Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Dolar vůči euru stále posiluje. I přes korekci se stále držíme pod hranicí 1,070 EURUSD.

Švejkování: Držitel Pullitzerovy ceny boří „ruský narativ“

Nahrávka Seymoura Hershe, držitele Pulitzerovy ceny (1970) a opravdové americké novinářské legendy, zveřejněná WikiLeaks, otřásá americkou politickou i mediální scénou, a zřejmě bude mít dalekosáhlé důsledky. Nahrávka je v dispozici například na serveru Zerohedge a Seymour Hersh na ní nevybíravými slovy někomu neidentifikovanému popisuje celou slavnou „ruskou konspiraci“ jako fikci, vymyšlenou tím „f… ass…“ Johnem Brennanem.

Nahrávka byla zveřejněna v úterý na serveru Big League Politics a stala se virální, když její link umístily na twitter WikiLeaks.

Obamovi prý celou dobu lhali, stejně jako mainstreamová média médiím, jejichž novináři se stali rukojmími svých manipulujících zdrojů z tajných služeb, které si s nimi pohrávají dle potřeb. Kde jsme to už… Novináře označuje Seymour Hersh za důvěřivé a nepříliš bystré („gullible“). Rozhovor výrazně doporučujeme, jeden si u něj značně rozšíří nevhodné lingvistické obzory.

Hershovi byla také položena otázka ohledně „assessment“, usnesení či posudku prý 17 tajných služeb, že za údajným hackováním serverů DNC stojí Rusko v čele se samotným Putinem. „Usnesení je jednoduše názor. Kdyby měli fakta, tak by je předložili. Je to víra. Oni to mu prostě chtějí věřit.“

Podrobně popisuje, jak Seth Rich, jenž byl zaměstnancem DNC a velkým příznivcem Bernieho Sanderse, který posloužil jako volavka na mladou, idealistickou a nepříliš vzdělanou demokratickou mládež, nejdříve nabídl šťavnaté ukázky e-mailů členů DNC, a za celý materiál požadoval peníze. Jak přesně jednání probíhalo, Hersh neví. WikiLeaks nakonec obdržely kódy k zabezpečenému Dropboxu, kam dokumenty uložil.

Seth Rich se obával o svou bezpečnost, a z toho důvodu svůj Dropbox sdílel s několika přáteli. WikiLeaks dostaly přístup předtím, než byl zavražděn. Jeho smrt byla označena za loupežné přepadení, ačkoliv u sebe měl peněženku, hodinky i iPhone, a záznamy místních kamer prý nejsou k dispozici. Zemřel za velmi nejasných okolností několik hodin po převozu do nemocnice, přesné informace nejsou ověřeny. Objevují se i názory, že je v programu na ochranu svědků. Nově se také objevil obrázek z osudné noci, na níž je Seth Rich na skupinové fotografii s Imranem Awanem. Hersh sám se nedomnívá, že by Seth Rich byl zavražděn, právě kvůli tomu sdílení kódů. Co když to byl ale bluf? Kolik přátel Seth Rich mohl mít, kterým mohl v takto žhavé věci plně důvěřovat?

Celou ruskou historku nazývá Seymour Hersh „Brennanovou operací“ a obviňuje bývalého ředitele CIA Johna Brennana, ředitele Úřadu tajných služeb (National Intelligence) Jamese Clappera a současného ředitele NSA Michaela Rogerse z rozsévání dezinformací a podávání klamných informací Obamovi i tisku.

 

Osobou, která někdy v průběhu letošního února nahrála tento rozhovor, je s největší pravděpodobností finančník Ed Butowsky, který najal vyšetřovatele Roda Wheelera na vyšetřování Richovy vraždy 10. července 2016.

O Seymouru Hershovi jsme psali již v dubnu v souvislosti s jeho odhalením z roku 2013, které se týkalo původu sarinu, údajně použitého Asadem v roce 2011: Sarin velmi pravděpodobně pocházel ze skladů Muammara Kaddáfího v Libyi.  Zásoby měly být  pašovány pracovníky základny CIA a konzulátu v Benghází ve spolupráci s Tureckem, Saúdskou Arábií a Qatarem. Ty spojuje úsilí o vybudování Trans-Arabic Pipeline a Qatar-Turkey Pipeline.

Rychlý konec rychlého muže

„Mooch is out!“ zní napříč americkými médii reakce na konec Anthonyho Scaramucciho v pozici ředitele komunikace Bílého domu. Těšil se na svůj vstup do Bílého domu tak nedočkavě, že to malinko přepálil, a deset dní po svém jmenování byl venku.

Během své krátké doby ve funkci učinil novinářskou práci zábavnou a dobrodružnou – a také způsobil odchod kontroverzního Reinse Priebuse, před nímž mnoho nejrůznějších expertů varovalo. Byl to prý Priebus, kdo prý držel Scaramucciho po šest měsíců venku. Teď jsou venku oba. Kterápak hlava otevřená dostala ten nápad, že by se tento typ člověka na takovou funkci hodil? Existuje ovšem také teorie, podle níž byl povolán přesně za tímto účelem, tedy vyhození dnes již bývalého personálního šéfa Bílého domu…

Náš oblíbený „vampír ve sklepě“ Styx otevírá natvrdlé americké mozečky jako louskáček ořechy. Jeho génius zdravého rozumu přibližuje posluchačům základy kritického myšlení v praxi, spolu s pořádnou dávkou skepse a ironie.

Web CNBC uvádí, že podle posledních údajů společnost Apple vlastní 20,1 miliardy dolarů v amerických krátkodobých dluhopisech a více než 31 miliard dolarů v dlouhodobých obchodovatelných dluhopisech (treasury securities), což ji řadí mezi 22 zemí vlastnících největší množství těchto dluhopisů.

Neskrývaně propagandistická mainstreamová média mluví o překročené červené linii, kterou prý speciálnímu vyšetřovateli Robertu Muellerovi v jeho vyšetřování propojení Trumpovy kampaně s Ruskem vytyčil Donald Trump. Nic takového ovšem prezident neřekl, pouze vyslovil hypotetický souhlas s manipulativně, a, jak teď již víme, účelově položenou otázkou zaměstnance New York Times v rozhovoru. Ačkoliv si rozhovor může každý poslechnout na YouTube, média pokračují v manipulaci ve slepé víře v divákovu či čtenářovu hloupost a nadutost.

 

Vyšetřovatel Robert Mueller ustanovil velkou porotu, a v médiích zavládl zmatek, neboť co se přesně děje není zcela jasné ani novinářům. Nejzajímavější teorii má Michael Trimm (pravděpodobný spolupracovník Juliana Assange), podle nějž Mueller i Comey jednají pod pláštíkem vyšetřování v Trumpově zájmu poté, co od něj tajně dostali milost, a připravují překvápko. K tématu se vrátíme, až něco vyzvíme.

Country zpěvák Kid Rock (bývalý manžel Pamely Anderson) se chystá kandidovat do Senátu za Michigan, a vypadá to pro něj slibně. Lionel (Lionel Nation) mu vyjadřuje plnou podporu a spolu s námi lituje Scaramucciho bleskového odchodu.

Kalifornská administrativa se vzpírá vydat voličské podklady pro vyšetření možných podvodných praktik v prezidentských volbách v roce 2016. Něco shnilého je v království kalifornském…

Server NetRight Daily přináší rozsáhlý článek o nezamýšlených konsekvencích Obamacare, které detailně rozebral také New York Times a další – epidemii drogové závislosti na předepisovaných opiátech, z nichž mnozí po odstřihnutí přecházejí na heroin. Situace je taková, že se jedná o hlavní příčinu úmrtí u obyvatel pod 50 let. Ne zbraně, ani havárie, ale opiátové předávkování. A v průměru 22 veteránů denně si vezme život. Z této perspektivy se Donald Trump jeví téměř jako král Miroslav…

Více než milion rodin v Texasu prý zaplatilo, podle nejčerstvějších údajů, 247,5 milionu dolarů IRS za to, že si nemusejí koupit zdravotní pojištění Obamacare. Tuto pokutu prezident Donald Trump zrušil jedním ze svých prvních výnosů.

Po většinu času se na našich youtubových poutích nacházíme maximálně klik či dva od pedofilie. Tentokrát to byl jen jeden: obvinění kardinála George Pella, blízkého poradce papeže Františka a třetího nejmocnějšího muže Vatikánu. Po dekádě církevního odmítání vyšetřování vznikla komise, která dnes poslouchá příběhy sexuálního zneužívání v kostelech, v sirotčincích, sportovních klubech, mládežnických skupinách i ve školách… přímo od Pellových obětí.

Objevují se také podrobné materiály, zpracovávající systematické sexuální zneužívání dětí i dospělých ze strany tzv. Bílých přileb OSN, kdy se údajně tyto jednotky přímo účastní obchodu s lidmi a tzv. „gang raping“. Oficiálních obětí jsou stovky. Obviněn není nikdo. OSN platí asi 95 tisíc členů těchto jednotek a ty jsou rozesety po celém světě. O celém problému zjevně všichni mocní i média vědí minimálně již od balkánské války v devadesátých letech, ale evidentně jim to vrásky nedělá.

Smrt zpěváka Chestera Benningtona (Linkin Park) je dávána do souvislosti s jeho sexuálním zneužíváním od sedmi do 13 let „rodinným přítelem“. Objevují se zmínky o tom, že se rozhodl o svém tyranu promluvit. A pak se oběsil v den narozenin nedávno taktéž oběšeného zpěváka Chrise Cornella (Soundgarden), jehož rodina sebevraždu zpochybňuje.

Příslušníci transsexuální menšiny nebudou moci sloužit v armádě USA, rozhodl americký prezident. Ono ani tak nejde o to, že by nebyli dostatečně uvědomělí a vlastenečtí, ale že jim pak armáda, a tedy daňoví poplatníci, dle zákona platí všechny hormonální i operační zákroky. Jak poněkud cynicky poznamenává mladý břitký konzervativec David Shapiro, jejich extrémně vysoké procento sebevražednosti (asi 39 %) se tím ale nijak nesnižuje, což by mohlo naznačovat, že problém bude o něco výše. Také to viditelně zpochybňuje vloženou investici, dodal by cynik český.

Migrační krize má své momenty: tři z šesti adolescentních členů mládežnické delegace z republiky Burundi ve východní Africe, toho času reprezentující svou zemi na prvním světovém robotickém šampionátu ve Washingtonu, D.C., dva mladí muži a jedna dívka, emigrovali do Kanady.

Zdroje: Drudge Report, Zerohedge, Lionel Nation, Martin Brodel, Styxhexenhammer666, FOX News, independent sources

Newsletter