Pravděpodobnost snížení britských sazeb v srpnu klesla z 50 % na 25 %. Libra zpevnila nad 1,3000 GBPUSD. Dolar plošně oslabuje. Proti euru nad 1,0930 a proti koruně pod 23,15.

Švejkování: Masová média na vařeném tweetu

Kde se vzal, tu se vzal, objevil se tajný informátor, zastupovaný krásnou a vlivnou právničkou Victorií Toensingovou, která šokovaným divákům FOX News sdělila, že Obamova administrativa udělila souhlas s prodejem pětiny amerických uranových zásob Rosatomu, ačkoliv věděla, že celý probíhající obchod vyšetřovala FBI v čele s tehdejším ředitelem Robertem Muellerem. Aféra se jmenuje podle názvu prodané společnosti Uranium One a probudil ji ze spánku prezidentský tweet.

Klientem Toensingové je prý americký byznysmen, který pracoval jako utajený spolupracovník FBI. Z jejího popisu to tak trochu vypadá, že pracoval pro Rusy až do okamžiku, kdy mu bylo nařízeno příliš chamtivými ruskými prackami shora, že má posílat polovinu výplaty někomu někam. Poté, podle našeho porozumění, začal spolupracovat s FBI, která mu tu půlku doplácela. Jasný charakter!

Se svým svědectvím chtěl vystoupit již dříve, byl ale blokován Obamovou administrativou, s níž se soudil, neboť měl ve smlouvě tzv. „gag order“. Ten byl teď ministerstvem Jeffa Sessionse na přímý zásah Donalda Trumpa odstraněn. Svědek má potvrdit ovlivňování rozhodování Obamovy administrativy Clintonovými a pomoci zmapovat toky peněz, protože například cena jednoho řečnického vystoupení Billa Clintona v Moskvě se v té době vyšvihla na půl milionu dolarů.

Zaujalo nás živé vyjádření vysoce postaveného a hrůzou ztuhlého kongresmana, nebožáka, jehož podpis je na souhlasu s prodejem, kterého novináři Foxu odchytili při průniku kongresem, a slyšíme: “Blablabla, vyšší místa, blabla, vyšší místa, bla…“ Clintonová, Podesta ani Wasserman-Schultzová o ničem nevědí.

Pozornost se pomalu, ale jistě stáčí na Fusion GPS, společnost, jež na zakázku pro Demokratický volební výbor (DNC) a FBI, kteří za to také zaplatili, pro Christophera Steela připravila falešné dossier na Donalda Trumpa. Bývalý agent MI6 si pro ně prý jel do Moskvy. („Co do toho tahají cizí služby? To si to neumějí udělat sami?“ rozčiluje se jeden nezávislý komentátor). Zajímavá je informace, že si FBI chtěla Christophera Steela „předplatit“ i do budoucna.

Nikdo ovšem až do této chvíle nevěděl (a ani se neptal), kdo je to Fusion GPS. Probíhá zuřivá právní bitva o to, zda se podaří tuto tajemnou špionážní agenturu přimět ke zveřejnění bankovních výpisů. Firma se pochopitelně brání zveřejnění jmen klientů, mezi něž patří také Natalia Veselnitskaja, jejíž vetřelecká návštěva Donalda Trumpa Jr. v průběhu kampaně připravila půdu pro následující komplikace a tahanice, kdy její návštěva byla médii použita jako ilustrace údajných kontaktů Trumpovy kampaně s Ruskem.

A už je to venku: Fusion GPS, dehonestační firma, pracující na zakázku (smear-for-hire operation) a placená DNC a FBI, která participovala na výrobě Trumpova „dossier“, je složena z bývalých novinářů CNN a WSJ, kteří v průběhu času různě přebíhali. Zpravodajem CNN na toto téma je jejich kamarád korespondent Evan Perez, který jak se zdá pracoval ruku v ruce s Glennem Simpsonem, zakladatelem Fusion GPS a svým bývalým kolegou z WSJ.

Přetahovaná o dokumenty pokračuje. FBI použila falešné dossier Christophera Steela k obdržení povolení FISA (Freedom of Information Act), které jim vydláždilo cestu ke sledování členů Trumpovy kampaně, jako například Cartera Page, bývalého bezpečnostního poradce kampaně. Toto sledování bylo později rozšířeno na Trump Tower a dnes má Mueller k dispozici 17 špičkových clintonovských právníků. Kolik tito lidé berou na hodinu a jak si to fakturují máme nastudováno z knih Johna Grishama (The Testament, The Firm).

Washington Post podrobně popisuje, že právník Marc Elias, zastupující kampaň Clintonové a demokratický volební výbor, a jeho právní firma Perkins Coie platila Fusion GPS poté, co se loni v dubnu stáhl původní republikánský zadavatel. Do předávání vyfabrikovaného dokumentu byl zapleten jako ve všem John McCain, ale Donald Trump utrousil náznak, že by se mělo jednat o jednoho z jeho původních republikánských vyzyvatelů. Zmíněný právník Marc Elias samozřejmě vše popírá a Clintonová ani Debbie Wassermanová-Schulzová o ničem nevědí.

„Hillary Clintonová může být obviněna až z 13 kriminálních činů“, detailně vysvětluje právnický specialista Gregg Jarret na Fox News u Seana Hannityho. Situací opojený Owen Shroyer, nová hvězda Infowars, jehož trudné začátky jsme měli tu smůlu sledovat, vyzrál v profesionála a teď se pohupuje s tlustým mafiánským doutníkem v puse, zatímco výčet možných zločinů Clintonové detailně promítá přímo v show. Donald Trump se prý také začal zajímat o Setha Riche, píše Newsweek.

Kongresman Devin Nunes, člen komise (evidentně pouze teoretického) dohledu nad tajnými službami, které kongresová předvolání zvysoka ignorují, bojovně oznamuje ustanovení další vyšetřovací komise. Jejich přehled jsme dávno vzdali, ale prý jich teď mají šest.

Válku mezi dvěma větvemi Deep State, kterou vágně naznačuje bývalá Wall Street investorka a poradkyně první Bushovy vlády v komisi pro bydlení a urbanistický rozvoj Catherine Austin-Fittzová, prezidentka společnosti Solaris (YouTube kanál „The Shift“), lze v současnosti vysledovat i v evropských médiích, která zjevně bez mrknutí oka přetiskují protichůdná a nesouvislá vyjádření, padající z propagandistické mašiny CNN.

Boj se tedy přesunul až do míst, kde se rozhoduje o základním narativu, tedy o tom, o čem se bude mluvit. Zpráva o rok staré a nově detailně potvrzené aféře Uranium One se sice objevila ve zprávách rozesílaných z Associated Press, byla ale politicky korektními editory zcela správně rozeznána jako nepodstatná a umně rozpuštěna v záplavě nepodstatností. Masová média jsou takovou vakcínou proti pravdě, jak říká Lionel. Podle Catherinina fascinujícího vyprávění funguje americký státní rozpočet asi jako ten evropský, a to účelově. I jinak poctiví lidé na vyšších pozicích chápou odklánění peněz jako součást své práce, jedná se o systém v systému. Zmiňuje také „the most powerful secret bank of the world“. To jsou věci! Americké hypotékové databáze jsou prý nesmírně výbušné a náchylné k požárům. Nás zaujalo, že si není jistá, zda „tam úplně nahoře“ není jen jediný člověk. Vzhledem k pozorování jednoho inteligentního ex-antifáka, že lidé bez umělé struktury přirozeně vytvářejí hierarchii primátů, jimiž také jsme, by nás to ani v nejmenším neudivilo!

Catherine Austin Fittzová se usmívá nadšení z kryptoměn, které by podle některých názorů mohly systémový problém korupce vyřešit. „Nemůžete vyřešit politický problém finančním nástrojem“, říká vážně. „Tam už se to tlačí silou.“

Dochází k trudnomyslnému závěru: “Pokud politikové mohou vraždit po celém světě, znamená to, že právo neplatí.“ Potěšilo nás, že má vysoké mínění o intelektu prezidenta své země, ale také docela jasnou představu jeho omezené reálné moci. Média se podle ní skutečným problémům vyhýbají a sexuální skandály podle ní slouží k zabavení a odvedení pozornosti lidí, aby je náhodou nenapadlo se ptát na rozpočet.

Cestou je podle ní postupné převádění peněz z černé ekonomiky, tedy velkých bank do ní zapojených, do reálné lokální ekonomiky. Sama si prý teprve po nějaké době v polovině vypisované šekové knížky uvědomila, že by měla začít sama u sebe, a postupně opustila JP Morgan Chase.

V excelentním interview Lionela s finančním komentátorem Geraldem Celentem tito spřádají zajímavý myšlenkový experiment na téma, co by současnému stavu USA říkal takový George Washington. „Já bych jej vzal do Nigeru,“ navrhuje Gerald. Washington byl zásadně proti vzniku pravidelné americké armády. Ten by tedy koukal… Gerald Celente emotivně popisuje své marné snahy mobilizovat veřejnost pro dobrou věc, kdy posluchač dochází poněkud pesimisticky k názoru, že motivace negativní bude vždy mocnější, a proto vždy využívána. V tuto chvíli vnímáme význam umění předvědčovat, které online vyučuje na politicky korektním materiálu Scott Adams, a kterým ne vždy vládnou ti správní lidé.

Lionel také učí své ovečky umění přesvědčovat: základem je nepředkládání konfirmativních teorií jako důkaz vlastní chytrosti, ale jemně položená otázka, která adresáta přiměje k zamyšlení na jeho úrovni, ať už je jakákoliv. Svým verbálním dlátkem otesává vrstvy pokrytectví oficiální americké propagandy a znovu a znovu trpělivě vysvětluje tonkinský záliv, svržení íránského Mossadeka až po zbraně hromadného ničení v Iráku a 9/11.

A na závěr nacistická perlička: milý Richard Spencer, jediný identifikovaný americký nacista, který se proslavil účastí na nepokojích v Charlottesville, se ukázal býti registrovaným agentem CIA. Své ovečky si pečlivě ověřoval a komplexní informace měl na speciálním serveru.

Styx (z Vermontu) podporuje odtržení Kalifornie, jíž se vzápětí chystá obsadit a kolonizovat.

Zdroje: Drudge Report, Zerohedge, The Gateway Pundit, Lionel Nation, Martin Brodel, Styxhexenhammer666, FOX News, independent sources 

Newsletter