Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Dolar vůči euru stále posiluje. I přes korekci se stále držíme pod hranicí 1,070 EURUSD.

Švejkování: Kola americké mediální mašinerie v rozkladu

Masivní ozubená kola americké mediální mašinerie se do sebe zakousla plnou silou a máme jedinečnou možnost sledovat jejich mechanismus v pohybu. Tradiční korporátní masmédia, zejména tisk a kabelové televize, se dostávají do existenčních problémů a youtuboví nezávislí komentátoři jim svižně a efektivně zatápějí pod kotlem.

Americká masmédia jsou zcela pohroužena do sebe. Z celého summitu G20 je kromě násilných protestů zajímala zejména Trumpova a Putinova řeč těla a kdo komu stiskl ruku více shora, a hlavně jestli by Donalda Trumpa kvůli tomu nemohli okamžitě impeachovat.

Vtipálek z Redditu, který zveřejnil veselou taškařici, kdy Trumpovu protivníkovi, po němž budoucí prezident skočil na jednom zápase MMA, nasadil na hlavu logo CNN, dostal za uši a posloužil jako odstrašující příklad, jak to dobře známe z komunistických totalitních časů. Tato kdysi ctihodná televizní stanice neváhala autora memu (kratinkého videa) vypátrat a otevřeně mu vyhrožovat předhozením jeho osobních informací veřejnosti. Chlapec (původní informace mluvila o patnáctiletém, později CNN tvrdila, že se jedná o dospělou osobu) byl přinucen zveřejnit nechutnou, pevnou korporátní rukou psanou potupnou omluvu za své chování a slíbit, že už to neudělá. Omluvu jsme četli a zvedl se nám kufr.

Přední redaktor CNN, slizoun Chris Cuomo, osobně autora memu zesměšňoval a vyhrožoval mu na twitteru. Tweet posléze statečně smazal. Právník a analytik Lionel (Lionel Nation) se docela rozčílil. O případných právních důsledcích pro redaktora i CNN zatím není slyšet, ale situaci budeme dále sledovat.

CNN ve svém veřejném vyděračském prohlášení sama zdůraznila, že rozhodnutí nezveřejnit autorovu identitu je pouze dočasné a v budoucnu bude záviset na jeho dobrém chování. Toto nestoudné a veřejné vydírání a zastrašování soukromého amerického občana donedávna největší korporátní mediální společností vyvolalo obrovskou odezvu a YouTube se zaplnil desítkami memů podobného kalibru. Celý ukázkový případ arogance upadajícího zkompromitovaného mediálního kolosu svědčí o naprosté morální dekadenci v korporátních novinářských řadách, jež evidentně považují vydírání za běžnou formu komunikace. Pikantní je, že zmíněný mem se dostal do širšího oběhu až díky re-tweetnutí pobaveného Donalda Trumpa.

Bristký The Guardian uveřejnil ve svém dlouhém a hanebném materiálu dokonce většinu textů, které tento původně anonymní uživatel známého diskusního serveru Reddit v minulosti zveřejnil, a obvinil jej z rasismu a antisemitismu. To je opravdu překvapení!

Všechno toto mediální škádlení je třeba chápat v kontextu chystané mega-fúze vlastníka CNN, společnosti Time Warner, a telekomunikačního giganta AT&T. Zajímalo by nás, jaký je vliv jednotlivých prezidentských tweetů na cenu celé transakce, neboť prezident Trump tomuto spojení zjevně nakloněn není.

Lionel (Lionel Nation) ve své filipice proti „bangsterům“ navrhuje jen tak mimochodem znárodnění Fedu a podrobně rozklíčovává fungování moci.

„Carl Bernstein is full of sh..!“, upozorňuje své posluchače na jeho Navy Secret Service příslušnost po Bernsteinově dalším mediálním vystoupení. Báchorku o Watergate (ach, Roberte!) označuje za „palácový převrat Deep State“ a Bernsteinův poslední článek v The Hill interpretuje jako předběžné ohlášení plánovaného puče proti prezidentu Donaldu Trumpovi. Lionel viditelně přidal na důraznosti a soustředí se na důležité právní i lidské aspekty každého tématu.

Také Styx (Styxhexenhammer666, křestním jménem, jak jsme vyšpízovali z jednoho legračního okultistického interview, Tyler) přidal na důrazu a podrobně a velmi seriózně se věnuje analýzám zhoršující se situace v Evropě v souvislosti s pokračující migrační vlnou a sebevražednou politikou vůdců západních zemí EU. Podrobně objasňuje situaci ve střední Evropě a přichází také s návrhy možné podpory ze strany USA. „Vezmeme střední Evropu pod svou ochranu,“ říká doslova. Zkrátil si své dlouhé vlasy po ramena, přidal na serióznosti, ubral uštěpačnosti, a občas máme silný pocit, že ví, ke komu mluví. Možná sledujeme spolutvůrce budoucí americké zahraniční politiky… Jeho přirozeně kultivovaný projev, nenásilně propletený lidovými fakáči, je ve spojení s inteligentním sarkasmem a ironií potěšením sledovat!

Rozpad EU považuje Styx za nejlepší řešení (před ostatními důrazně varuje), upozorňuje na nebezpečí chaosu a nezvládnuté organizace a opětovně nabízí spolupráci středoevropským zemím, které by svou politiku podle něj měly koordinovat. Popisuje tlaky a tahy trhající EU na kusy, a upřímně doznává, že obavy obyvatel zemí bývalého východního bloku zcela chápe. Trochu to nejen v jeho pojetí vypadá, že se „psychic vampire“ Angela Merkelová pokouší znovu zbavit Evropu Židů, tentokrát pomocí masivní importace antisemitických migrantů. Celý německý nátlak na středoevropské země kvůli migrantům považuje za další pokus, kterým se nadřazení Němci pokoušejí převzít kontrolu nad kontinentem.

Podobně situace působí také na Douglase Murraye, který užasle přináší historku o tom, jak si rabíni, pomáhající v Německu migrantům, přes jarmulky poslušně nasazují baseballové čepice, aby nebudili pohoršení migrantů.

Zatímco Lionel verbálně tančí na hrobě CNN, Styx si brousí své upírské zoubky na NYT. Oba konstatují, a nejen oni, zabedněnost levičáckých nevzdělaných duší.

Americká média se zaobírají prezidentskými tweety místo prezidentskými výnosy, a zatímco Donald Trump oslňoval Evropu a zejména německou levičáckou zlůzovatělou mládež, jíž byl Angelou naservírován na podnose, vynořila se další aféra, tentokrát Donalda Trumpa, Jr. Ten se prý v průběhu kampaně setkal přímo s ruskou špionkou, která mu prý nabízela kompromitační materiály na Clintonovou! Po několika dnech další vybičované hysterie a založení další vyšetřovací komise se ukázalo, že ruská právnička a údajná špionka Natalia Veselnitskaya, která ale chtěla mluvit a také mluvila o zakázané adopci ruských dětí a Actu Magnitsky (sankce, jež následovaly po jeho drastické smrti v ruském vězení) měla asi pět měsíců propadlé vízum. V zemi byla na speciální povolení, určené pro výjimečné bezpečnostní případy, které jí nebylo uděleno nikým jiným než naší oblíbenou bývalou ministryní spravedlnosti Lorettou Lynchovou. Navíc se ukazuje, že dalším bezpečnostním problémem by mohl být její překladatel, který má nejrůznější nekalé příznaky. Tedy další Obamova past, taková „obamovka“.

Novinářská legenda Lou Dobbs v pořadu Seana Hannity na Fox News označuje celou aféru za pokus o puč o svržení prezidenta ze strany Deep State. „Kde je AG Jeff Sessions?“ táže se tento renomovaný absolvent Harvardu, který měl po celá léta svůj vlastní pořad na CNN (od založení v roce 1980) a posléze na Foxu. Sessions se dobrovolně střelil do nohy těsně po svém jmenování, kdy se sám vyloučil z vyšetřování údajného ruského zasahování do voleb. Půl roku po volbách se množí vyšetřování Donalda Trumpa a členů jeho týmu a rodiny, aniž by vůbec bylo vyšetřováno (natož objasněno) jedno jediné z mnoha podezřelých úmrtí v souvislosti s Clinton Foundation, o nichž pravidelně informujeme.

Z druhé strany se ukazuje, že Clintonové ve volbách tajně pomáhala Ukrajina, ale o tom se masmédia citlivě nezmiňují.

Dmitri Alperovich, CEO firmy CrowdStrike a senior člen Atlantic Council, se narodil v roce 1980 v Moskvě a dnes má prý americké a ukrajinské občanství. Některé prameny (zde themilleniumreport.com) uvádějí, že se jedná o oblíbeného Obamova hackera. Bývalý prezident se prý na něj obracel s většími hackerskými útoky v USA během posledních pěti let, a to exkluzivně. Tyto informace ale pochopitelně neumíme zcela ověřit, ale nijak nás neudivují. HR politika firmy CrowdStrike je takové „agentí rojení“. Vybavuje se nám půvabná postava Johna Malkoviche v Red…

Před založením CrowdStrike v roce 2011 Alperovich pracoval v Atlantě (také sídlo CNN) jako hlavní bezpečnostní šéf ve firmě McAfee, vlastněné společnostmi Intel a DARPA. Někdy v té době si prý jako jediný (!) všiml, že Číňani spáchali hackerské útoky na 72 společností a organizací. Jeho program Falcon prý ruské hackování serverů DNC odhalil za 10 vteřin! No nevěřte tomu! Protože tyto servery (DNC) FBI ani žádná jiná tajná služba neměly povoleno prohlédnout, celá ta ruská legrace stojí na čestném pionýrském Obamova nejoblíbenějšího „cyberwarfare“ experta Alperoviche.

S Rusy se ale prý spolčuje Donald, protože si s Putinem na G20 podal ruku. Alperovichova tvrzení o tom, že v serverech DNC nebyl žádný jiný hacker, jsou ale v přímém rozporu s tím, že Guccifer 2.0 své úlovky zveřejnil, i s Assangeovým popřením, že by informace dostal od Rusů. Ten také naznačil (ale nepotvrdil, rozhovor jsme pečlivě sledovali), že informace obdržel od 10. července 2016 zastřeleného Setha Riche, jenž měl o únicích informací svědčit na FBI den poté.

Alperovichův otec Michael prý byl vysoce postavený ruský atomový bezpečnostní vědec, jenž byl v roce 1990 poslán do speciálního výcvikového nukleárního bezpečnostního programu v Marylandu.

Všech slavných 17 amerických tajných služeb (Donald Trump dle vlastních slov našel 3-4, snad se zdráhá zařadit oblíbený Cost Guard) prý s Alperovichem souhlasilo – bez důkazů… Hillary Clintonová to alespoň tvrdila v televizní prezidentské debatě, a od té doby to americká korporátní média bez ověřování papouškují.

Je smutné, že pevné přesvědčení mnoha Američanů o vlastní výjimečnosti (kde jsme to už…) jim nedovoluje uchovat si hlavu otevřenou s vědomím, že zdaleka nevíme vše. Do hlav jsou jim masově cpána nikoliv fakta a informace, ale hotové ideologicky propracované názory, kvůli kterým se tříští přátelství, firmy, manželství i celé rodiny.

Newsletter