Švejkování: Katastrofa Irma & I géniové mají své dny…

Hurikán Irma přehlušil i mediální mocenské hrátky a mainstreamoví novináři předvádějí vynikající zpravodajské výkony. Přírodní katastrofa nevídaných rozměrů jim dává příležitost ukázat profesionalitu a historické nasazení.

Zatímco zprávy se mění ve „fractional nonsense“, jak říká Lionel (Lionel Nation), a zatímco tvůrci americké zahraniční politiky se, jak se zdá, nemohou rozhodnout, na koho zaútočit dřív, ohromující povodně svou reálností spláchly hrozící konflikt s Ruskem i se Severní Koreou.

Prezident Donald Trump daroval na následky předchozího hurikánu Andrew jeden milion dolarů z vlastních peněz. Vladimír Putin prý daroval milionů pět, ale z čí kapsy, to nevíme. Hillary Clintonová nedarovala nic. Vydává knihu „What Happened“, v níž ze svého loňského prezidentského fiaska obviňuje jak Bernieho Sanderse, tak vlastní fanoušky, a na svém podpisovém turné vybírá vstupné 45 dolarů. Vzhledem k převážně negativním ohlasům na knihu se asi chodí na Hillary jako na medvěda.

Další „foxí“ kapitola je tragická. Odchod jednoho z výrazných moderátorů Fox News Erica Bollinga minulý pátek následovala o několik hodin později tragická zpráva o smrti jeho devatenáctiletého syna. Eric Bolling svou domovskou televizní stanici po deseti letech opustil poté, co se v průběhu srpna začaly objevovat zprávy o jeho obvinění ze strany tří žen, taktéž moderátorek či hostů Foxu, jež z jeho čísla obdržely fotografii mužského přirození. Zprávu rozšířil tweetem nezávislý novinář Yashar Ali, pracující pro globalistickou troubu Huffington Post, a postupně rozmazával detaily, z nichž ovšem vyplývá, že vzkazy byly posílány již před několika lety při různých příležitostech – skandál byl tedy pečlivě načasován. Z Foxu museli kvůli sexuálním skandálům již odejít jak zakladatel Roger Ailes, tak legendární Bill O’Reilly. Eric Bolling vše důkladně popíral a Yashara Aliho zažaloval o 50 milionů dolarů. Mezi obeslanými ženami je Caroline Heldmanová, čtyřiačtyřicetiletá blonďatá Associate Professor of Politics na Occidental College v Los Angeles, jejíž svědectví výrazně přispělo již k vyhození Billa O’Reillyho.

Britský Daily Mail aféru popisuje velmi podrobně, neboť Fox je ve stáji britského TV providera Sky, který nedávno rozhodl o ukončení foxího vysílání ve Velké Británii, protože prý FOX podporoval Brexit po limitu… Miliardové ekonomické souvislosti nám sice nejsou zcela jasné, ale o moc a peníze jde až v první řadě nejen u kapitalistů!

Podstatné informace Daily Mail pečlivě schovává do dlouhatánského repetitivního materiálu skoro jako my (první asi tři metry článku tvoří kopie kondolencí Ericových kolegů z médií), a píše, že Eric Chase Bolling zemřel v pátek v noci, několik hodin po odchodu svého otce ze slavné stanice. Příčinu smrti však žádná média neuvádějí, což je znepokojující. Jak spolu události souvisejí se neodvažujeme spekulovat.

Reuters přináší zprávy o stěhování 1710 tun německého zlata v hodnotě 70 miliard dolarů, které se nachází jen kousek od té nově nalezené bomby z 2. světové války, kvůli které se evakuoval skoro celý Frankfurt. To je náhodička!

My, s duší na věky poznamenanou rozpadající se Lodí mrtvých B. Travena, kterou jsme nikoliv jen přečetli, ale doslova prožili vášnivým adolescentním srdcem až do hořkého konce, chápeme citlivou problematiku dětí ilegálních přistěhovalců, a tedy bez papírů, které jsou v tom nevinně. Tzv. DACA (Deferred Action for Childhood Arrivals), regulující zákonem pořadí deportací ilegálů, kterou prezident Donald Trump „zrušil“ a předal celou záležitost k vypracování neochotnému kongresu, není žádným legislativním textem, ale jakýmsi komplikovaným protiústavním memorandem, které americkou ústavu obchází, nemá právní platnost a které sesmolil Obama. Klasifikuje dnes většinou již dospělé „čekatele na deportaci“ tak, že určuje jejich pořadí, a tzv. „Dreamers“, tedy ilegální přistěhovalci, kteří se do země dostali jako děti či nezletilí, se tak dostali na konec seznamu. Již samo pojmenování je mediální manipulací. (Američtí novináři zatajují vlastním občanům, že jejich země má jednu z nejtvrdších vízových politik na světě… My jsme si kdysi žádali o americké vízum, a teprve tehdy jsme pochopili, že jsme póvl z Východu.) Na nelegalitě jejich situace to ovšem neměnilo nic. Donald Trump se evidentně snaží o dlouhodobé legislativní řešení a jeho rozhodnutí svěřit řešení komplikované a citlivé situace kongresu je chápána jako státnický výraz důvěry v demokratické principy země. Ani demokraté si nemohou dovolit na něj kvůli tomu plivnout.

I géniové mají své dny…

Intelektuální a komiksová rubrika: Laskavý čtenář si jistě vybaví komiksového Dilberta, který trousil drsné korporátní vtípky, kudy chodil. Jeho autor, veleúspěšný a brilantní Scott Adams (doporučujeme!), školený hypnotista, autor a „manager managerů“ v Big Business a Silicon Valley, je jeden z těch, kteří nás nechávají nahlédnout do své geniální mysli na YouTube a dalších platformách (v rámci propagace své nové knihy Win Bigly). Jeho LIVE „Coffee with Scott Adams“ na platformě Periscop někdy v kalifornských pět ráno má 500 diváků (jinak nemluví) do několika vteřin! Jeho fascinující technologické a zejména komunikační znalosti a dovednosti jsou v kontrastu s tím, že například v problematice oteplovacího hoaxu se orientuje jen velmi vágně podle masmédií a na vlastní hodnocení zde zcela a dlouhodobě rezignoval, „bo věda“. Logikou se ale postupně dohrabává k realitě, a na současné obviňování globálního oteplování z kreativní tvorby hurikánů reaguje otázkou, proč to tedy hulákají hysteričtí novináři, a ne seriózní vědci – klimatologové? Kde jsou? No, my bychom věděli… Jeden by řekl, že s jeho IQ, dotahujícím to na Empire State Building, by snad bylo rychlejší si problematiku nastudovat! Ale Scott asi nemá čas, pracuje na appkách… a věnuje se především analýze umění předvědčovat.

Jeho pravidelné sledování jsme někdy vloni zavrhli, neboť jakkoliv nás jeho technologicko-korporátní mysl fascinovala, zůstával zcela zjevně i podle svých vlastních slov přicucnutý na oficiální televizní média. Takového člověka je pak těžké poslouchat. Od té doby už se ale asi něco doslechl, protože mluví rozumně, a když o problematice příliš neví, klidně to na sebe práskne.

Dnes nám poslouží jako indikátor politické nesvobody v USA. Jeho mírná podpora Donalda Trumpa v průběhu prezidentské kampaně 2016, již mu navzdory jeho vlastnímu politickému přesvědčení přikazovala jeho vlastní neúprosná logika a obdiv k jeho taktikám a strategiím, které jako jeden z mála bystrých jedinců rozpoznal a ocenil, se změnila v oficiální podporu zkorumpované Hillary Clintonové poté, co obdržel větší než malé množství výhrůžek smrtí ze strany svých mírumilovných kalifornských spoluobčanů. Tuto strachem o život motivovanou oficiální podporu nakonec zrušil, aby oficiálně znovu podpořil Donalda Trumpa, poté také Garyho Johnsona, a těsně před volbami opět Donalda Trumpa, jehož vítězství od začátku předpovídal. My se neposmíváme, my sledujeme, jak strašlivá je v USA situace. „Kde je moje žena?“ směje se provokativnímu dotazu v LIVE chatu. Ve zlomku vteřiny zvážní: „No, to bych asi neměl říkat…“ V jeho očích se zrcadlí hluboké prozření.

Scott Adams žije v ilegály zaplavené Kalifornii a PhD má z Berkeley, dříve bašty svobody slova, odkud před nedávnem vyhodili novináře a post-hitchensovského provokatéra Mila Yiannopoulose i konzervativní novinářku a spisovatelku Ann Coulterovou, po kterých navíc předem vyčůraně žádali obrovské částky na zaplacení bezpečnostních opatření, protože jejich vlastní studenti vyhrožovali násilím, ohněm a mečem. Od té doby Scott Adams přestal Berkeley sponzorovat. Blahopřejeme! Scott Adams je takový intelektuální lakmusový papírek míry totality v Kalifornii!

Sám se sice pošklebuje politické korektnosti, ale vzepřít se neodváží: “No, musíme to odříkat všichni, tak jdeme na to: Samozřejmě, že odsuzuji Ku-Klux-Klan a pravicový extremismus… co bylo to třetí? Jo,fašismus, tak ten taky odsuzuji.“ Taková dobrovolná veřejná autocenzura, až se nám udělalo trochu stydno. Kde už jsme to… Jeho veřejná vystoupení, která se odehrávala většinou na univerzitních kampusech (100 tisíc dolarů za přednášku), zcela ovládaných šílenými levičáky, byla postupně zrušena, a další pozvánky vyschly, stejně jako jeho příjmy z reklam na YouTube. Big Business cenzuruje ekonomickou cestou.

Také nás rozesmálo, když spílal nějakému redaktůrkovi (či redaktůrce) z The Atlantic, který při plivání intelektuální špíny na jeho osobu použil výraz „nihilistický“, a to s argumentem, že když on, slavný spisovatel, to slovo nezná, tak je směšné, aby ho používal i někdo jiný, navíc obyčejný novinář, neboť čtenář tomu stejně nebude rozumět… Jako by vysoké IQ občas zauzlovalo ego.

Mikea Cernoviche, stejně jako Jacka Posobieca, z něhož se nakonec vyklubal agent NAVY, nedokážeme dlouho poslouchat, neboť z nějakého důvodu opakují vše dvakrát, což je únavné. Opakování je zjevně klíčové pro práci s blbci a je to první zásada tzv. persuasion. Moc se nám ale líbí Mikeova téměř civilizovaná spolupráce s Alexem Jonesem na Infowar. Ten si rve zbytky svých vlasů nad tím, jak jsou levičáci blázniví a jak nestíhá o všem informovat. Nezávislá žurnalistika se vzpíná ke hvězdám s Alexem na špici! Myslíme na jeho soukromý bunkr u Austinu – jestlipak odolal povodním?

Ministr Sessions dostal na stůl obžalobu Roberta Muellera z vlastizrady.

Zdroje: Daily Mail, Drudge Report, Zerohedge, Wikipedia, Lionel Nation, FOX News, independent sources

Newsletter