Pravděpodobnost snížení britských sazeb v srpnu klesla z 50 % na 25 %. Libra zpevnila nad 1,3000 GBPUSD. Dolar plošně oslabuje. Proti euru nad 1,0930 a proti koruně pod 23,15.

Švejkování: Spy Jazz & Charles Krauthammer se loučí

Sledujeme amerického prezidenta, kterak se dva dny po triumfálním návratu ze setkání s Kim Čong-unem v Singapuru neplánovaně prohání po trávníku Bílého domu se smečkou novinářů v patách, dává live rozhovor FOX News a poté se rozhodne k neplánovanému impromtu tiskovce

Jeho ochrance raší pupínky, ale zvládají to, hoši, s úsměvem. Hulvátští novináři povykují a překřikují ho, ale z míry jej nevyvedou, i když je musí opakovaně uklidňovat pohyby ruky. Srší dobrou náladou a trpělivě vysvětluje, že praktiky oddělování dětí ilegálních imigrantů uzákonili demokraté, kteří teď odmítají dát souhlas se zrušením či změnou tohoto zákona. Z dotazů je zřejmé, že přítomní novináři neměli čas sledovat jeho tiskovou konferenci ze Singapuru. „Nerozumíte sarkasmu?“ ptá se jednoho obzvláště hlasitého a přihlouplého. „Odkud jste?“ „CNN.“

Tommy Robinson byl v pátek 15. června převezen do jiného vězení, jehož osazenstvo tvoří 71% muslimů. Rostou oprávněné obavy o jeho život. Petice je zde.

Justin Trudeau (o němž konspirátoři spekulují, že je synem Fidela Castra) dostal za uši v přímém přenosu poté, co se do Donalda pustil po jeho odletu z G7 do Singapuru a nenapadlo ho, že ten se dívá i z letadla. A svět se mimo jiné dozvěděl, že Kanada má 270% cla na americké mléčné výrobky. Celní politice nerozumíme, ale v mumraji kolem cel na ocel a hliník zaznamenáváme mediální obrat „nová cla se nepodařilo dojednat“. Donald Trump, který k jednání EU i Kanadu od ohlášení zrušení celních výjimek hlasitě a veřejně vyzýval, se ale nechal slyšet, že se s nimi nikdo z EU ani z Kanady vůbec nechtěl ani bavit. Jeho hlasité výzvy k jednáním jsme slyšeli několikrát.

Kecálek Q se během dramatu kolem schůzky s Kimem rozpovídal a poslal fotečky ze Singapuru malinko v předstihu i s náznaky, že vše je již hotovo. Obama se prý pokoušel před schůzkou telefonovat Kimovi, ale měl prý staré číslo… Také se zmínil, že Blackwaters nehlídají POTUSe (hlídají Kima? Assange?) a že netrpělivě očekávaná zpráva generálního inspektora Horowitze (568 stran) je pěkně vykuchaná. Prezident má ale všechny verze, redigované i neredigované, a pravomoc vše odtajnit. Bude mela! Zpráva neobsahuje nic, co by náš pravidelný laskavý čtenář již nevěděl. Také se ptá, kde je Rod Rosenstein – prý u intel spojenců. Oficiální tweet ale tvrdí, že je na Int’l konferenci v Miami. Q také píše, že se špičky EU starají pouze o toky peněz, a ne o bezpečnost svých občanů či světa. Iránský „deal“ byl prý upečen za účelem odstranění sankcí a umožnění přístupu k obchodu některým subjektům i jednotlivcům. Smlouva prý neměla nic společného s jadernými zbraněmi. Írán se nedávno nechal slyšet, že jestli se evropští politici nepostarají o prodloužení smlouvy, zveřejní jména evropských politiků, kteří dostali zaplaceno… Tak proto ten nedávný turistický ruch v Bílém domě!

Q upozorňuje, že Obamova administrativa umožnila Íránu po uzavření smlouvy v roce 2015 krátkodobý přístup do amerického finančního systému. Licenci od Obamovy administrativy obdržela Bank Muscat-Oman, která dostala povolení směnit ománské riády v hodnotě 5,7 miliardy dolarů na dolary a poté na eura.

„Prý jste byl natolik rozezlen, že jste z G7 spěchal na přátelštější setkání s představitelem Severní Koreje?“ zní jedna z otázek na amerického prezidenta na tiskové konferenci po jeho setkání s Kim Čong Unem.

„A s kým jste mluvil?“ ptá se lišácky Donald.

„Se CNN,“ zní odpověď a sál se rozesměje.

Americká masmédia se chystají prezidenta impeachovat, protože nechce bombardovat Severní Koreu a zasalutoval.

Q také naznačuje spojitost nedávných celebritích sebevražd: v New Yorku Kate Spadeová, návrhářka kabelek, která se oběsila na červeném šátku na klice u dveří a zanechala své třináctileté dceři vzkaz na rozloučenou – prý to není její vina a ať se zeptá tatínka… Ve Francii se uprostřed natáčení oběsil slavný televizní šéfkuchař Anthony Bourdain (61), v Argentině Inés Zorreguieta (33), sestra holandské královny Maximy, také narozené v Argentině, dále se předávkoval Jackson Odell, dvacetiletý herec s heroinovou minulostí, a jen minulé pondělí jsme zaznamenali dva newyorské skoky z okna.

Manžel Kate Spadeové se dva dny po smrti své ženy objevil na veřejnosti s maskou myši na obličeji. Je to myší hrdina Bernard z filmu The Rescuers o dívce-sirotkovi, držené jako rukojmí. Někteří se domnívají, že k tomu byl přinucen, aby ukázal, jak dopadnou ti, kdo udávají („to rat“). Hlubší a detailnější informace o obchodu s dětmi přináší vysoce ceněný kanál Neon Revolt. Přítelkyně Anthonyho Bourdaina, Asia Argento, je jedna z žen, které se zasloužily o pád hollywoodského mogula Harveyho Weinsteina. Milý Anthony se také nedávno na twitteru chlubil, že má informace, které mohou Hillary Clintonovou poslat za mříže…

Youtubeři také připomínají vlnu podivných úmrtí a smrtelných nehod holistických lékařů, kterých za poslední dva roky nečekaně zemřelo kolem dvou stovek…

Q čelí obrovskému množství sofistikovaných útoků; Jerome Corsi už je sice po svém podlém zákroku ze hry, ale stále má spoustu následovníků, Alex Jones má svého tajemného Zacha, který má jakoby suplovat Q a zároveň podrývá jeho vliv, objevil se zajímavý kanál Backchannel #17, který byl nějakou dobu považován za Juliana Assange osobně (z toho sešlo, když hackeři našli propojení na oblíbeného anonymního EyeTheSpy a kryptografického Montagrapha, který teď dělá do muziky a spolu s generálem Potterem šíří sváry), a nejrůznější hrátky s identitami, které pravidelně troskotají na zdravém rozumu. Do toho se pletou vášniví následovníci Ježíše Krista a sionisti s anti-sionisty. Američané se pomalu a v bolestech učí rozlišovat mezi důvěrou a vírou. Divočejší konspirátoři se nemohou dohodnout, zda je Mossad Corsi nebo Q. Ten upozorňuje, že Mossadu se operace nepovedla – není ovšem jasné, která přesně a co tím myslel, neboť události se jen hrnou!

Prezident Trump, na originální žádost jednoho z Anonů, o Velikonocích opětovně a poněkud svérázně potvrdil validitu Q tím, že veřejně řekl „Tip top, tippy top“. 

Q také zveřejňuje fotečku s neidentifikovanou vystřelenou raketou a poznamenává: „Některé věci nebyly předpokládány.“

David Seaman trolí Q, až se z něj kouří, protože se podle něj dostatečně nevěnuje pedofilii. Nám se zdá, že David teď nestíhá tak úplně sledovat, co se ve skutečnosti všechno děje, nebo podlehl své viditelné vášni pro peníze. Jeho mávání bankovkami a zlatými mincemi před kamerou už je pověstné. Uvidíme! Q je ale zcela jistě, mimo jiné, originální metodou, jak přimět Američany myslet!

Teprve teď vyplavalo na povrch, že náměstek ministra spravedlnosti Rod Rosenstein na schůzce s členy dohledové komise 10. ledna 2018 vyhrožoval, že si nechá úředně předložit veškerou telefonickou i emailovou komunikaci nejen členů celé komise, ale i zaměstanců pracujících pro členy té komise, která na něj má dohlížet. Útok ze strany zástupce ministra na zaměstnance, nikoliv na politiky, je unikátní, a důsledkem bylo zastavení komunikace se zdroji a whistleblowery v aktuálních případech.

Významné médium Boston Globe odstartovává další, tentokrát ráznější kapitolu pádu Billa Clintona článkem „It’s the end of the line for Bill Clinton“, který začíná konstatováním, že jej přejel vlak #MeToo. Konečně!

V rozhovoru pro Breitbart Londýn prohlásil americký velvyslanec Richard Grenell, že chce posílit konzervativce napříč Evropou. Americká novinářka s Pullitzerem a specialistka na propagandu a desinformace Ann Applebaumová jej spolu s dalšími mainstreamovými „novináři“ obvinila z toho, že chce sesadit německou vládu…

V Trumpově týmu bylo podle všeho nasazeno až šest „důvěrných informátorů“ (nikoliv špiónů, jak vysvětlil James Clapper), které, jak se zdá, organizoval profesor zahraniční politiky na Cambridgské univerzitě Stefan Halper.

Podle Martina Brodela, který čerpá z médií Gateway Pundit, Zerohedge či Breitbart, se Obamovi právníci spojili s bratrem zastřeleného Setha Riche, který požádal nezávislé vyšetřovatele, ať toho nechají. Richova rodina si předtím právníky nemohla dovolit vůbec, zato teď pro ni makají ti Obamovi. To nedává smysl, tam toho hodně nevíme! Také říká, že masivní protesty zaměstanců Googlu zapříčinily odstoupení firmy od projektu Maven s Pentagonem na výrobu dronových systémů řízených umělou inteligencí.

Ve svém silném projevu v Nashvillu Donald Trump připomíná, že odstranil tzv. „individuální mandát“ Obamacare, díky kterému museli ti Američané, kteří si nemohli dovolit zdravotní pojištění, platit za to, aby ho nemuseli platit…  Také vypráví zábavnou historku (48‘40 min.), jak při jednání o přesunu americké ambasády do Jeruzaléma, schváleném americkým senátem v roce 1995 poměrem 93:5, dostal rozpočet na miliardu dolarů a dvacet let a málem ho trefilo. Datum přesunu bylo původně stanoveno na rok 1999 a od té doby bylo pravidelně co šest měsíců prezidenty Bushem, Clintonem i Obamou, veřejně slibujícími přesun uskutečnit, odsunováno dekrety. „Zavolal jsem Davidovi Friedmanovi, velvyslanci: ‚Davide, já to nemůžu udělat, ne, že by si tu miliardu země nemohla dovolit, ale v hlavě, mentálně – vždyť je to jedna jednopatrová budova‛, “ (ozvalo se srdce stavařovo…) A velvyslanec mu řekl: „Můžeme postavit ambasádu za 150 000, máme bezva pozemek v dobré lokaci, na něm už je budova a vše je připraveno.“ „Tak jsem se rozhodl být extravagantní,“ pokračuje prezident. „Dáme na to 400 000! Otevřeli jsme čtyři měsíce od rozhodnutí,“ uzavírá za mohutného potlesku.

Louis Farakhan, nesmírně vlivný černošský náboženský vůdce, vystoupil s překvapivou řečí, v níž se vyjádřil, že Trumpova administrativa sice jistě nemá dobré úmysly, ale její výsledky jsou pro „nás“ příznivé, a vyjádřil svou podporu: „So, go ahead, Mr Trump!“ zakončuje s úsměvem. Nezaměstnanost Afroameričanů je na historicky nízké úrovni.

Národní archív odkrývá další Obamův skandál: chybějí desítky tisíc dokumentů, které měly být zařazeny do Obamovy knihovny.

Hillary Clintonová se zjevila na Novém Zélandu, který přispěl do kasičky Clinton Foundation pěti a půl miliony dolarů. „Proč už není ve vězení?“ táží se nedočkaví diskutéři, kteří nedávali pozor, když mluvil James Comey. „Žádný rozumný žalobce…“ Už víme, proč nás tehdy zamrazilo! Podle Q měli ale Gmaly všichni včetně Comeyho, a pod palcem to měl ES.

Clintonová si koncem května nechala udělit Radcliffovu medaili Harvardovy univerzity. Běžní Američané si vůbec nedokáží představit, jak obrovský je rozsah globální korupce a co to znamená.

Michael Trimm líčí globalismus jako světový nacismus a NWO jako IV. Říši. Také se napojil na EyeTheSpy, další tajemný zdroj, chrlící roztodivné informace od špiónů po kontakty s mimozemskými bytostmi. Ty tu prý s námi jsou a komunikují, ale my to nevíme, protože nejsou hmotné. Mrtvého střelce Paddocka z Las Vegas označuje za „Clown’s Patsy“, nastrčeného CIA (clowns).

Jeden z nejserióznějších zdrojů je aktuálně kanál Prayingmedic, který s obdivem sleduje i Lionel. Medic sleduje anony přímo na 4chanu a 8chanu, má tedy přímé informace, a jeho úsudku důvěřujeme, neboť se shodují s našimi opatrnými závěry. Uvádí například, že přes pět tisíc lidí na ministerstvu spravedlnosti mělo v počítačích dětské porno. To už vypadá, že jim to tam instalují preventivně předem! Jestlipak je taky z Alabamy? Ve Weinerově laptopu bylo nalezeno na 650 000 emailů, vládních i soukromých, a v souvislosti se sexuálním pašeráctvím dětí bylo již zadrženo 3200 osob.

Íránci masově hashtagují Q. Ten sliboval, že Írán přijde na řadu příště!

Elisabeth Warrenová obdivuje centrálně řízenou čínskou ekonomiku. Kde jsme to už…     

FB si bude produkovat vlastní fake news.           

Lionel se podivuje, proč nikdo nemluví o Bilderbergu, který se koná v Turíně ve stejnou dobu jako G7 a jako médii opomíjené setkání NATO. Bilderberg je podle něj jasným porušením Loganova zákona, který zakazuje soukromým (nevoleným) osobám vyjednávat jménem USA. Desetiletí utajovaného setkání se zúčastnil také zástupce Vatikánu.

Také říká, že se James Cameron odstěhoval na Nový Zéland…

Agrese amerických masmédií vůči vlastnímu prezidentovi graduje souběžně s úspěšně probíhajícími epochálními mírovými procesy natolik, že se už to zdá divné i těm, kdo jinak médiím „věří“.

Z Lionelových komentářů: „Bude mít váš klon nárok na vaši penzi?“

„USA nebyly ve válce jen 8 % doby své existence.“

A z komentářů trolíků: „Pokud Capitals vyhrají NHL, bude Ovečkin v Bílém domě považován za důkaz propojení Trumpa s Ruskem?“

A také: „I can’t Gitmo satisfaction…“

Jakpak se asi má Nikulin?

….

Charles Krauthammer se loučí

Legenda politické analýzy, osmašedesátiletý novinář a držitel Pulitzerovy ceny, jehož brilantní politické komentáře z druhé strany břehu nám pravidelně zvedaly adrenalin, se loučí. Graduoval v roce 1975 na Lékařské fakultě Harvardovy univerzity, kde si hned v prvním ročníku při skoku do vody poranil páteř a zůstal celoživotně ochrnutý od krku dolů. Na jeho popis, jak klesal bezvládně ke dnu, vědom si svého osudového zranění, nikdy nezapomeneme. Za své kariéry psychiatra a spolupracovníka Massachusetts General Hospital, která předcházela jeho kariéře novinářské, publikoval v prestižních lékařských časopisech novátorské studie depresí. Dopisem svým kolegům sděluje, že se mu po ročním boji vrátila rakovina a zbývá mu maximálně několik týdnů života. „My fight is over,“ píše. Jeho kolegové čtou dopis na Fox News v přímém přenosu a lámou se jim hlasy. My si navždy uchováme vzpomínku, kdy Charles se svým brilantním intelektem zvyklým na politické kódování a mediální tajnůstkaření, který se odmítal naladit na Donaldovu „lidovou notu“, na konci svého dlouhého a komplikovaného rozboru na Foxu připustil, že je možné, že Trump opravdu myslí to, co říká. Tehdy si získal náš nehynoucí respekt.

„See you later, Mr Krauthammer.“

 

 

Newsletter