Švejkování: „Terror Tuesdays“ Baracka Obamy

Kolosální selhání amerických maintreamových médií v průběhu americké volební vřavy v kombinaci s dostupností internetové komunikace a vzestupem všeobecné počítačové gramotnosti daly vyniknout jedinečnému fenoménu: občanskému on-line žurnalismu. Ten se rozvíjí raketovým tempem na základě dobrovolné spolupráce a komunikace autorů či menších týmů přímo s aktivním, zvědavým, šťouravým, a zejména přemýšlejícím publikem, které již není pouhým konzumentem informačního (či dezinformačního) produktu, ale jeho spolutvůrcem v čase. Jde o velmi zajímavý proces a budeme jej nadále mapovat.

Zatímco tisíce dobrovolníků a nadšenců suplují práci nefunkčních médií a informují veřejnost o tom, co se v jejich zemi opravdu děje, média se věnují své válce a falešným ideologickým soubojům. Zdá se, že nepřítelem lidstva není náš ideologický odpůrce, se kterým se vždy můžeme buď domluvit nebo šábnout, ale nekonečná hydra psychopatů a sociopatů, jež se nikdo (kromě Lionela) neodváží nazvat pravým jménem a navrhnout plošnou diagnostiku, jež by měla začít shora.

Dochází k takovým absurditám, jako je mediálně koordinovaná vlna obvinění nedávno jmenovaného Trumpova strategického poradce Stephena Bannona z antisemitismu, založená v podstatě na jediné větě, kterou prý prohlásila jeho exmanželka v průběhu poměrně divokého rozvodového řízení před deseti lety, přičemž pro Bannona jednoznačně příznivé stanovisko několika židovských organizací (Republican Jewish Coalition, Zionist Organization of America) i veřejných osobností s židovskými kořeny, hodnotící jeho mnohaleté působení v mediální sféře, překvapivě ignorují. Neměl by je někdo zažalovat pro antisemitismus?

Dvaašedesátiletý Steve Bannon byl donedávna (a snad oficiálně stále je) šéfredaktorem portálu Breitbart, který převzal po smrti Andrewa Breitbarta. Pro stejný portál pracuje také náš velmi oblíbený a vysoce excentrický Milo Yannoupoulos, ale o tom více jindy. Po studiích byl Bannon deset let důstojníkem US NAVY v rámci Pacifické flotily, působil také jako speciální asistent pro námořní operace přímo v Pentagonu, vystudoval Georgetown University a MBA na Harvard Business School, následovala jeho kariéra investičního bankéře Goldman Sachs a další bohatá kariéra v oblasti dokumentárního filmu a v oblasti mediální. Pod jeho vedením Breitbart otevřel pobočku Breitbart Jerusalem, která mapuje dění v Izraeli.

Steve Bannon přišel s výrazem „alt-right“, který vychází ze slova alternativní (tedy distance od oficiální doktríny Republikánské strany), nikoliv ultra, jak se to nenápadně snaží někteří novináři veřejnosti podsouvat.

 

 

Stále ještě prezident Obama, který vypadal, jako by mlel z posledního, se setkal na své poslední rozlučkové cestě s Alexisem Tsiprasem, který definitivně ztratil pel nevinnosti. Obama vykládal banality a zdá se, že jeho „speach writer“ už taky vzal roha. „Měli bychom se semknout kolem našich hodnot a ideí“, říká nepřesvědčivě muž, o jehož zálibě v dronových útocích se všeobecně ví a který pořádá „Terror Tuesdays“, setkání asi dvou tuctů členů nejužšího bezpečnostního týmu, kdy Obama osobně vybírá z tzv. „kill listu“ (posléze přejmenovaný na „next-generation targeting list“ či „disposition matrix“) příští oběti dronových útoků. Na 390 dronových útoků proběhlo jen za prvních pět let jeho vlády. Některé dronové útoky cílily speciálně na pohřby obětí předchozích útoků. Tento mírový nobelista zabil pomocí dronových útoků více lidí, než jich zemřelo během 9/11. Procento nevinných obětí a zabitých dětí závisí na použité statistické metodě, Obamova administrativa podle zdroje praktikuje logiku, že každý, kdo je zabit dronem, je terorista, jinak by nebyl zabit, a počítají všechny mrtvé jako teroristy, včetně žen a dětí. Detaily o útocích zejména v Jemenu, Somálsku, Afghánistánu a Pákistánu, ale i všude jinde po světě, se dočteme např. v podrobném článku Terror Tuesdays, Kill Lists and Drones…, zveřejněném Huffington Post, a s úžasem se dočítáme, že takto může činit i doma v USA, tedy zabíjet vlastní občany. Bez soudu…

Tane nám na mysli úžasný profesor Koukolík s teorií deprivantů a fakt, že Nixon ve svém rozpočtu v r. 1974 vyškrtnul 90 procent financí, určených na neurovědu. Přibližně v té době byly také postupně zastaveny výzkumy LSD a dalších drog a jejich působení na lidskou nervovou soustavu. Napadá nás, že to teoreticky může mít nějakou souvislost s faktem, že dodnes neexistuje spolehlivá (medicínská a legální) diagnostika psychopatů a následná nutná legislativa, která by je legálně diskvalifikovala z boje o moc, nebo alespoň z politiky.

Dne 22. října 2016 zemřel na rakovinu plic šestasedmdesátiletý ředitel WikiLeaks, přítel a mentor Juliana Assange a zakladatel organizace Centre for Investigative Journalism (CIJ), Gavin MacFadyen. Jeho investigativní a dokumentární práce vrhla světlo na problematiku dětské práce, mučení politických zajatců, průmyslové nehody v UK, neo-nacismus, Contras v Nicaragui, CIA, námořní pirátství, volební podvody v Jižní Americe, jihoafrické doly, a mnoho dalších. Jeho smrt je celkem pochopitelně předmětem mnoha dohadů.

 

 

Komentátor Martin Brodel a Fox uvádějí, že dle dosavadních kontrol volebních hlasů to vypadá, že by až 1/8 volebních registrací mohla být falešná. To by se mohlo týkat až osmnácti milionu hlasů. Zdá se, že neexistující a mrtví voliči měli jednoznačnou preferenci pro politiku Hillary Clintonové. Republikánští zombies se z nějakého důvodu neprobrali. Brodel dále tvrdí, že jeho zdroje z NYPD jej informují o postupu vyšetřování Weinerovy aféry (již dříve odsouzen za sextování, schovával si 650 000 e-mailů včetně vládních a tajných a zřídil si složku „Životní pojistka“ v notebooku, který sdílel se svou manželkou Humou Abedinovou, dlouholetou nejbližší spolupracovnicí Hillary Clintonové. Tyto informace potvrzují a podrobně rozvádějí také jiné zdroje, a pokud se potvrdí, bude se jednat o jeden z největších skandálů v historii. Světové historii. Také to působí dojmem, že je celá věc držena pod pokličkou do Trumpovy inaugurace. Některé paranoidní konspirátory to vede k dohadům o Trumpově spolupráci na zametení celě aféry pod koberec; čas snad ukáže, co přesně se teď pod mediální pokličkou děje.

Tentýž Martin Brodel je přesvědčen, že CIA platí i Sorose… Jeho Quadrum Groupe Hedge Funds operují s asi 14 miliardami dolarů denně. Mezinárodní bankéři, tvrdí Brodel, používají Muslimské Bratrstvo, jež je členem mezinárodního bankovního systému od roku 1950, k rozsévání světových nepokojů. Jeho zdroje také tvrdí, že jen za poslední dva až tři roky asi 50-60 bankéřů spáchalo podezřelou „sebevraždu“, a citují několik konkrétních případů i s detaily.

Růžolící Warren Buffet (původně jsme chtěli napsat „vyspinkaný a napapaný“, ale přišlo nám to neuctivé) vyjadřuje svou stoprocentní podporu Donaldu Trumpovi a tvrdí, že pro byznysmena by nemělo být důležité, kdo je zrovna prezidentem. Buď toho během zbytku rozhovoru příliš neřekl, nebo jsme mu nerozuměli, každopádně volební výsledek jej evidentně nezaskočil. Síla obchodního ducha Donalda Trumpa evidentně funguje, podobně jako gravitace, bez časového zpoždění.

Sledovali jsme interview Larryho Kinga s Cenkem Uygurem z Young Turks na kanále RT – to je ten legendární Larry King, který, po padesáti letech na CNN, nedávno změnil dres a v průběhu kampaně udělal rozhovor s Donaldem Trumpem. Demokraté pak Trumpa veřejně obvinili ze spolupráce s Ruskem, přičemž jméno Larryho Kinga příhodně vůbec neuváděli. Cenk Ujgur se z vrcholného novináře někde cestou proměnil v clintonovského operativce. Nedokážeme to přesně rozklíčovat, ale má promyšleně tlačí liberální agendu, kolem které pak přede svou odpudivou pavučinu. Pracovně bychom to nazvali zneužitím svobody slova a že toto Cenk provádí zrovna u Larryho Kinga, živoucího symbolu americké poctivé žurnalistiky, je smutné.

 

Pád guvernéra New Jersey Chrise Christieho, bývalého prezidentského kandidáta a konkurenta Donalda Trumpa, posléze jeho podporovatele a dokonce ředitele jeho tranzitního týmu, zapříčinilo jeho zapletení do několika afér a také fakt, že jeho otec, soudce, odsoudil (na třináct měsíců natvrdo, jestli se nemýlíme) za podvod a vyhýbání se placení daní Charlese Kushnera, otce Jareda Kushnera, politického operativce a architekta Trumpovy digitální kampaně, a také manžela Ivanky Trumpové a tedy Trumpova zetě.

Kris Kobach, kansaský vrcholný politický činitel a jeden z přemnoha kandidátů čekajících na ohňostroj funkcí, se proslavil hned svou první fotografií s Donaldem Trumpem těsně po vzájemném setkání, kdy novináře nechal, spolu se svou osobou, vyfotografovat tajné dokumenty, které byl líný si strčit do složky… Proč to těm lidem vůbec dávají do ruky?

Televizní stanice CNBC informuje, že zveřejněné záznamy a zápisy FBI, týkající se vyšetřování Hillary Clintonové, vedou k dalším a dalším komplikacím. Ukazuje se, že skupina vlivných zaměstnanců State Departementu se pokoušela o koordinaci úniků materiálů. Také se našlo neidentifikované svědectví o tom, že žádosti FOIA (Freedon of Information Act) týkající se H. Clintonové systematicky procházelou kontrolou skupiny, nazývané „The Shadow Governement“.

V minulém díle jsme zapomněli upřesnit, že Hillary Clintonovou, běsnící po volební porážce v alkoholickém psychotickém rauši, museli poté, co fyzicky napadla Billa Clintona a Robbieho Mooka, nakonec uklidnit až sedativy nenápadně nasypanými do její sklenice. Ze své prohry obviňuje šéfa FBI Jamese Comeyho a „bílé ženy s internalizovanou misogynií“.

Ego lidstvu blokuje intelekt, zdá se.

Závěrem bychom rádi vyjádřili důvěru ve stomatologický pokrok v USA. Zaujala nás zejména televizní reklama na zubní ordinaci, po jejíž návštěvě si nebudete nic pamatovat…

Newsletter