Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Dolar vůči euru stále posiluje. I přes korekci se stále držíme pod hranicí 1,070 EURUSD.

Švejkování: Spanilá jízda & méně spanilá vražda

Zatímco prezident Donald Trump se rozjel na svou Spanilou jízdu Blízkým Východem a Melanie oslňovala arabské šejky i Izraelce, papeže i G7, New York Times Carlose Slima a Washington Post Jeffa Bezose (to je ten s tou raketou) řešily několik dní prezidentův zlotřilý charakter, o němž prý svědčí to, že si po večeři dal dva kopečky zmrzliny. Respekt, kterým zahraniční média i veřejnost vůči prezidentu Donaldu Trumpovi nešetří, je v příkrém kontrastu s obrazem vykreslovaným americkými korporátními médii, jejichž zaměstnanci zcela bezostyšně prodávají svůj intelekt i charakter.

Sean Hannity na Fox News statečně otevřel kauzu nevyjasněné a podezřelé smrti Setha Riche v červenci 2016 (jeho kontakt s Gavinem MacFadyenem, zakladatelem WikiLeaks, potvrzuje Kim Dotcom), a okamžitě se stal obětí nevídaného mediálního i ekonomického bezprecedentního útoku. Jeho asi pět největších sponzorů zrušilo svou podporu, dle některých zdrojů jim bylo dokonce vyhrožováno. Podrobně zpracované téma, které jsme si přečetli, Fox News ze svých stránek rychle stáhly, což zaregistrovalo nemálo nezávislých zdrojů a vzbudilo velké znepokojení. Sean Hannity bojuje o přežití, od reportáže se na obrazovce neobjevil a oficiálně je na „náhlé dovolené“. Síla reakce zaskočila všechny. Pro úplnost je třeba dodat, že Hillary Clintonová jednou smrt Setha Riche na veřejnosti zběžně zmínila, ale média tomu nevěnovala pozornost. Jednalo se o poznámku typu „Jo, a je nám moc líto smrti našeho spolupracovníka“, kterou jsme ji slyšeli utrousit jedinkrát během pečlivě sledované kampaně.

S potěšením kvitujeme, že zpravodajství Washington Post je na paralelní vlně s konspirátory a píše o týchž událostech – jen je třeba při čtení zaměnit výraz „konspirační teorie“ za „pravda, která se nám nehodí, protože jsme koupeni“. Takové přiblížení se pravdě zezadu…

Jak říká Martin Brodel:“Grow up! And grow a pair!“ (Cudnost nám zabraňuje v překladu)

O reportéru televize CBS Benu Swannovi (držiteli ceny Edwarda R. Murrowa a dvou Emmy), který statečně reportoval na PBS o „Pizzagate“, stále není na Googlu ani ťuk. Jeho stránka na Wikipedii nám říká, že mimo jiné také zpochybňoval oficiální verzi zřícení budovy 7 během 9/11. V této budově byly umístěny kanceláře SEC (Securities and Exchange Commission), FBI, CIA, NSA a dalších úřadů, a byly v ní prý uloženy celé tuny dokumentů s informacemi o korporátních podvodech, jež by některá individua mohla poslat do vězení na stovky let. Podle oficiální zprávy (zdroj: Wikipedie) došlo k historicky prvnímu samovolnému zříceni (symetricky, za 7-9 sekund) této železobetonové budovy po sedmihodinovém požáru, vyvolaném zásahy trosek WTO 1 a 2.

Vražda Setha Riche rozezněla internet naplno: Bill Still přináší písemné svědectví lékaře, čtyřicetiletého chirurga, zveřejněného na platformě Boardnet 17. května 2017. Zkrácený záznam lékařova svědectví, jež v tuto chvíli není ověřeno:  „Seth Rich byl dvakrát střelen do zad (tři výstupy: entry a exit, entry). Byl odvezen na OR Emergency a byl operován (…), stabilizován a připraven k dalšímu zásahu druhého dne. Neměl žádná vážná vaskulární poranění a jeho zranění nenasvědčovala tomu, že by se jednalo o poranění smrtelná. Nic také nenasvědčovalo komplikacím. Viděl jsem tucet případů, které byly horší než tento, kdy zraněný přežil. Byl přesunut na jednotku ICU, dostal dvě jednotky krve a vše vypadalo celkem rutinně. Asi osm hodin po jeho příjmu jsme byli zaplaveni LEOs (law inforcement officers – z nějakého důvodu se nezdá, že by mluvil o policii) a všichni kromě dohlížejícího lékaře a sester byli vyhozeni z oddělení. Bylo to divné jak šlak. Ráno po výměně směn jsme byli varováni, abychom nedělali vlny kolem VIP, který byl přijat předešlého večera. Nikdo z nás v tu chvíli netušil, o kom je řeč. Nikomu nebylo dovoleno Setha vidět, když zemřel, kromě mého spolusloužícího lékaře. Nebyl určen žádný kód (úmrtí). Ošetřoval jsem pacienty hned vedle, ale bylo mi fyzicky zabráněno, abych jej zkontroloval. Nic takového jsem nikdy neviděl, a ačkoliv nemohu na 100% potvrdit, že jej nechali zemřít, nechápu, proč s ním bylo takto zacházeno.“

Bill Still (a nejen on) se snaží kontaktovat zmíněného lékaře a upozorňuje jej na nebezpečí, v jakém se nachází, neboť šikovný vyšetřovatel jeho identitu dokáže odhalit do hodiny. Nabízí mu rozhovor po Skypu a upozorňuje jej, že internetové vysílání Billa Stilla sleduje vedení Foxu i jednotliví zodpovědní redaktoři, a jejich pozornost by mu zajistila bezpečí.

Rod Wheeler, bývalý washingtonský vyšetřovatel vražd a přispěvatel Fox News, potvrzuje e-mailové spojeni Setha Riche se spoluzakladatelem WikiLeaks a dokumentaristou Gavinem MacFadyenem. Ten zemřel vloni na rakovinu plic. Wheeler si není jist, kde se Richův notebook s e-maily nachází. My bychom opět připomněli, že Edward Snowden odhalil, že NSA bere vše.

Federální vyšetřovatel, který měl na starosti dohled nad forenzní zprávou FBI, vydanou 96 hodin po Richově vraždě, tvrdí, že tyto e-maily osobně viděl a četl. E-maily jsou podle něj v držení FBI, zatímco již odložený případ je v rukou washingtonského policejního oddělení. Vyšetřovatel, který požádal o anonymitu, uvedl, že se celkem jednalo o zaslaných 44 053 e-mailů a 17 761 příloh. Jiné zdroje uvádějí více než 53 tisíc e-mailů.

Dále se objevil falešný mluvčí Richovy rodiny, čirou náhodou placený PR poradce DNC, který spojení s WikiLeaks odmítá a tvrdí, že Richova rodina si nepřeje další vyšetřování. Vzhledem k tomu, že vyšetřovatele Roda Wheelera si najala zprostředkovaně právě Richova rodina, je toto tvrzení absurdní.

Blog na project.nsearch.com uvádí, že policejní důstojník, který jako první postřeleného Setha Riche nalezl, se jmenuje Robert Wingate Robinson a jeho sestra pracuje pro Hillary Clintonovou. On i jeho kolegové měli při zásahu z nějakého důvodu vypnuté tělové kamery. Záběry v čase zločinu, ať už jej spáchal kdokoliv, z místních pouličních kamer, jejichž všudypřítomnou existenci ve Washingtonu, D.C. podrobně popisuje hned několik zpravodajů, prý byly smazány. Aktivity Setha Richa prý byly odhaleny pomocí identifikace jakéhosi vodotisku, který vytváří stopu na každé kopii. Hacker také podle článku tvrdí, že Loretta Lynch předala 30. června 2016 kopie, podle nichž byl Seth Rich odhalen jako leaker, Billu Clintonovi během jejich slavného setkání na tarmaku ve Fenixu, o němž by se díky poslušným novinářům, poslouchajícím Billa na slovo, nikdy nikdo nedozvěděl, nebýt jednoho statečného místního pisálka, který se umlčet nenechal. 5. července dostal prý Seth Rich nabídku pracovat přímo s Hillary Clintonovou. 10. července nad ránem byl postřelen.

Martin Brodel informuje o svém DC (Washington) insiderovi, jenž popisuje naprostou paniku v nejvyšších demokratických kruzích.

New York Times, Washington Post, CNN o případu zatvrzele mlčí, jen WaPo po několika dnech prohlásil, že se jedná o fake news. Co je na nevyšetřené vraždě mladého muže „fake“ už nám ale nepoví, neboť jsou plně zaujati neprokázaným ruským ovlivňováním voleb, které veřejně popřely takové nicky jako například Jack Tapper, James Comey, Diane Feinstein, a dokonce i John Brennan, ačkoliv toho k tomu musel přimáčknout fenomenální Trey Gowdy. John Brennan se pokoušel vyhnout slovu „evidence“ (důkaz) a tvářil se, že je ani nezná („hra na paka“), tak jej v tom Trey trochu proškolil. Možno shlédnout na youtube. “EVERY TREY GOWDY QUESTION: GRILLS John Brennan on Trump Russia Collusion Leaks Unmasking”. Moc hezká podívaná, doporučujeme!

Zdroje: The Gateway Pundit, Washington Post, Drudge Report, Zerohedge, Lionel Nation, Martin Brodel, Styxhexenhammer666, FOX News, independent sources

Newsletter