Americké výnosy středních splatností korigují včerejší růst. Dolar zpevnil pod 1,0650 za euro po nad očekávání horších inxech PMI z Francie. Měny regionu v zisku. Koruna zpevnila pod 24,40 za euro.

Švejkování: Střelba na Floridě & legrace s ruskými špiony

The Ground Beneath Her Feet… Prožitek úvodní části románu Salmana Rushdieho, jakési mocné alternativní historie rocku, v níž hrdinka kráčí vstříct zemětřesení, se nám vrací spolu se zprávami o dalším střílení, tentokrát u výdeje zavazadel na letišti v Lauderdale-Hollywood na Floridě. Střelcem byl šestadvacetiletý Portorikánec Esteban Santiago z aljašského Anchorage s armádní průkazkou – a také výcvikem.

Necelou hodinu a půl po zahájení střelby byl detailní popis celé akce s detaily a identifikací střelce uveřejněn světovými médii, včetně fotografií. Esteban Santiago měl přiletět z Aljašky s registrovanou zbraní, což je za určitých podmínek legální, na WC si nabít, zastřelit pět lidí a osm dalších zranit (celkem vystřelil asi 50 střel), sednout si na zem a v klidu čekat na zatčení.

Po návratu z nasazení v Iráku trpěl Esteban Santiago post traumatickým stresovým syndromem a měl psychické problémy, díky nimž mu byla odebrána zbraň, jež mu byla opět navrácena v průběhu prosince 2016. Kanadské aerolinky popřely, že by s nimi letěl pasažér tohoto jména a že by ten den přepravovaly jakoukoliv zaregistrovanou zbraň.

Esteban Santiago, portorického původu, byl před zhruba pěti lety vyšetřován kvůli dětskému pornu Homeland Security, z níž se klube něco jako „ozbrojená pěst CIA“, jak to začíná vypadat, a která také hackersky napadla volební přístroje v Georgii a ve třech dalších státech před prezidentskými volbami – spekuluje se o úmyslném zanechání ruských hackerských „stop“. Esteban Santiago také údajně před nějakou dobou kontaktoval FBI, a ohlásil, že jej CIA nutila dívat se na filmy o ISIS…

Konspirativci se jako jeden muž a jedna žena domnívají, že šlo o další „false flag“ jejich vlastní vlády globalistů, stupňující terorizování vlastního obyvatelstva, i když hlášená úmrtí a zranění nijak nerozporují. Viděli jsme poměrně znepokojivé analýzy videí z různých míst letiště s identickými účastníky, ale jejich pravdivost pochopitelně nedokážeme ověřit. Také jsme si při sledování celé absurdní události na Fox News všimli, že stateční kameramani na místě si starosti o svůj život nedělali ani za mák, že celá perfektní vojenská organizace klapala jako hodinky, že byly na místě spousty nejrůznějších speciálních jednotek, a že nikoho ani nenapadlo (alespoň ne v úsecích, jež jsme sledovali) dát přednost ženám a dětem a odvézt je do bezpečí, či jim alespoň zajistit nejdůležitější životní potřeby. Namísto toho jsme sledovali únavný pochod stovek nevinných lidí s rukama vzhůru přes letištní plochu a ukázkové manévry místních ozbrojených a záchranných sil. Nějakou velkou starost o občany jsme ale nezaznamenali.

Legranda s ruskou špionáží pokračuje

Ředitel tajných služeb National Intelligence James Clapper veřejně prohlásil, že Rusko provádí kyberšpionáž. To by nás nenapadlo!

Zpráva tajných služeb, jak poznamenal poradce na kyberbezpečnost Jeffrey Carr, obsahovala jména všech doposud známých špionážních skupin, jež byly kdy uvedeny v souvislost s ruskou špionáží, beze zmínky o důkazu jejich vzájemného propojení. Robert M. Lee ze společnosti Dragos zmiňuje slabý report a absenci důkazů.

Neoznámil žádná nová fakta, a podle dostupných analýz se jedná opět o bianco šek, postavený na slepé víře, něco jako zbraně hromadného ničení v Iráku. Celá aféra se točí kolem e-mailů, uniklých z demokratického volebního výboru (DNS) v průběhu prezidentské kampaně a zveřejněných WikiLeaks. Tyto e-maily odhalily korupci celého washingtonského establishmentu v dechberoucí míře, ukázaly obrovský dosah zkorumpované charitativní skořápky Clinton Foundation a naznačily některé velmi znepokojivé otázky ohledně alimentačního režimu některých účastníků, konkrétně Johna Podesty. Jejich pravdivost nebyla nikdy popřena, natož vyvrácena, a to ani jejich pisateli, ani FBI, ani nikým.

Tyto pravdivé uniklé e-maily, seriózně naznačující závažné „charakterové nedostatky“ zúčastněných, prý přiměly nesvéprávné americké obyvatelstvo ze zoufalství hlasovat pro Donalda Trumpa. FBI by do toho ovšem neměla moc mluvit, protože vyšlo najevo, že nikdo z FBI u demokratického výboru DNS o přístup k počítačům po celou dobu ani nežádal. No, to přece neznamená, že ho neměli!

 

 

Tajné služby mnohoslovně nemají co říci a celá zpráva je postavená na „víře“ v CIA a její tajná data. Ta jsou, vzhledem k tomu, že DNC odepřela FBI k počítačům přístup (zatímco DNC tvrdí, že o něj FBI nežádala, a pro milého čtenáře by jistě nebylo překvapením, kdyby verze byly pravdivé obě), opřena o tvrzení o důkazech soukromé bezpečnostní společnosti Crowdstrike, již si demokratický výbor původně najal k vyšetření úniků (není jasné, kdy přesně). Prezidentem této společnosti je jistý Dimitri Alperovitch, jež sedí také v Atlantické radě (Atlantic Council), jež je spolufinancována americkým ministerstvem zahraničí (State Department), NATO, vládami Litvy a Lotyšska, Ukrajinským světovým kongresem a ukrajinským oligarchou Viktorem Pinchukem. Tohle vypadá opravdu divně.

Opatrně to vykrajuje excelentní analytička Catherine Herridge na Fox News, jež na závěr své analýzy rovnou vyzývá diváky, ať si odtajněnou zprávu na internetu přečtou sami a utvoří si svůj vlastní názor. To zní téměř revolučně!

Jsme svědky spektakulární celosvětové propagandistické operace globalistů na vlastním obyvatelstvu, a na mysl vycvičenou Alexem Jonesem se nám vkrádá myšlenka načasování floridské střelby na den, kdy dochází k prvnímu důraznému kontaktu vzdorujícího Donalda Trumpa a tajných služeb. Jak moc přitažená za vlasy je myšlenka, že se jedná o reálnou ukázku síly nastupujícímu prezidentovi v reálném čase? Také se média příliš nezmiňují, že floridští zastupitelé zrovna v těchto dnech hlasují o kontrole zbraní…

Glenn Greenwald ve svém článku na Interceptu analyzuje další taškařici Washington Post, jež zveřejnil, opět na základě anonymního zdroje a bez ověření, falešnou zpávu o Putinově kyberútoku na energetickou soustavu Vermontu. Vermont má dvě energetické společnosti, jež nikdo nekontaktoval, a společnost Burlington Electric se nakonec, po zveřejnění nepravdivé informace, ozvala sama s vysvětlením. Ukázalo se, že jeden zaměstnanecký laptop, nepřipojený na firemní síť, měl malware s jakýmsi ukrajinským kódem. Tento malware se prý dá běžně koupit na internetu, a vydávat jej za důkaz ruských hackerských špionážních aktivit může jen blbý, nebo navedený.

Greenwald upozorňuje na běžnou praxi, kdy šéfredaktoři osobně zprávu roztweetují mezi deseti či statisíce svých příznivců, ale její vyvráceni ignorují a úmyslně se tím podílejí na vytváření falešné reality. Sám vermontský senátor Patrick Leahy rozeslal obyvatelům varování, v němž oficiálně informoval o Putinově údajném pokusu destabilizovat vermontskou elektrickou soustavu občany celého státu. Dementi už nerozeslal.

Nepoctivost Washington Post:

Lživý nadpis zůstává beze změny i po uveřejnění opravy, zveřejněné zhruba jedenáct hodin po úvodním nepravdivém článku, a téměř deset hodin po jejím popření přímo ze strany Burlington Electric:

Russian operation hacked a Vermont utility, showing risk to U.S. electrical grid security, officials say
Editor’s Note: An earlier version of this story incorrectly said that Russian hackers had penetrated the U.S. electric grid. Authorities say there is no indication of that so far. The computer at Burlington Electric that was hacked was not attached to the grid.

 

Následuje nezměněný sugestivní článek o ruském hackerském útoku na americkou elektrickou rozvodní síť – By Juliet Eilperin and Adam Entous December 31, 2016

Washington Post také, jak nám již předem oznámily uniklé e-maily (mezi globalisty musí vládnout opravdu panika, když aktivují už i takhle dlouho profláklé diskreditační plány), uveřejnil omluvu Julianu Assangeovi, jehož CNN v přímém přenosu označila za pedofila, a pohřbil ji na svých webových stránkách.

Zaznamenali jsme bláznivé feministky žalující v OSN na diskriminaci ženských postav v počítačových hrách a černochy ukazují prstem na agresivitu Bílého Muže, který je zotročil a vůbec. Nu – ano, ale to přece nebyl tenhle Bílý Muž! Tato stádní identifikace jednou ty kolektivisty přivede do masového hrobu, kde již spočívají miliony jejich obětí… (opsáno) Nechte nás být!

 

Newsletter