Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Euro od rána proti dolaru posiluje. Už jsme prorazili středový kurz 1,070 EURUSD.

Švejkování: Tichý puč v Bílém domě & Pákistánští bratři v Kongresu

Materiály Demokratického národního výboru (DNC), předané WikiLeaks Gucciferem 2.0, byly podle auditu odborníků NSA „leaknuty“ lokálně. Přenos ze serveru byl prokazatelně mnohem rychlejší než kapacita místní internetové sítě, takže je považováno za jisté, že dotyčná osoba jednala přímo na místě. To je další ukazatel směrem k o pět dní později, 10. července 2016, zastřelenému Sethu Richovi a hřebíček do rakve příběhu o Ruskem napadených serverech DNC.

Americká společnost se, zdá se, nachází ve stavu vnitřní zuřivé občanské války, a o vážnosti situace svědčí, že většina hostů dnes již nesmírně vlivné show Alexe Jonese Infowars vyzývá posluchačstvo k modlitbám.

Američtí „demokraté“ se dle několika mediálních zdrojů nechali slyšet, že prezidenta bude nutno odstranit.

Před probíhajícím „tichým pučem“ proti prezidentu Donaldu Trumpovi varovala všechna americká internetová nezávislá média s ohlušující intenzitou. Následovalo zemětřesení v Bílém domě. Na místo šéfa mediálního odboru byl prezidentem povolán excentrický finančník Anthony Scaramucci, který ani není z Manhatanu, ale jen z Long Islandu (říká New Yorker), a který, jak se zdá, žádné vlastní politické názory nemá. Zato jeho ego okamžitě vyšťouchlo ven Seana Spicera, jenž podal demisi, a následně také Reince Priebuse, dnes již bývalého personálního ředitele Bílého domu. Priebusova participace na hbitém zveřejnění Scaramucciho finančních informací je nejasná, a ačkoliv ten chtěl nejprve volat FBI a vyhodit úplně celý mediální odbor Bílého domu, následně se trochu uklidnil a obviňující tweet smazal. Vzápětí si znovu sám naběhl na vidle a od srdce povykládal zmíněnému redaktorovi New Yorkeru, proradnému a anti-trumpovsky zabejčenému Ryanu Lizzovi, co si o Priebusovi doopravdy myslí… S tím člověkem bude ještě legrace!

Nezávislí a zároveň stále vlivnější youtuboví komentátoři Lionel Nation, Styxhexenhammer666 či Mike Cernovich i další se vzácně shodují s masmédii v tom, že americká levice stále nemá žádnou platformu, program ani leadera (tedy kromě Nancy Pelosi, nar. 1940). Konzervatismus se stává progresivním hnutím, a to zejména pro dospívající mládež, označovanou za generaci Z, jak hlásá velkoústá novinářská hvězda Paul Joseph Watson. Jeho novátorské novinářské techniky, pracující s aktuálními memy a s digitálním pitvořením formy pro zdůraznění obsahu a jeho atraktivizaci pro americký dorost, vytvářejí zcela nové kapitoly youtubové novinařiny.

„Jak se šikanuje tříhvězdičkový generál?“ táže se s nevinným úsměvem Mike Cernovich, který byl z této poměrně nepravděpodobné činnosti obviněn médii poté, co na vojenského prezidentova poradce generála McMastera opakovaně podle pravdy napráskal, že tento pod sebe stahuje „Obamovy zbytky“, tentokráte dva lidi Obamova loajálního spolupracovníka Bena Rhodese. Legrační obvinění z šikany pravděpodobně reflektují emoce samotného McMastera, který prý kvůli Cernovichovým tweetům velmi hlasitě zuřil, což Mikeovu egu dělalo viditelně dobře. Úniky informací McMasterovi ale zřejmě nevadí.

(Psychologická rubrika: zjišťujeme, že viditelnost ega je jedním ze znaků důvěryhodnosti youtubera. Pokud nevidíme a neslyšíme ozvuky ega, jedná se velmi pravděpodobně o autora s „agendou“, tedy manipulátora. Každá lidská bytost se vyznačuje egem a schovat jej vyžaduje určité úsilí a zejména motivaci.)

Pákistánští bratři v americkém Kongresu

Mike Cernovich se také ptá, zda a jak je vyšetřována aféra tří pákistánských bratrů Awenových, kteří měli přístup do demokratických i republikánských počítačů, a kteří, jak to vypadá, dlouhá léta působili přímo v kongresové počítačové síti jako špióni Muslimského bratrstva.

Koncem ledna bylo zahájeno vyšetřování všech pěti zúčastněných (tři bratři v pákistánském triku, jeden asi švagr a jedna manželka: Imran Awan, jeho žena Hina Alvi, Abid Awan, Jamal Awan a Rao Abbas), obviněných z „rozkrádání kapitalistického majetku“ více než 20 kongresmanů. Čtyři z nich byli nakonec propuštěni, vyšetřování potichu pokračuje. Imran Awan ovšem ve službách Debbie Wassermanové-Schulzové zůstal i nadále, teoreticky již bez přístupu k informacím, aniž by se korporátní média obtěžovala celou neuvěřitelnou historku seriózně zmapovat. Jejich platy byl ve srovnání s ostatními IT zaměstnanci na podobných pozicích trojnásobné. Nás by docela zajímalo, jak probíhalo udělování bezpečnostních prověrek…

Skupina byla zapletena do mnoha dalších podvodů a schémat, a byl to jeden z jimi spravovaných a FBI zadržených laptopů, kvůli němuž Debbie Wassermanová-Schulzová vyhrožovala policejnímu veliteli. Jestlipak se jedná o stejného policejního šéfa, který by měl vyšetřovat smrt tří vysoce postavených právníků, kteří zemřeli v jejím distriktu na Floridě během dvou týdnů v průběhu května a června? Nebezpečná Debbie také chytře použila zařízení pro změnu hlasu, dodané pravděpodobně touto pákistánskou squadrou, při páchání strašidelných anonymních telefonátů – nenapadlo ji ovšem, děvenku starostlivou, že se číslo volajícího dá lehce nalézt pomocí aplikace, a provozovala tuto výhružnou činnost přímo ze své kanceláře.

Švejkování: Renesance občanské žurnalistiky & Intelektuální porno

Imrana Awena chytili na letišti při pokusu opustit zemi, poté, co převedl 283 tisíc dolarů do Pákistánu. Je zajímavé, že se vůbec nikdo neptá, co to přesně znamená „do Pákistánu“, a co je to za účet. Jeho žena Hina Alvi odletěla již v březnu, a ačkoliv u ní našli schovaných a nedeklarovaných 12 400 dolarů a byla vyšetřována z podvodu, nechali ji odletět bez problémů. Imran měl přístup k laptopu bývalé šéfky Demokratického volebního výboru Debbie Wassermanové-Schulzové, měl také její heslo a přístup do počítačů dalšího tuctu demokratických poslanců. Pracoval pro ni od roku 2005 a postupně pro ni pracovali i zmínění čtyři jeho příbuzní.

Všichni měli nezvykle vysoké výplaty a v práci je nikdo moc neviděl. Od roku 2009 zkasírovali přes dva miliony dolarů, jen tak v rodině. Také vydírali svou nevlastní matku a byli zapleteni do mnoha podvodných schémat v realitním „byznysu“ s hypotékami. Jejich napojení na Muslimské bratrstvo je zmiňováno většinou nezávislých zdrojů. Copak asi teď dělá Huma Abedinová a její sextovací manžel Anthony Weiner toužící po nezletilých, bývalý kongresman s bezpečnostní složkou korespondence nejen Hillary Clintonové ve sdíleném laptopu? Aha – podala žádost o rozvod a pozvala manžela zpátky domů…

Švejkování: Mediální trolling & Imploze CNN

 

Newsletter