Švejkování: Nová Google aplikace – 1984 & její první uživatel

„Nevhodná“ videa nebudou na YouTube automatickým programem přímo smazána, ale demonetizována (autor neobdrží příjmy z eventuální reklamy) a vyřazena z vyhledávání, a tedy zůstanou v jakémsi internetovém limbu. Prvním vybraným obětním beránkem a yutuberovkým trestancem by měl být novinář Mark Dice. Jeho styl je poněkud razantní, ale obsahově jeho krátká a rázná videa jednoznačně doporučujeme (nevhodné pro lekavé povahy)!

Přispěvatelé YouTube, z jejichž aktivit „Google Boys“ bohatnou, se hlasitě bouří. Kritéria nastupující cenzury jsou samozřejmě nejasná, cenzurní projekt podporují například propagandističtí Mladí Turci (The Young Turks – TYT) s Cenkem Uygurem v čele, zatímco celá armáda nezávislých a zejména konzervativních autorů se aktivizuje, vytváří alternativní strategie a náhradní konta na všech dalších dostupných platformách. Styx vede řeči o nezávislosti, ale nejsme si jisti, zda si je zcela vědom reality.

Google se kousl do politicky korektního ocasu

Tu zrovna poprvé za 28 let svého věku zažívá James Damore, bývalý vysoce postavený inženýr Googlu, kterému se povedlo, nedlouho poté, co získal titul PhD na Harvardské univerzitě, dopídit se k světobornému objevu, že mezi muži a ženami jsou biologické rozdíly a že tatíček Google je zpropadeně vyčůraná manipulační agentura.

James Damore sepsal desetistránkové memo, jakousi rešerši, na níž shromáždil vědecké studie, které dokazují nejen, že jsou mezi muži a ženami inherentní rozdíly a ženy prý méně tíhnou k technickým oborům a IT, ale jeho zvrácená mysl, toulající se ve vědeckých cloudech, našla i studii, která prokazuje zvýšenou náchylnost žen k neuroticismu…

Prokázal také manipulační personální politiku, řízenou barvou kůže místo profesionálních kvalit, a tajné schůze mimo jinak všudypřítomné kamery a mikrofony za účelem kutí piklů v nitru nejslavnější a nejtransparentnější tech firmy na světě. Kdybychom na vlastní oči všechny ty jeho rozhovory neslyšeli a neviděli jeho ryzí zajíčkovský pel nevinnosti, nikdy bychom nevěřili, že se nejedná o provokaci…

Hra na transparenci má ale i v Googlu své meze, milý James byl vyhozen a CEO Googlu Sundar Pichai přispěchal s prohlášením, že autor, stejně jako všichni ostatní zaměstnanci Googlu, má právo vyslovit svůj názor a „policy“ vedení je na to nereagovat. Proto ho asi vyhodili, jako takovou ne-reakci! Závěr se dá vyložit jako výzva k udavačství a z celkového poselství se nám zvedá kufr.

“… there are co-workers who are questioning whether they can safely express their views in the workplace (especially those with a minority viewpoint). They too feel under threat, and that is also not OK. People must feel free to express dissent. So to be clear again, many points raised in the memo—such as the portions criticizing Google’s trainings, questioning the role of ideology in the workplace, and debating whether programs for women and underserved groups are sufficiently open to all—are important topics. The author had a right to express their views on those topics—we encourage an environment in which people can do this and it remains our policy to not take action against anyone for prompting these discussions.
The past few days have been very difficult for many at the company, and we need to find a way to debate issues on which we might disagree—while doing so in line with our Code of Conduct. I’d encourage each of you to make an effort over the coming days to reach out to those who might have different perspectives from your own. I will be doing the same.“ 

 

Než se James Damore vzpamatoval z vyhazovu, chvíli byl potichu a pak zveřejnil rozhovor s univerzitním i klinickým psychologem z Toronta Jordanem B. Petersonem a s taktéž kanadským filosofem Stefanem Molynex. Ti jej vybídli k další mediální aktivitě, a máme novou hvězdu, i když poněkud nezvykle zamlklou. Jeho vyjukaný kukuč a střídmé vyjadřování dokonale zaskočily Tuckera Carlsona na Fox News, zvyklého na placené zuřivé nabriefované béčkové křiklouny, kteří dnes zastupují v podstatě neexistující (v politickém smyslu) demokratickou stranu, a interview se neslo v poklidném souznění dvou rozumných duší.

Ben Shapiro má podobný problém, ale jeho zaujetí pro souboje mu nedává dostatečný nadhled a snaží se Jamese Damora zapasovat do svého schématu.

„Je tak šokující se domnívat, že když vypadáme rozdílně, mluvíme rozdílně a žijeme rozdílně, že zaké rozdílně myslíme?“ klade si otázku Lionel (Lionel Nation na YouTube).

„Začněte svůj vlastní kanál!“ nabádá Lionel, který je pobouřen ignorancí tohoto naivky. „Nebuďte potichu! Jak říká klasik: Můžeme je utopit ve vlastní moči! Zmiňují se o Deep State? Výborně. Vyslechněte je a zeptejte se jich: A jestlipak víte, co ještě dělají?“ pochichtává se, když cvičně naznačuje, jak konverzaci dále rozvinout. „Ale musíte na ně pomalu, nechte je, ať na to přijdou sami! Mluvit můžete až s těmi, kteří už mají svůj „Red Pill Moment“ (Matrix) za sebou. Žádná Budova č.7 hned v první větě! Já vás znám!“

Zdroje: Drudge Report, Zerohedge, Lionel Nation, Martin Brodel, Styxhexenhammer666, FOX News, independent sources

 

Newsletter