Pravděpodobnost snížení britských sazeb v srpnu klesla z 50 % na 25 %. Libra zpevnila nad 1,3000 GBPUSD. Dolar plošně oslabuje. Proti euru nad 1,0930 a proti koruně pod 23,15.

Švejkování: Obamova vánoční nadílka & Propaganda Act

Tiše, tichounce podepisuje stále-ještě-prezident Obama dva dny před Vánocemi National Defense Authorization Act (NDAA), který přiděluje 611 miliard dolarů ministerstvu obrany, a do nějž je nenápadně zamotán přílepek Countering Disinformation and Propaganda Act, oficiálně zřizující Orwellovo „Ministerstvo pravdy“.

My právnickým textům nerozumíme, ale zato rozumíme Lionelovi (Lionel Nation Media) a dalším mediálním analytikům, které pravidelně sledujeme. Vypadá to, že končící prezident již zcela zapomněl na svou nemastně-neslaně komunikovanou „legacy“ (odkaz) a rozhodl se to celému světu, a vlastní zemi nejvíce, pořádně osladit.

Politik, mezi jehož nejdůležitějšími prioritami bylo zrušit věznici Guantánamo, neboť americké právo nepřipouští věznění lidí bez procesu, jedním podpisem zbavil těchto práv celou americkou populaci. Jestli tomu dobře rozumíme, tak díky Patriot Act nejen, že může své vlastní občany špehovat či zabíjet drony, ale také bez procesu vyslýchat a věznit, a to bez časového omezení… a teď má tedy také moc nad dříve nezávislými médii, zatímco osobní komunikace lidstva je kontrolována Georgem Sorosem placenou organizací Snopes, jež se na fotografiích prezentuje jako postarší obtloustlý pár (kupodivu muž a žena) Barbara and David Mikkelson s tlustou kočkou. Ti dva prý teď budou regulovat celosvětovou komunikaci na Facebooku. Tak určitě!

CEO Snopes David Mikkelson byl navíc, v rámci bujarého rozvodového zřízení, obviněn ex-manželkou ze zpronevěry peněz společnosti na prostitutky, a stihl se znovu oženit.

Mimochodem, organizace La Raza Lawyers ze San Diega (La Raza = Rasa), jejímž členem je onen slavný soudce Gonzalo Curiel s hispánským „dědictvím“ (jmenován A. Schwarzeneggerem a posléze jako federální soudce Barackem Obamou), díky němuž byl Donald Trump označen za rasistu, je také sponzorována Sorosem. Soudce Gonzalo Curiel je také něco jako kamarád Jeffa Bezose. Tato asociace advokátů poskytuje právní služby ilegálním hispánským imigrantům. Nejedná se prý ale o tu rasistickou mexickou organizaci La Raza, jež neuznává územní celistvost Spojených Států a má za cíl připojit Arizonu a několik dalších států USA k Mexiku – to je prý úplně jiná organizace, jež sídlí také v San Diegu a má čirou náhodou stejné jméno…

 

 

Od posledního veřejného výstupu šéfa všech sedmnácti amerických tajných služeb Jamese Clappera (ten rovněž vehementně popíral špehování amerických občanů ze strany NSA – než přišel Kocour Snowden…), který 17. listopadu 2016 při kongresovém slyšení jasně a veřejně prohlásil, že neexistují „silné důkazy“ o ruských hackerských útocích, se neobjevily žádné nové informace. Přesto Barack Obama, jehož jsme na vlastní uši slyšeli vyhlašovat, že zfalšovat americké prezidentské volby by bylo nemožné, a posléze, že proběhlé prezidentské volby byly „free and faire“, zničehonic vyhlašuje sankce a o vánočních svátcích vyhošťuje ruské velvyslance i s rodinami. Děti amerických diplomatů byly ruským prezidentem Putinem obratem pozvány k jolce. Dokonce i my, ročník 1968, kteří jsme nenávist k Rusku sáli s mateřským mlékem v okupované zemi plné zrádců a udavačů, musíme uznat, že nám cukají koutky.

A už je to tady znovu: Obamův rodný list

Sheriff Joe Arpaio z Maricopa County uspořádal, po několika letech odmlky (přesněji od roku 2011), tiskovou konferenci, na níž on a hlavní vyšetřovatel Mike Zullo představují výsledky vyšetřování pravosti Bílým Domem zveřejněného Obamova rodného listu. Ten byl sestaven na základě rodného listu jisté Johanny Ah’nee, jež se narodila na Havaji jen o několik dní později než Barack Obama. Dvě specializované nezávislé agentury potvrdily, že se nejedná o kopii původního dokumentu, ale o padělek. Forenzní specialista Reed Hayes z Havaje dokonce celé léta spolupracoval s vysoce renomovanou washingtonskou firmou, jež pravidelně ověřovala dokumenty pro – Bílý Dům! Jen z tohoto důvodu se jej nepodařilo zdiskreditovat jako mnoho jiných. My jsme si k tomu nastudovali také více než hodinovou videokonferenci, na níž šerif Arpaio, Mike Zullo a Reed Hayes svědčí pod přísahou a dopodrobna popisují všechny nalezené nesrovnalosti. Protože toto video již není dostupné, doporučujeme laskavému a zvědavému čtenáři video z čerstvé prosincové tiskové konference „Sheriff Joe Arpaio Releases New Information on President Obama‘s Birth Certificate”. Nesrovnalostí je tolik, že by se daly přehrabovat vidlemi. My sice nevíme, kde se stále-ještě-prezident narodil, zato víme, že zveřejněný rodný list je falešný a že snaha najít pravdu stála několik novinářů život.

Donaldu Trumpovi jsme drželi palce již od začátku, naše srdce si ale získal ve chvíli, kdy jsme zjistili, že celou dobu stál za statečným šerifem Arpaiem, a že ke zveřejnění Obamova rodného listu přiměl Bílý dům také on.

Znovu se také vyjevuje příběh nejasného úmrtí Andrew Breitbarta jen několik hodin před ohlášeným zveřejněním videa (2012), jež mělo Baracka Obamu zničit nebo silně poškodit, neboť jej údajně zachycovalo s Billem a Bernardine Dohrn, teroristy ze skupiny Weather Underground. Video prý ukazuje, že celá jeho slavná politika „naděje a změny“ byla založena na rasové a třídní nenávisti. Nalezli jsme ale jiné, velmi pozoruhodné více než hodinové video, jež ovšem rychle zmizelo, a mluvil na něm člověk, jež se představil jako podvodník, zloděj, padělatel šeků, distributor drog a homosexuální prostitut. Řekl také své jméno, které jsme si zapsali a ztratili (a znovu vyhledali, je to Larry Sinclair a je již mrtev) a do všech detailů popisoval, jak Obamovi prodával kokain a prováděl felaci. Podrobně také udává, kdy kdo a z jakých telefonních čísel komu telefonoval a jaká opatření proti prozrazení byla uplatňována.

Dalším zajímavým pravidelně se objevujícím jménem je Frank Marshall Davis, marxistický revolucionář, o jehož otcovství stále-ještě-prezidenta se spekuluje. Stejně tak se spekuluje o Obamově rodném čísle, jež bylo vydáno v Connectitutu, kde stále-ještě-prezident nikdy nežil, jeho legální adopci indonéským otčímem (a s tím spojenou ztrátou amerického občanství…) a jeho následném studiu v programu pro neamerické studenty.

Ve světle posledních prezidentských počinů se nám do snů vkrádá elegantní keňský prst pomalu kroužící nad okraji červeného tlačítka…

Donald Trump mezitím možná ne úplně státnicky, zato hbitě a s humorem srovnal další epizodu, jež mohla nebezpečně kulminovat v mezinárodní konflikt, a daroval Číňanům vylovený dron. Studenoválečníci ostrouhali, Čína si zkontrolovala, zda tuto konkrétní kopii již ve výbavě má, a dron v poklidu vrátila. Tak nějak bychom si to představovali!

 

 

Newsletter