Švejkování IV.: Jak Donald Trump balí Republikány

Donald Trump absolvoval své první velké oficiální setkání s členy Republikánské strany, jíž sám není členem. Republikán Chris Collins v rozhovoru pro Fox News uvedl, že setkání se zúčastnilo přes 200 členů strany, kteří Trumpa dříve osobně neznali, a Trump zodpověděl velké množství dotazů, které pro něj měli přichystány. Dotazy se týkaly například americké Ústavy, ústavních postupů, kongresového jednacího řádu, a v neposlední řadě důležitosti Vrchního soudu.

Jeho obsazení je Republikány považováno za nesmírně důležité, neboť jeho členové významně ovlivní legislativní budoucnost země pro celou další generaci. Své vystoupení Chris Collins zakončil prohlášením, že Donald Trump byl přátelský, uvolněný, že se dotkl všech důležitých témat, a že teď mohou členové strany říct, že se s Donaldem setkali, a že je to slušný, charismatický člověk, který dobře zná problematiku, důležitou pro prezidentského kandidáta. A že jsou rozhodnuti s ním jít budovat “Great America again”.

Švejkování III. Ministryně Lynchová se kroutí jako had

V primárkách Trumpa volilo více než 13,5 milionu členů Republikánské strany, což je nejvíce v americké (republikánské) historii. Dostal dokonce více hlasů, než Ronald Reagan, jeden z nejoblíbenějších republikánských prezidentů vůbec, a to s menším finančním rozpočtem než jeho předchůdci, a s astronomicky menším rozpočtem než Hillary Clintonová. Co jiného by mělo voliče přesvědčit, než jeho efektivita?

Švejkováni II. Jak šéf FBI James Comey znemožnil Hillary

Švejkováni po americku aneb jak to koulí Hillary

Také se ukazuje, že jeho stesky o nepřízni médií mají reálný základ, a nejsou tedy jen ukřivděným fňukáním, jak bývá občas naznačováno. New York Times zmapoval jeho “privátní” historii, a to tak negativním způsobem, že se jim přihlásila jeho přítelkyně z počátku 90. let, kterými se zabývali, a veřejně vystoupila na jeho obranu – a nebyla sama. Podpora Trumpa ze strany jeho blízkého okolí je ohromující.

 

Newsletter