Švejkování: Trumpocalypsa & kočkování s médii

Mocný regulátor Fedu Dan Tarullo 10. února oznámil svou rezignaci k 17. dubnu 2017 bez udání důvodu. Jeho odchod potěšil ty z Wall Street, kteří jeho rezignaci vidí jako klíčový krok směrem k revizi Dodd-Frankových reforem, jež byly v platnosti od krize.

Donaldovo kočkování s médii nebere konce. Náš oblíbený mluvčí Bílého domu, Sean Spicer, si pozval na speciální tiskovku vybraná média, což mimochodem Obama dělal také, a spustila se mela. Klika elitních novinářů, kteří si evidentně uzurpovali právo rozhodovat, kdo na tiskovky Bílého Domu bude mít přístup, ostrouhala. Mezi nepozvanými byl DailyMail, BBC, NYT, CNN a Politico. Čekáme vyhlášení akce „Occuppy White House“.

Lionel Nation na svém kanálu YouTube (vlastním jménem Michael William Lebron, právník a mediální analytik, takový youtubácký novodobý Sokrates) připomíná „Operaci Mockingbird“, plánovaný průnik agentů CIA do tisku (doporučujeme 3 min. video Operation Mockingbird, CIA Media Control Program). Tato operace byla CIA rozpracována již v 50. letech, pokračovalo to náborem na školách a zakládáním zájmových organizací, ovlivňováním voleb, rozšířením aktivit do zahraničí – a dnes už je to v podstatě „normálka“. Mike Dice připravil již v roce 2014 moc hezké video o Andersonu Cooperovi ze CNN, jež získal svou novinářskou praxi u CIA. Není třeba příliš pochybovat o tom, že tuto praxi praktikují i neamerické mediální skupiny.

Podobně je infikován Holywood. Amon Milchan, producent filmu 12 let v řetězech, Pretty Woman (Oh, no!!) a Noah, v rozhovoru pro izraelskou TV popisuje, jak byl agentem Mossadu a jako bokovku měl nákup zbraní pro Izrael. Dokonce se mu prý pro tuto operaci podařilo zrekrutovat i Sydneyho Pollacka! Videa mediálního analytika a autora Mikea Dice laskavému čtenáři vřele doporučujeme, jsou krátká a svižná, a co video, to pecka. Podrobněji pentagonsko-hollywoodskou spolupráci popisuje ve svých videodispozicích Lionel.

Podrobně také vysvětluje na příkladu Apple News, které čirou náhodou objevil ve svém telefonu (ach, ti staříci!), jak funguje cenzura pomocí jednoduchého filtrování zpráv. S pečlivě připravenou pseudorealitou, mediálním Matrixem, v němž absentují celé významné části reality, ani bystrá mysl moc nesvede. Viditelnou změnu mainstreamových médií v PR mašiny komentuje Lionel téměř s úžasem – žijící Američané nic takového ještě nikdy nezažili, válečná i studenoválečná zkušenost už jsou příliš vzdálené. Naše nadšení z mluvčího Bílého domu Seana Spicera nesdílí a tvrdí, že „to“ nemá. My si myslíme, že „to“ Sean má, a poté, co z něj spadla počáteční nervozita, se jeho opravdovost a hloubka spolu s upřímnou snahou o rovnou a férovou komunikaci stávají jistějšími a výraznějšími. Vlčák to ovšem není, v tomto směru má Lionel samozřejmě pravdu.

Zatímco americký mainstream plní zadání a jede po ruské linii, Wikileaks zveřejnily příkazy CIA ke špionáži a infiltraci lidské i elektronické do všech významných francouzských politických stran v průběhu sedmi měsíců před prezidentskými volbami v roce 2012. Detaily přináší server libertywritersnews.com.

Velmi zajímavý materiál zveřejnil server Zerohedge: Trumpocalypse: Liberal Ivory Tower of Academia collapsing, pojednávající o akademicích, formujících celá desetiletí politiku od stolu (od někoho politici ty hlouposti mít musí). Tito akademici se v médiích příliš sami neproducírují, ale ovlivňují prezidenty, bankéře i mediální magnáty, a to například pomocí studií, focus groups, korporacemi placenými výzkumy. Vítězství Donalda Trumpa bylo jakousi trhlinou v hrázi a z Ivory Tower se stala Psychosis Tower, kdy mentální choroba zachvátila nikoliv jedince, ale celou třídu.

Kulturní rubrika: The Nation upozorňuje na před dvěma lety vydanou knihu  The Devil’s Chessboard: Allen Dulles, the IA, and the Rise of America’s Secret Government, v níž autor David Talbot přibližuje úspěšné úsilí slavného ředitele CIA přeměnit Langley, sídlo CIA, ve stát ve státě, dnes zvaný Deep State. O tom, kdo tomu velí, se Nation již nezmiňuje, dokomce se tak nějak tváří, že to jede nějak samo nebo co… My jsme sice četli jen jednu knihu od Noama Chomskyho, ale zapamatovali jsme si, že ten se domnívá, že CIA se, jak se často lidé na základě manipulativní mediální či hollywoodské produkce domnívají, neutrhla z žádného řetězu, ale je celu dobu řízena. Kým, to prozřetelně nezmiňuje.

Glenn Greenwald současnou situaci komentoval na Twitteru: “Kdybychom to měli shrnout, tak pouze blázniví konspirativci věří v existenci Deep State, ale všichni normální lidé vědí, že americkou vládu kontroluje Kreml.“

Mírový nobelista ve svém posledním roce 2016 shodil na východní Asii, střední Ameriku a Střední Východ 23 171 bomb. Nobelista za dobu svého prezidentského bombardování dosáhl historického rekordu v množství použité munice v cizích zemích. To jsou tři bomby za hodinu, den co den po celý rok, jak spočítali na Redditu.

Vybavuje se nám vězně střílející nacista v Schindlerově seznamu…

Skupina amerických zákonodárců má v plánu zažádat o vyšetřování 418 M$ obchodu s Keňou, který Obama podepsal poslední den svého úřadování. Jednalo se o zakázku na 14 ozbrojených „crop-duster-like“ letadel. Chtějí znát zdůvodnění, proč kontrakt získala firma L3 Technologies, která nikdy taková letadla nevyráběla.

Mike Rivero komentuje situaci v maistreamových médiích, kde dvacetileté a něco „děti“ předčítají neustále se valící proud banalit. Také konstatuje, že Steven Colbert byl dirigován Hillary Clintonovou a ponořil se do propagandy tak hluboko, že jsme se na něj Mike, jeho žena Claire i my přestali dívat. Mike Rivero občas používá pokerovou terminologii.

Také konstatuje další a další znepokojivá fakta, naznačující souvislost mezi explozí výskytu dětí s autismem a vakcinací. Uvádí, že v těch státech, kde je umožněno udělit výjimku z očkování z lékařských důvodů, toho lékaři bohatě využívají – pro své vlastní děti…Továrna Monsanto servíruje ve vlastní kantýně výhradně jídla, jež neobsahují GMO.

Stefan Molyneux upozorňuje, že ve vlně znásilňování ve Švédsku si nejnásilněji počínají Afghánci a Somálci. Popisuje nedávný tříhodinový streaming skupinového znásilňování jedné švédské ženy na FB. Kde jsou kontroloři? Aha, nemají čas, udávají rasisty. Kdy začne kamenování?

Existuje proces, kdy se z dobrého nápadu v průběhu času stává nápad špatný. Sdílení je jeden z nich – neradi si to přiznáváme, ale pocházíme z opice a učíme se napodobováním. Jde o to, čeho.

Martin Brodel (analytik, komentátor, investor a Donaldův kamarád – dámám nedoporučujeme, pánové si přiostří slovník) amerického ex-prezidenta označuje pravidelně jako SOB a podle něj by měl skončit ve vězení, stejně jako Angela. S potěšením kvituje, že kongres vydal usnesení vedoucí ke zrušení EPA, United States Enviromental protection Agency. Nevěří, že její zakladatele vedly dobré úmysly.

Lindsey Lohan se vynořila z rehabky a chce si promluvit s prezidentem Trumpem.

Duke Univerzity organizuje workshop, kde se naučíte, jak se stát anti-trumpovským záškodníkem. Takhle nějak začíná výchova teroristů.

Laskavý čtenář jistě již odhalil, že v procesu odkrývání matrixu, vědomi si vlastní nedostatečnosti, jako lucernu v temnotě propagandy používáme mozků chytřejších k pochopení alespoň části neuchopitelné skutečnosti. Je to jako číslice 6 (či 9) – záleží, kdo se dívá a odkud, jaká je viditelnost, zda umí vůbec číslice, a ten, kdo se kouká horizontálně, neuvidí stejně nic… nebo linku. Pravdu budou mít všichni, ale popis se bude lišit.

Newsletter