Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Dolar vůči euru stále posiluje. I přes korekci se stále držíme pod hranicí 1,070 EURUSD.

Švejkování: Chaffetzovo odcházení & Nezávislé novinky

Kongresman Jason Chaffetz, který se stahuje z Washingtonu, D.C. zpět do Utahu, se dostal do křížku s DEA (Národní úřad pro kontrolu obchodu s drogami). Při slyšení se zástupcem DEA Pattersonem se reproduktory otřásají nechutnými vytáčkami a Jason Chaffetz pouští video, které šéfa DEA usvědčuje ze lží při slibování předložení dokumentů a vyžádané korespondence, které se kongresová komise již několik měsíců snaží legální cestou získat.

Zástupkyně IRS, která měla svědčit ve vyšetřování zneužití této organizace pro perzekuci konzervativních subjektů, se obrnila mlčením pod tzv. Pátým dodatkem, zajišťujícím, že vyšetřovaný občan USA nemusí svědčit, pokud by ho jeho vlastní svědectví mohlo poškodit. Ne zcela správně to bývá považováno za únik před spravedlností a neoficiální přiznání viny.

Jason Chaffetz se snažil zjistit, kdo komu dává příkazy, například, kdo nakukal vysokým činitelům nejrůznějších vládních struktur, že předvolání kongresu je „optionnel“, a podivuje se, že se mu na židli místo zodpovědných činitelů střídají nekompetentní podřízení pracovníci s nulovou zodpovědností, kteří si jen těžce vzpomínají, jak se jmenuje jejich nadřízený, na čem pracují a proč jim odpověď na oficiální dopis trvá i několik měsíců. Jeho střety s tajnými službami jsou ke shlédnutí na youtube na kanále Amicus Humani Generis a je to docela legrace, například když jednomu slizounovi za svědectví sarkasticky nabízí místo v programu na ochranu svědků. Panu Turkovi z ATF (Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives) při vysvětlování, proč se s kamarády z úřadu bez omluvy nedostavil (protože se tak domluvili), Jason Chaffetz mu do očí říká, že by se měl stydět. Agentovi ujely nervy a nařkl kongresmana, že usiluje o svých patnáct minut internetové slávy, neboť jej Chaffetz přinutil, aby veřejně jmenoval ty, s nimiž jednal při rozhodování, že bude kongresové předvolání ignorovat. Nepotřeboval prý ke svému rozhodnutí rozkaz, ale jen „followed the guidance“, říká tajemně.

Charles Hugh Smith v textu „Surplus Repression and the Self-Defeating Deep State“ z roku 2015 charakterizuje Deep State nikoliv jako monolitický blok, ale jako proměnlivé bitevní pole nejrůznějších frakcí a aliancí s odlišnými paradigmaty. Vnitřní neshody nejsou ovšem publikovány, ale stávají se zjevnými o mnoho let či desetiletí později, obvykle po uskutečněné konsolidaci světonázoru a strategie vnitřního think-tanku Deep State. Historie naznačuje, že tento vnitřní konflikt nízké intenzity je zpravidla zdravou charakteristikou vedení v dobrých časech, tvrdí nepříliš přesvědčivě. V obtížnějších dobách se vládnoucí elita rozpadá do nesmiřitelné politické roztříštěnosti, která se stává příčinou rozpadu Empíria. Elity si prý už ale přečetly, že jejich přebujelá financializace poškozuje reálnou ekonomiku.

Nabízí jakýsi plošný a úmyslně  zmatečný náhled (změť koleček) na jednotlivé součásti celé sítě Deep State: Pentagon, masmédia, Wall Street, NGO, Madison Avenue, korporace, kongres, tajné služby, energetika, vojensko-militaristický komplex, PR agentury, justice, FED, hedgeové fondy, K Street lobbisté, struktury financované načerno, obrana, Special Forces, NAVY, DARPA, Silicon Valley, Ivy League, regulátoři, dopravní komplex, komplex daňových úniků, drogová válka (to bude asi znamenat DEA), exekutiva, OSN, Světová banka…

Naše největší naděje na smysluplný výsledek prý spočívá v těch, kteří nejsou „repression-obsessed“. Tak už začíná být zřejmé, proč se Američané masivně modlí!

K tématu bychom doporučili rozhovor se specialistou na Deep State Peterem Dalem Scottem

“Deep State & theCIA media matrix! Dark Journalist & Peter Dale Scott”. Zdá se, že jediný, kdo bere v USA demokracii vážně, je Donald J.Trump.

Daily Caller informuje o tom, že mluvčí Bílého domu má svou pozici pevnou. „Sean Spicer má skvělý rating a není důvod jej vyhazovat,“ odpinknul zlomyslné útoky prezident Donald Trump po Spicerově hitlerovském lapsu. Sean Spicer dodává Bílému Domu lidský rozměr a jeho lekce žurnalismu v přímém přenosu jsou mistrné a jeho sledovanost na obrazovkách trhá rekordy. Když se dnes za pultíkem po hovořícím ministru Kellym neobjevil, celý houf novinářů začal toužebně hlučet: „Sean! Sean!! SEAN!!!“

David Seaman, velký propagátor bitcoinu a novinář na volné noze, hlásí masivní útoky trollů a mediální diskreditaci. Probírá historii peněz a fakt, že kdyby se všechno zlato roztavilo, vešlo by se do krychle pod Eiffellovou věží. Říká také, že světová moc je koncentrovaná u několika rodin a jedinců, nikoliv u velkých korporací, které jen zneužívají situace jako všichni ostatní. Vyzývá své posluchače ke spolupráci a slibuje, že eventuální podrobnější informace o finanční síle Rothschildů zveřejní. Rodí se interaktivní žurnalistika.

Google upozaďuje Alexe Jonese a Infowars ve výsledcích vyhledávání. Youtube odhlašuje přihlášené uživatele z jejich oblíbených konzervativních kanálů. Mike Cernovich označuje masmédia za miliardářské blogy a upozorňuje na fakt, že The Economist patří Lynn Rothschildové, jakož i na důsledky, které z toho vyplývají. Také upozorňuje, stejně jako mnozí již před ním, na nezvyklý tón komunikace mezi ní a Hillary Clintonovou, jejíž obvykle břitký způsob vyjadřování se, jak víme ze zveřejněné korespondence, náhle zcela mění.

Styx rozvíjí myšlenku organizovaného výsadku členů Antify v Severní Koreji.

Montagraph poměrně přesvědčivě dokazuje, že „arizonský vrah z Facebooku“ Steve Stephens, který v autě natočil výhružné video LIVE na FB – a pak prostě v přímém přenosu zastřelil člověka, musel mít spolujezdce nebo jel v automatickém samořiditelném autě, protože seděl na nesprávné straně vozidla. Protože se jedná o osobu v bankrotu a gamblera, nemohlo jít o jeho vozidlo, neboť to by mu bylo zabaveno, a zcela samořiditelná auta ještě nejsou v provozu…

Montagraph se také domnívá, že USA vybombardovaly afghánské jeskyně, aby se dostaly ke zlatu, které prý leží pod nimi. Také jsou tam podle některých jiných zdrojů světové zásoby lithia, které se používá při výrobě elektroniky a samořídících automobilů. Wikipedie se ovšem na stránce o lithiu o Afghánistánu vůbec nezmiňuje, jen na konci, jak se to u nich již stalo zvykem, publikuje, že si nějaký velitel nebo novinář myslí, že tam lithium není. Zato píše o nálezech lithia v České republice!

Millie Weaver z Infowars přináší interview s nejmenovaným agentem FBI, vyšetřujícím pedofilii. FBI vedla po tři měsíce pedofilní webové stránky, což pomohlo k velkému zátahu. Ukazuje „menu“ z temného webu a vysvětluje, co to znamená „hard candy“. Upozorňuje na denní obrovské objemy obchodů (stovky milionů dolarů) v bitcoinech.  Vysvětluje, že někteří z těch, kteří jsou na videích, na nich nejsou dobrovolně, a že je s celým byznysem propojena výroba falešných pasů – něco jako přidružená výroba. V oblasti pedofilie působí gangy, ale celé je to placeno „shora“. Tuto zajímavou informaci ale dále nerozvádí.

Bob Woodword s úsměvem na líci (tímto zdravíme pana Vodňanského z Paříže!) nazývá dnes již bývalou hvězdu Fox News Billa O’Reillyho BS. Bob býval Navy Secret agentem. Bill má evidentně trochu v kuli a na Boba má pěkně spadeno.

Někomu z Washington Post ujely nervy a v celostátním vydání kdysi jednoho z nejprestižnějších světových deníků vyšlo, že ti, kdo podporují prezidenta USA Donalda Trumpa, jsou rasisti. WaPo se musel veřejně omluvit. Autor Thomas Wood toto tvrzení čerpal od svých bílých kamarádů.

Catherine Austin Fitts, prezidentka společnosti Solari, mluví o trilionech dolarů, jež viděla odtékat z amerického rozpočtu, a je si docela jistá, že nejen z toho amerického. Globalisté se podle ní chystají skoncovat s hotovými penězi, zavést digitální měnu a totální kontrolu. To už jsme tu přece měli! Slečna z rádia mluví o Sillicon Valley a o “Secret Space Program“, tajném vesmírném programu. O tomtéž programu se zmiňuje více zdrojů, ale není jisté, zda se nejedná o další vějičku k odpoutání pozornosti. Catherine Austin Fitts také tvrdí, že všichni jsme  velmi subtilně manipulováni. Zástupce ministerstva spravedlnosti prý odhadl, že USA ročně „vyperou“ něco mezi pěti sty miliardami a trilionem dolarů. Elita se bojí, že na ni praskne pedofilie a další temné aféry, a proto směřuje svět k válce. Ministerstvo zahraničí za Johna Kerryho mělo podle ní na 6,5 miliard neprokázaných výdajů. Hovoří také o jiných civilizacích, jejichž existenci vláda občanům zatajuje, stejně jako Lionel (zatímco David Seaman čeká na důkaz), a o globálním otrockém systému, který je pro nás naplánován. To jsou lidé, kteří „věří“ na otroctví, a také jej praktikují, říká. Hrajeme si s ohněm a chybí povědomí o tom, co s námi digitální technologie dělají, soudí.

Catherine is the president of Solari, Inc., publisher of the Solari Report, and managing member of Solari Investment Advisory Services, LLC. Catherine served as managing director and member of the board of directors of the Wall Street investment bank Dillon, Read & Co. Inc., as Assistant Secretary of Housing and Federal Housing Commissioner at the United States Department of Housing and Urban Development in the first Bush Administration, and was the president of Hamilton Securities Group, Inc. Catherine has designed and closed over $25 billion of transactions and investments to-date and has led portfolio and investment strategy for $300 billion of financial assets and liabilities.
Catherine graduated from the University of Pennsylvania (BA), the Wharton School (MBA) and studied Mandarin Chinese at the Chinese University of Hong Kong. She blogs for the Solari Report at solari.com.

Na stránkách Solari.com zveřejňuje nesmírně zajímavý rozhovor se Sarah Weisnerovou na téma bitcoinu. Tržní kapitalizace cryptoměn je odhadována na 25 miliard dolarů a roste.

Chicago pod vedením demokratického starosty Rahma Emmanuela láme rekordy v žebříčcích zločinu všeho druhu. Celkem 973 osob bylo od začátku roku postřeleno,  z toho 168 smrtelně.

„Cernypie“, jak říká Miku Cernovichovi jeho partnerka, dává svým „haterům“ pěknou sodu. „Slez z gauče a ukaž, co umíš,“ provokuje tento akční novinář nové doby agresivního tweetaře hned poté, co jej odpůrci Donalda Trumpa fyzicky napadli na demostraci, na níž se dostal k mikrofonu a začal hlásit, že Bill Clinon je „rapist“.

Zdroje: Drudge Report, Zerohedge, Lionel Nation, Styxhexenhammer666, Martin Brodel, Daily Caller, independent sources

Newsletter