Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Dolar vůči euru stále posiluje. I přes korekci se stále držíme pod hranicí 1,070 EURUSD.

Švejkování: Proč Scalise? Jak utopit Donalda Trumpa

Bill Still se ve svém pořadu The Still Report podrobně věnuje otřesné události z minulého týdne, kdy příznivec Bernieho Sanderse a dobrovolník v jeho kampani, šestašedesátiletý James Hodgkinson popadl zbraň a pokusil se vystřílet republikánské špičky v průběhu jejich baseballového tréninku na každoroční kongresový baseballový zápas. Nejdříve si ovšem ověřil, že se jedná o republikány.

Měl u sebe lístek se třemi jmény, nejednalo se tedy o nějaké náhlé pomatení smyslů. Bill Still popisuje situaci v detailech a přibližuje, kde kdo na hřišti v osudnou chvíli stál. Několik hráčů bylo střelci až o desítky stop blíže, než nejhůře zasažený kongresman z Louisiany Steve Scalise. Proč byl vybrán a zacílen zrovna on? To není o tom, co dělají, ani o tom, jak to dělají, ale o tom, jak udržují svá tajemství a ovládají lidi, vysvětluje Bill Still. Jednou z nejjistějších metod ovládání politiků je prý filmování jejich sexuálních aktivit, a to nejlépe s nezletilými, neboť nálepku pedofila nemůže přežít žádný politik. „Majority whip“ Scalise se zabýval vytvářením nové legislativy, jež má za účel ztížit „pašování lidí“ a zejména dětí.

Ukazuje se, že exšéf FBI James Comey uspořádal celou svou pokerovou partii s úniky za účelem vyprovokování vytvoření vyšetřovací komise s Muellerem v čele, jak nám sám během svého mediálně dramatického slyšení před kongresovou komisí vysvětlil. Ačkoliv jeho slavná „mema“ nikdo nikdy neviděl, média jej stále představují jako někoho, kdo si poznámky dělá v podstatě kudy chodí. To ale Comey sám pod přísahou popřel, poznámky si nedělal ani za Obamy, jehož viděl jen dvakrát, ani u svých setkání s Lorettou Lynchovou, a pokud to někdo tvrdí, buď lže, nebo jeho výslech sám neviděl a kecá z doslechu (doporučujeme změnit zdroj). Poznámky si začal dělat, protože byl přesvědčen, že prezident je lhář. S tímto přístupem by odstoupil každý, kdo má v těle kouska cti. Tehdejší ředitel FBI se ovšem rozhodl páchat záškodnickou činnost a Vladimír Putin mu vzápětí veřejně nabídl azyl.

Putin: S homosexuálem ve sprše? Neprovokoval bych ho

Robert Mueller, bývalý ředitel FBI a „nezávislý“ vyšetřovatel, který předsedá komisi pro „ruské vyšetřování“ a dlouholetý Comeyho kamarád, si začal jmenovat do své nezávislé komise clintonovic bandu. Jak upozorňuje Judge Napolitano, 97 % zaměstnanců ministerstva spravedlnosti (DOJ) v kampani finančně podporovalo Clintonovou, a měli k tomu jistě dobré důvody. Muellerovo jmenování odporuje dobrým mravům i zákonu, který mimo jiné říká, že šéfem (a snad i členem) vyšetřovací komise nemůže být někdo, kdo má osobní vztahy s hlavním svědkem (Comey). Nestranný jistě bude i bývalý slavný žalobce pro jižní newyorský distrikt Preet Bharara s pověstí nelítostného pronásledovatele korupčníků z nejvyšších kruhů, jehož Trump nedávno vyhodil, když se Bharara veřejně vzepřel vyžadovanému dobrovolnému odchodu v rámci zákonné výměny žalobců. Tady jistě něco nevíme…

Jay Sekulow, vedoucí poradce Amerického centra pro právo a justici a člen právního poradního sboru Donalda Trumpa, se v neděli proběhl po čtyřech hlavních amerických televizních programech. Uváděl na pravou míru další neověřený „scoop“ Washington Post z pátku. Ten na základě rovnou pěti anonymních zdrojů informoval, že bývalý šéf FBI Robert Mueller zahájil vyšetřování prezidenta Donalda Trumpa z obstrukce spravedlnosti, k níž ovšem nedošlo a ani dojít nemohlo. To potvrzuje na obrazovkách Fox News také proslulý specialista na americké ústavní právo Alan Dershowitz, a docela se u toho rozčiluje. Podle nejrůznějších analýz americký prezident JE ztělesněním práva a žádná komise nemá právo jej vyšetřovat. Taková absolutistická demokracie, jak všem ukázal Obama.

Nás udivilo, že se v současné atmosféře, kterou oživují pravidelné zprávy o dalších a dalších teroristických činech, promenují nejvyšší američtí vládní činitelé po baseballovém hřišti v houfu bez ochranky. K likvidaci střelce došlo jen proto, že tam byla ochranka zasaženého kongresmana Scalise, jinak by došlo ke scénáři mnohem hrůzostrašnějšímu!

Média se zaplnila debatami a projevy soustrasti, celková situace je ale mnohem vážnější, než si novináři a televizní hlasatelé dovolí veřejně přiznat.

Chytili nám další dva nepoctivé klimatology, tentokrát v U.S. Geological Survey laboratoři v Coloradu, kteří rutinně manipulovali s daty celá léta v období 1996 – 2014. Zpráva uvádí, že laboratoř neměla žádné kontrolní mechanismy, kontrolu kvality ani standardní operační procedury. A to je Amerika…

Google se podle agentury Bloomberg nechal slyšet, že se zaměří na mazání teroristické propagandy. Závadná videa prý budou označena vlaječkami.

Prezident Trump se mezitím zabývá důležitými úkoly, například rušení 59 zbytečných protokolů, mezi nimiž nalezneme mezi jinými stále ještě povinné hlášení o následcích Y2K (pro mladší generaci – přechodu počítačů na rok 2000, kdy média vyvolala několikaletou, a jak se nakonec ukázalo neopodstatněnou paniku).

Sean Hannity z Fox News veřejně ve vysílání obvinil George Sorose a Davida Broocka z Media Matters spolu s Hillary Clintonovou z liberálního fašismu v reakci na kampaň, která vedla k tlaku na jeho sponzory poté, co se pustil do tématu smrti Setha Riche, bývalého pracovníka DNC a pravděpodobného zdroje WikiLeaks.

Bývalý prezidentský kandidát Chris Christie zdá se býti zapleten do komplikovaných pojišťovacích záležitostí, spojených se ze zákona povinnými finančními rezervami společnosti Horizon Blue Cross Blue Shield. Ty se podle kanadského situ The Trentonian pokoušel odklonit pokusem o zavedení jejich povinného využití v novém vládním programu, stvořeném přesně pro tento úkol.

Server Neonettle.com se v sérii článků věnuje pedofilním aférám, jak jednotlivě probublávají z hlubin informační temnoty na internetový povrch. Biskup Robert Cunningham ze Syrakus se například podle tohoto webu vyjádřil, že sedmileté děti dobře vědí, co dělají, a nejedná se tedy o znásilnění.

Lionel (Lionel Nation) si vyhrnul rukávy a lehce nás provází historií, filosofií i konspiračními teoriemi, kdy svou právnickou myslí čistě odděluje zrno od plev a to, co víme, od toho, co si myslíme (ale nevíme) a toho, co bychom si přáli. „Musíte na ně pomalu, aby se nevylekali“, navádí psychologicky méně zdatné či zkušené, kteří se stále ještě pokoušejí zdolat zeď volní ignorance těch, kdo se stále ještě domnívají, že jsou levice. Něco jako lov na tetřevy.

Zdroje: Zerohedge, Drudge Report, Lionel Nation, Martin Brodel, Styxhexenhammer666, FOX News, independent sources

Newsletter