitts příklad: s ideově nesmiřitelným odpůrcem se za jejího působení v administrativě v Ohiu perfektně shodli při vytváření rozpočtu, neboť oba disponovali zdravým rozumem.

„Pokud se dokážete shodnout na tom, že zákony platí a budou se dodržovat, lze se spolupracovat i s ideovým oponentem.“

„Ideologie slouží pouze k rozdělování lidí.“

Dění na Blízkém Východě dává do souvislosti s dlouhodobou snahou dostat svět pod kontrolu centrálních bank.

S imorální populací nelze vybudovat morální společnost, připomíná Alex Jones Thomase Jeffersona. Catherine s tím ale nesouhlasí a tvrdí, že finanční transparentností se dá situace výrazně zlepšit. Domnívá se, že jak se Donald Trump v průběhu kampaně seznamoval s hloubkou existujících problémů a korupce, začal se upřímně zajímat o řešení celého problému. Podle ní prezident chápe, že mocní nechtějí zvětšit „koláč“ pro všechny, zatímco on ví, že to (zvětšení koláče) možné je a snaží se celou lochnesku osedlat.

Ačkoliv o prezidentově slibu znovu vyjednat smlouvu NAFTA se mluví kolem dokola, hlas jím navrženého ministra obchodu Roberta Lighthizera není slyšet, neboť od 14. března, kdy se představil americkému senátu, stále čeká na své potvrzení do funkce.

Prosazení zdravotní reformy je velkým krokem a její oznámení ukázalo mimo jiné respekt, který si mezi kongresmany Donald Trump získává. „You have a thick skin,“ utrousil směrem k prezidentovi rozesmátý Paul Ryan během střídání u mikrofonu na pódiu, a ani jednou si tentokrát neutřel nos. (Ten si utíral globalistický zombík Macron před svým prvním nemastným-neslaným prezidentským projevem, ale to mohlo být z nervozity, protože to prý ještě neumí se čtecím zařízením.)

Ani zveřejnění materiálů (např. na sevreru thegateawaypundit.com), údajně prokazujících existenci tajného konta Emmanuela Macrona na Kajmanských ostrovech, nedokázalo zvrátit předvídatelný výsledek francouzských voleb.

Pochod za Climat Change v Coloradu musel být odložen z důvodu sněhové bouře, píše Breitbart. The Blaze zprávu zveřejnil také, i s fotografíí sněhuláka, kterého si bojovníci proti oteplování z nudy postavili, a zase ji rychle stáhl.

Al Gore při svých někdejších aktivitách způsobil teplotní rekordy v místech klimatických konferencí – po jeho odjezdu se celkem pravidelně stávalo, že na místě naměřili historický teplotní rekord směrem dolů. Něco jako klimatická karma.

Zběhlý syrský generál Sakab sdělil britskému Telegraphu, že Asád lhal, když tvrdil, že se zbavil chemických zbraní, kterých měl podle něj přes dva tisíce, nikoliv třináct set, jak tvrdil. Generál Sakab také říká, že on sám smrtelné chemikálie v těch útocích, na kterých se podílel, nahradil neškodnou látkou. Těch agentů a generálů, co jich běhá po světě – račte si, panstvo, vybrat!

Sean Spicer, mluvčí Bílého domu, opět zabodoval, když se na dotaz od škodolibého novináře na výstavbu zdi (zatrženou momentálně kongresem) vytasil s celou sérií fotografií současného stavu hranice USA s Mexikem s nejrůznějšími druhy plotů a s podrobnou přednáškou o rúzných typech hraničních zdí za použití odborné terminologie. Financování jejich oprav a zpevnění bude možné i ze současného rozpočtu, než si to chlapci v kongresu vyříkají. Ohromení i pobavení novináři čubrněli.

Professor William Happer, atomový fyzik a Professor Emeritus na Princetonské univerzitě v panelové debatě na CNN přirovnal Pařížskou klimatickou dohodu k dohodě mnichovské, neboť obě jsou podle něj pro lidi podobně škodlivé. Profesor Happer je také členem (a byl předsedou v letech 1987-1990) elitní vědecké poradní skupiny JASON, která má 30-60 členů a od roku 1960 radí americké vládě v oblasti vědy a technologií, zejména vojenských. Většina činnosti této skupiny je utajovaná, již odtajněné materiály ukazují na zájem o informace týkající se zdraví, cyber válku a obnovitelné energie. My jsme zde o ní již psali v souvislosti s obavami ohledně vývoje AI – Artificial Intelligence.

Pravá ruka a důvěrnice Hillary Clintonové, Huma Abedinová, přeposílala její e-maily, obsahující utajené informace, svému manželovi Anthonymu Weinerovi, bývalému kandidátovi na starostu New Yorku. Toho FBI načapala, jak opakovaně rozesílá sprosťačinky a svého vyfoceného „weinera“ nezbedným nezletilým slečnám, a na základě následujícího vyšetřování se dostala k jeho soukromé sbírce 650 000 e-mailů v jeho laptopu v „bezpečností složce“. Zdá se, že to s efektivitou elektronické špionáže amerických tajných služeb nebude tak žhavé, neboť očividně nejsou schopni dát dohromady ani korespondenci, kterou by snad vláda měla zálohovat ze zákona, a která se povaluje někde na temném webu.

Zpráva kongresové rozpočtové komise uvádí, že pracovníci ve vládním a neziskovém sektoru mají v průměru o 17% vyšší mzdy než pracovníci v sektoru soukromém, kde tito musí čelit tržním podmínkám, omezujícím regulacím a imigraci, která snižuje mzdy. Vládní a neziskový sektor z nich naopak těží, neboť každá regulace vyžaduje pracovníky, kteří budou dohlížet na jejich plnění a vypracovávat na to nejrůznější metodiky, školení a monitorovací studie.

I ty nejšílenější tripy Alexe Jonese z Infowars se ukazují jako podložené. V rozhovoru zveřejněném na kanále Victurus Libertas VL dobrovolnice Jill Nobleová dopodrobna vypráví o své práci pro nadaci na pomoc uprchlíkům ve svém domovském státě Missouri, kde se dostala do skupiny, jež měla na starosti jakýsi příjem „uprchlíků“. Popisuje, jak se jim k jejímu znepokojení dostalo v průběhu úvodního školení informací, že přílety jsou naplánovány vždy po půlnoci, protože prý je to levnější, a také, protože to nevzbudí nevoli místních. Jednalo se o poměrně velké skupiny mužů mezi 15-40 lety, žádné ženy ani děti, a postupně se začalo ukazovat, že neprobíhá žádný kontrolní proces při jejich výběru v zemích původu. Dobrovolníci byli informováni, že migranti mohou mít nejrůznější nemoci, jako například spalničky, TBC nebo lepru… Na otázku, kdo a jak bude čistit použitá vozidla a letadlo Emirates, než si do nich sednou další pasažéři, se jí nedostalo odpovědi. Procházeli zdravotní prohlídkou a byli rozváženi do připravených ubytoven, kde jim byly přiděleny karty sociálního pojištění a tím zajištěn vstup do amerického zdravotního a sociálního systému. Většina migrantů nemluvila anglicky a nebyly na ně kladeny žádné požadavky pro jejich eventuální začlenění do společnosti. Jill Noble došla postupně k domněnce, že se jedná o jakési paralelní aktivity, o kterých státní příslušné orgány možná ani nevědí. Všichni příchozí jsou muslimové z nejrůznějších zemí od Afghánistánu po Somálsko.

Zdroje: Drudge Report, Zerohedge, Lionel Nation, Martin Brodel, Styxhexenhammer666, FOX News, independent sources

Newsletter