Švejkování: Mediální pohyby & Buffettovy žerty o změně pohlaví

Warren Buffett při příležitosti stého výročí Forbesu optimisticky žertuje o změně pohlaví, neboť ženy se dožívají stovky v poměru k mužům s pravděpodobností téměř 5:1. Upozorňuje, že mezi nejbohatšími lidmi ve Forbesu nefigurují žádní „short sellers“. Tam není lidí…

Lupínky Kellogg’s, které od zahájení bojkotu uživateli v USA zabírají viditelně více a více místa u nás ve francouzském supermarketu, kde je pilně bojkotujeme pro změnu my, darovaly podle Breitbartu miliony dolarů organizacím George Sorose (Open Society Institut), Clintonovým, hispánské La Raza a Black Lives Matter.

YouTube ovládli nezávislí a konzervativní komentátoři a platformy, neboť zmanipulovaná levice je zcela paralyzována jako zombie se vynořující Hillary Clintonovou a žánrově sladěnou Nancy Pelosiovou. Ta ovšem veřejně odsoudila teroristickou Antifu a stoupla tímto alespoň na okamžik na donaldovský břeh. Mediální válka však pokračuje.

Přeskupování mediální moci symbolizuje vznik FB a YT platformy McSimonus s fotografií Setha Riche a obsahující většinou původně periscopové příspěvky autora Dilberta Scotta Adamse, novináře a právníka Mikea Cernoviche, veřejného filosofa a provokatéra neohitchensovského stylu Mila Yiannopoulose a bývalého NAVY agenta Jacka Posobieca. Doporučujeme!

Sledujeme také velmi zajímavě se pohybující význam slovíčka „my“, z jehož používání se dá vysledovat, kdy se mysl toho kterého mluvčího s čím ztotožňuje.

 

 

Nic solidního, co by se podobalo levici, jsme na YouTube nezaznamenali. Snad proto, že vše je profesionálně pokryto monotematickými korporátními masmédii jako obvykle. Ta se honí za prezidentskými tweety jako za dávkou afghánského heroinu a momentálně jsme znovu u Kaepernicka (to jen ten americký fotbalista, co si u hymny na znak hrdosti a nepodvolení se kleká). Klekla jim tam, zdá se, celá National Football League (NFL).

Lionel (Lionel Nation) krvelačně popisuje dlouhodobé následky pravidelných nárazů na mozek, hybnou sílu, destrukci mozkových vláken, a kdyby se neovládal, tak jeho pábení co chvíli skončí ve fyzice, biologii nebo v pitevně. Zdá se, že se připravuje hromada procesů s NFL, protože slavní sportovci se zdemolovanými mozky je věnovali vědě. A ta přišla na to, že rány do hlavy nejsou zdravé. Teď půjde o to, jestli o tom někdo v NFL věděl. Bude za blbost odškodnění?

Povědomá tvář i jméno mladého muže, pobíhajícího po Manhattanu s tabletem v ruce, nás přiměla k přeskakovanému shlédnutí asi hodinového videa, na němž farmaceutický troll Martin Shkreli zadýchaně pronáší tajemné věty o údajně ztracených (pro FBI) 30 tisících e-mailech Hillary Clintonové a nabízí pětitisícovou odměnu za vzorek jejích vlasů. S trollováním to tentokrát přehnal, výzvu si vyvěsil i na Facebooku a tajné služby rovnou kontaktovaly jeho právníky. Půjde do vězení, protože byl již v podmínce a jedná se prý o pobídku k násilí, a i Lionel se domnívá, že je idiot.

 

Psychouška Kathy Griffinová pobíhající po světových obrazovkách CNN s krvavou uřezanou prezidentskou hlavou (aaah, ono je třeba se chvíli dívat, jedná se jen o maketu…) je ale v pořádku a tajné služby a prezidentská ochranka jsou v klidu.

Jako Milo Yiannopoulos trollí média a zkostnatělé levičácké univerzity, omezující svobodu slova, Martin Shkreli trollí Big Pharmu i celou zemi, které ukazuje, jak vypadá opravdový surový kapitalismus. Koupí patent léku Daraprim na vzácnou chorobu, ten několikatisicínásobně zdraží – a báječně vydělá! „Naši akcionáři očekávají, že vyděláme co nejvíce peněz“, vysvětloval cynicky v roce 2015 v průběhu skandálu. „To je ošklivá, špinavá pravda.“ A také říká: “Rád provokuji, ale nikdy bych nenasadil cenu léku tak vysoko, aby na ni nemocní lidé nedosáhli.“

V pořadu Mikea Cernoviche „CERNO News“ se Martin Shkreli na otázku, kolik lidí v důsledku jeho rozhodnutí zemřelo, směje, že nikdo, a podrobně popisuje praktiky v americkém farmaceutickém průmyslu, které ukazuje v celé jejich nahotě legálním zakoupením léku a jeho nesmyslným extravagantním zdražením. Jeho aktivity na farmaceutickém poli nedokážeme posoudit, ale v případě této mediálně neblaze proslulé kauzy, kdy byl světovými masmédii označen za nejnenáviděnějšího podnikatele planety, se jednalo o jakýsi farmaceutický trolling. Z asi 2000 pacientů, kteří trpí poměrně vzácnou chorobou, jich asi 600 mělo pojištění, a na pojišťovnách si rád smlsne, a zbytku pacientů prý jeho Turing Pharmaceuticals lék rozdal zdarma, přestože tím možná porušil zákon. „Tito lidé mají dost svých problémů“, vysvětluje.

Podle vyznění rozhovoru působí jako jakýsi Jánošík, pokoušející se porazit kapitalismus kapitalismem. Teď ovšem půjde na šest měsíců do vězení za údajné podvody.

Probíhající rozpad korporátních médií si Martin Shkreli viditelně užívá. Vysvětluje, jak funguje jejich moc, a jak jednotliví novináři selhávají. Popisuje jejich proměnu na aktivisty, kteří pak nejsou schopni ani ochotni přinášet pravdivé informace, ale snaží se mocensky ovlivňovat veřejné mínění. O Donaldu Trumpovi má vysoké mínění. Medicíně se věnuje, aby zachraňoval životy, a mediální manipulace jej prý nerozházejí. Snad mu to vydrží i ve vězení…

Jeho úžas nad manipulativností, s níž média přeháněla jistotu prezidentského vítězství Clintonové (90%) a pokračují ve svých dehonestačních kampaních, jako by volby dopadly úplně jinak, je nám velmi sympatický. Také říká, že odmítá žít svůj život jako oběť.

 

Paul Sperry z New York Post informuje o Obamových penězovodech, financujících anti-trumpovskou rezistenci z peněz Wall Street, určených k uklidnění hypoteční krize. K lobbování proti zrušení Obamacare a proti GOP daňové reformě je používáno podle kongresových zdrojů odhadem 640 milionů dolarů z vyrovnání s JPMorgan Chase, Citigroup a Bank of America. Toky peněz nespadají pod žádnou kontrolu a jsou přidělovány skupinám oddaným ‘revolutionary social change’. Mezi příjemce patří hispánská La Raza, National Urban League a National Community Reinvestment Coalition. Ministr spravedlnosti Jeff Sessions nařídil audit také Úřadu na ochranu zákaznických práv, který nutil organizace, jež prověřoval, aby se vykupovaly finančními příspěvky třetím organizacím, které zase živily celé trsy advokátních skupin. Řediteluje tam až do 2018 Obamův zbytek Richard Cordray.

Břitký David Knight v rozhovoru s bývalým vysoce postaveným úředníkem NSA a po rezignaci 31. řijna 2001 také whistleblowerem Williamem Binneym shrnuje situaci v Pentagonu a znovu přináší videozáznam Dicka Cheneyho z doby těsně před událostmi 9/11, na němž tento uvádí, že jim v kase chybí  2,3 miliardy nezdokumentovaných dolarů. William Binney popisuje způsob tunelování amerického rozpočtu industriálně-militaristickým komplexem, což má našinec nastudováno v malíčku z českého modelu.

Levičácká americká masmédia, obviňující prezidenta ze sklonů k nacismu a šílenství, se zároveň absurdně dožadují jeho morálního vedení. Scott Adams trpělivě vysvětluje, že emoce nemohou nahrazovat zákon, a jako jeden z mála se odpracovává k nejpodstatnější otázce: „Kdo rozhoduje?“. Lidské bytosti jsou podle něj stroji na rozeznávání vzorců. Sledování jeho sdíleného krystalického myšlení je fascinujícím procesem. Do detailů analyzuje komunikační a přesvědčovací metody Donalda Trumpa: “Puštěný z řetězu je, z hlediska performance, když v přímém přenosu na CNN udělá reklamu FOXu,“ směje se.

Zdroje: Drudge Report, Zerohedge, Lionel Nation, Martin Brodel, Styxhexenhammer666, FOX News, independent sources

Newsletter