Švejkování: Cenzura natahuje pazoury

Nová „Foxí“ atomovka, moderátor jménem Tucker Carlson, ostrý jako břitva, jenž dostal svou vlastní show (01:00 SEČ) přiměl k téměř zaječímu kličkováni demokratického kongresmana Adama Schiffa, který sice blábolí o ruské propagandě, ale když byl opakovaně vyzván říct přímo na kameru, že Rusko hacknulo DNC e-maily, zpanikařil a problábolil se do legračna. Smáli jsme se i s Tuckerem nahlas.

O těchto zveřejněných e-mailech DNC je z různých pramenů potvrzeno, že je WikiLeaks předal whistleblower přímo z tábora demokratů, a naznačuje se souvislost se smrtí 26letého Setha Riche, zastřeleného 10. července 2016. Únik, nikoliv hack, potvrdil také bývalý velvyslanec Velké Británie Craig Murray, jež do médií prohlásil: „Já vím, kdo za jejich únikem stojí. S touto osobou jsem se setkal, zcela jistě se nejedná o Rusa, a je to insider. Jedná se o únik, nikoliv hack“.

(‚I know who leaked them. I’ve met the person who leaked them, and they are certainly not Russian and it’s an insider. It’s a leak, not a hack‘) Zaujalo nás, že mluví v přítomném čase. Říká také, ža v tom případě by USA měly jednat a zatknout někoho z DNC, neboť v zatýkání whistleblowerů jsou velice rychlí.

 

Ať už se k WikiLeaks, jež jsou ovšem také na seznamu tzv. „fake news“ ve fake news PropOrNot, dostaly jakkoliv, jejich pravost nikdo nezpochybnil, John Podesta zmizel a pokud něco poškodilo zkorumpovanou kandidátku, byl to jejich obsah.

Jeho čerstvé interview s Alexem Jonesem jej přivedlo k poznání, že spolu souhlasí ve všech podstatných záležitostech, čehož si pilný posluchač jistě již dávno sám všiml. Alex Jones přestal šaškovat a ukázal, že i on v průběhu 18měsíční volební smršti profesně vyzrál. Interview považujeme za první vlaštovku a jasný signál jakési restrukturalizace amerických médií.

Na YouTube probíhají nesmírně zajímavé interakce mezi nezávislými novináři a jejich posluchači. Jednotlivé proudy komunikují také mezi sebou navzájem, reagují na své příspěvky a polemizují s nimi, přičemž dochází k jakési „krystalizaci“ nemanipulativních kanálů, k nimž si posluchači postupně budují důvěru. Zdá se, že ačkoliv establishmentová mediální hydra se i nadále zběsile vzpírá odtrhnutí od cecíku, propagandou masírovaní Američané se probouzejí z informační narkózy.

Útok na svobodu slova – Cenzura natahuje pazoury

Opakují se stížnosti na nemožnost sdílení některých videí, rušení kanálů a zcela běžné přečíslovávání počtu shlédnutí. My jsme to zaregistrovali (číslo poskočilo dolů asi o milion) u jednoho šíleně konspiračního videa, které zejména slabším povahám výrazně nedoporučujeme: „JFK to 911 Everything Is A Rich Man‘s Trick“ od Francise Richarda Conollyho. Dnes má více než 3,6 milionu shlédnutí. Pekelné plameny a poletující ďáblíci jsou malým obveselením (pravděpodobně vklad spolupracujícího Alexe Jonese) mezi drsnými a vydatně zdokumentovanými kapitolami americké historie.

Facebook dokonce rozesílá propagandu v osobním balení z účtů konkrétních uživatelů ve formě osobního dopisu. Pod jejich jménem. To už je podvod – kdopak si troufne žalovat Zuckerberga?

Lionel Nation, dle vlastních slov nikoliv konspirativní teoretik, nýbrž konspirativní analytik, ale také aktivní právník a prokurátor, jehož posláním zdá se býti naučit Američany myslet, konstatuje ztrátu soudnosti mainstreamových médií a s tím spojenou ztrátu sebekontroly zúčastněných novinářů ve smrtelné hrůze z vlastního zániku. Lionel se nemůže dočkat.

Ve své prozatí nejdůraznější „dispozici“ na YouTube pod titulem „Free Speech Under Attack: Deep State Promotes Fake News and False Flag Putin Election Hacking Myths“ vyslovuje velmi silné a znepokojivé varování před sílící cenzurou internetu.

Objevují se zprávy o propouštění v New York Times, WSJ se snížily zisky o 21%. Přesto propaganda pokračuje, ačkoliv mainstreamovým médiím důvěřuje celých šest procent Američanů. Proč to dělají? „ Protože jsou za to placeni“, odpovídá Lionel. „Pracují za peníze.“ Hovoří o zániku mnoha týdeníků a naštvanosti obelhávaných lidí.

 

 

Lionel se také zajímavým způsobem pokouší zformulovat probíhající proces redistribuce informací, tříštění světa do informačních bublin, tedy jakýsi informační multiverse, v němž si obrovské masy lidí tvoří svůj „světonázor“ na základě většinou manipulativních memů a infografiky, aniž by se zdržovaly kritickým myšlením.

Zmiňuje také obrovské mediální úsilí, které je vynakládáno na potlačení šíření informací souvisejících s aférou Pizzagate a na znevěrohodnění jejích šiřitelů. Téma skvěle zpracovala např. skvělá a krásná Abby Martin v dokumentu „Abby Martin Exposes John Podesta“. My pokládáme přinejmenším za velmi znepokojivé, že přestože existuje takovéto, jakkoliv nedoložené, naprosto šokující podezření z masívního organizovaného sexuálního násilí na dětech a pašeráctví lidí, není ze strany „demokratických médií“ slyšet ani hlásku, volajícím po regulérním vyšetřování…

Připomínáme, že počet dětí zmizelých z Haiti v letech po zemětřesení je odhadován na více než 7000, a že američtí baptisté byli přistiženi v roce 2010 při systematickém pašování unesených dětí, z nichž některé měly vlastní rodiče (!), a z basy je tahal na místě přímo sám Bill Clinton. Jeho známé aféry a mnohočetná obvinění ze sexuálního násilí se ale, alespoň pokud víme, týkají výhradně dospělých žen, a je docela dobře možné, že baptisté opravdu uvěřili tomu, že pokřesťanštění těchto ubohých pohánků bude jednodušší, když si je prostě ukradnou. Je opravdu obtížné odhadnout, kam až může vést lidská zaslepenost. Misionářská činnost je sama o sobě psychickým násilím, a to PŘEDEVŠÍM na dětech protiprávně odloučených od vlastních rodičů!

Eventuální pedofilní hrátky americké a světové smetánky samozřejmě nemůžeme ověřit, ale tak nějak si myslíme, že to by měla práce FBI a organizací na ochranu dětí.

Papež mluví na veřejnosti o koprofilii, internet zaplavily zprávy o lidském mase nalezeném v nejmenovaném fastfoodovém řetězci a o kanibalismu jedné nejmenované prezidentské kandidátky. Svět se zbláznil. Je ale mimořádně obtížné určit, kde končí propaganda a kde nastupuje interpretace sexuálně frustrované vykolejené křesťanské mysli.

 

 

Donalda Trumpa Lionel charakterizuje jako seizmický či nukleární element, který americká společnost potřebovala, aby se konečně zbavila zhoubného vlivu mainstreamových médií. Mluví také, obecně a neadresně, o nutnosti zastavit existující obchod s dětmi a lidmi. Barvitě, ale přesto stručně a výstižně popisuje nejrůznější i nejhrůznější americké hrátky na světových historických bojištích a kolbištích, a konstatuje, že americká armáda a zejména tajné služby se změnily z obranného v silový mocenský nástroj. Ilustruje to na bleskových výletech do historie, kdy pozornému posluchači osvětlí často překvapivá propojení a souvislosti. Centrálním bodem všech konspirativců je vražda JFK.

Termín „conspiracy theory“ uvedla do života po jeho zastřelení CIA jako dehonestující a zesměšňující za účelem utlumení exploze spekulací o tom, co se opravdu stalo. A fungovalo to. Konspirace původně znamená „zločinné spolčení“, ale tak nějak se ztratilo v překladu, že hledání pravdy a kladení otázek není zločin, zatímco vražda (nejen) prezidenta zločinem zcela jistě je.

My jsme se stali konspirativci nikoliv vlastním přičiněním, spíše se nám to tak nějak „přihodilo“: v raném mládí jsme vlastnili odznak mladého střelce a také umíme střílet z pistole, a tedy víme, že vystřelená kulka letí rovně. Také jsme v mládí, stráveném v ocelovém srdci republiky, prošli víceméně nedobrovolným základním vzděláním v oblasti základů metalurgie a hutnictví, včetně konstrukce vysokých pecí (teoreticky), a proto víme, že ať už se 9/11 stalo cokoliv, pár litrů či hektolitrů leteckého paliva zcela jistě není schopno způsobit roztaveni 110 patrového moderního železobetonového mrakodrapu, ani jeho rozpad na prach. Neboť pokud ano – k čemu by pak ti hlupáci oceláři stavěli vysoké pece? A pak zmíníte spekulacemi jako pavučinami opředenou budovu č.7, která patřila CIA, a čirou náhodou zničehonic ve stejný den také spadla volným pádem, ačkoliv do ní nic nenarazilo – a je z vás konspirativec!

Newsletter