Pravděpodobnost snížení britských sazeb v srpnu klesla z 50 % na 25 %. Libra zpevnila nad 1,3000 GBPUSD. Dolar plošně oslabuje. Proti euru nad 1,0930 a proti koruně pod 23,15.

Švejkování: Trumpova řeč – „Good Night, and Good Luck“

Trumpova první řeč před naplněným Kongresem se zapíše do americké historie, a to přestože její efekt vzápětí přemazala aféra s odposlechy Trump Tower. Epická performance se konala v nasvíceném Kongresu, bzučícím vzrušením z očekávání a silně připomínajícím atmosféru nástupu Harryho Pottera do školy v Bradavicích.

Pro celkový dojem je nezbytné shlédnout zejména těch několik minut před začátkem, během nichž do hlučícího zaplněného sálu přicházeli jednotliví vysocí činitelé, členové vlády, prezidentova rodina a nakonec Donald Trump. Jeho řeč byla skvělá a silná, a Nancy Pelosi vypadala v záběru kamery jako smrt.

Lionel (Lionel Media) to shrnul nejvýstižněji: „He nailed it!“ (volný překlad: „Nandal jim to!“).

Hned první větou své mediální kritiky docela vtipně odzbrojil, a Mike Pence s Paulem Ryanem, sedící za ním, se potutelně usmívali, zatímco potlesk je nutil vstávat a sedat jako v hodině tělocviku. Jediný kontroverzní moment jsme (my a Styx) zaznamenali, když se při dobře mířené, ale vágně zabalené ráně na demokratický solar rozpřáhl a na demokraty rovnou ukázal. Média to kupodivu přehlédla.

Christopher Green z AMTV Donalda prohlásil za opravdového leadera a sebe i nás za myšlenkové kriminálníky („thought criminals and outlaws“). S tím bychom si dovolili nesouhlasit, myslet si každý může, co chce, ale chovat bychom se měli slušně! Christopherovo stylizované depresivní pojetí nás trochu uspává a při poslechu se pravidelně uchylujeme k podpůrným prostředkům, ale jeho styl, evidentně inspirovaný Edwardem R. Murrowem („Good Night, and Good Luck“), průkopníkem rádiového i televizního zpravodajství, se nám líbí a on sám jej bere natolik vážně, že se málem jako nekuřák zahubil cigaretou v přímém přenosu, když se ji pokoušel demonstrativně vyšlukovat na kameru. Ed Murrow pokrýval v roce 1938 pro rádiové vysílání Columbia Broadcast System sudetskou krizi a mnichovská jednání.

S demonstrativní cigaretou jsme také přistihli Davida Seamana. Tomu, jak se zdá, bylo pohrozeno žalobou, a svá videa stáhnul.

Barack Obama obvinění z nařízení odposlechů odmítl. „And if you like your doctor, you can keep your doctor…“ – jeho snad nejslavnější lež o tom, že si pod Obamacare mohou Američané svobodně vybrat lékaře. Nemůžou! Obamacare také výrazně zdražila, a to přesně v době Obamova odchodu. Kdo si nemůže dovolit platit Obamacare (letos často i dvojnásobek loňské částky), musí ze zákona zaplatit pokutu… Uff.

Aféra s odposlechy naznačuje, že Andrew Schapiro dorazil dobře domů, a že NSA přece jen nerozdává informace každému ex-prezidentovi na požádání. FBI prý odposlechy schválila až na druhý pokus.

Legendární spisovatel a komentátor Ben Stein, jenž psal projevy prezidentům Richardu Nixonovi a Gerardu Fordovi, strhal CNN s tím, že dělají Donaldu Trumpovi totéž, co prováděli již Nixonovi. Steve Pieczenik tvrdí, že Bob Woodward byl agentem námořní tajné služby (Navy Intelligence) a CIA se kontrolovanou akcí Watergate zbavila Richarda Nixona. To už je kapitola „Všichni Kissingerovi muži“!

Také se táže, zda někdo slyšel Obamu informovat o tom, že vysílá jednotky do Súdánu nebo do Somálska – protože z Afriky se vrací na 4000 amerických vojáků. Zdalipak budou mít PTS?

Prezident Obama snížil počty amerických vojáků bojujících v Afghanistánu a Iráku, ale dramaticky rozšířil letecké války („air wars“ – drony) a používání speciálních sil po celé planetě. V roce 2016 operovaly americké speciální jednotky ve 138 zemích, tedy u 70 % národů. Navýšení o 130 % od dob Bushovy administrativy. Také jsme ale četli, že si americké speciální síly najímají na „hrubou práci“ žoldáky.

Washington Post pokračuje v podrývání vlastní vlády a označuje Donaldův projev za „typicky kontroverzní“ – prý použil svůj typicky agresivní jazyk, když popisoval boj proti IS… Autoři také opět lžou, že Donald Trump nemá podporu Američanů. Ale má – těch živých a legálních!

Objevují se další a další dokumenty, potvrzující prorůstání CIA do médií.

„Proč vás pořád zajímá, jaké jsou lidé rasy?“, podivuje se Lionel. „Já nemám například rád lidi hlučné, hloupé a ignorantské. Všech příchutí!“ ušklíbne se nakonec hezky po rasisticku. Lionel nemá židovský původ, má předky (nejen) sicilské, ale zdá se, že to není svým odpůrcům – bezmozkům vysvětlit.

Také tvrdí, že každá lidská organizace nad dva lidi má svou mocenskou strukturu. „Víte, kolik tajných úrovní je nad prezidentem? Kolik toho prezident neví? Ike měl pravdu, celé show velí militaristický komplex a tajné služby.“ Také se ptá, k čemu by bylo NATO, kdyby Rusko nebylo americkým nepřítelem… Nadšeně oznamuje, že i jeho garážista dobře ví, že kdyby NATO nepodrazilo Gorbačova, jemuž slíbilo nerozšiřování, celý ten dnešní blázinec by se nekonal. Garážistovi za oceánem se to dobře teoretizuje, ale nám dříve Ruskem okupovaným to až tak jasné nepřijde. Věci jsou vždycky složitější, a zcela jistě by se konal blázinec jiný. Jako nejsložitější se ukazuje vyřešení vraždy JFK, jež zůstává jakýmsi temným milníkem americké, a tedy i světové historie.

Twitter tvrdě zneviditelňuje příspěvky podporovatelů Donalda Trumpa, dochází k manipulaci a filtrování, stejně jako na YouTube.

Daily Caller uvádí, že NRC, Národní komise republikánů, vybrala v lednu rekordní sumu 19,8 milionů USD. To je nejlepší povolební měsíční výsledek v historii Republikánské strany.

Charles Ortel v nesmírné poučném rozhovoru s Lionelem tvrdí, že Clinton Foundation měla desítky poboček po celém světě, ač na to ze zákona neměla právo, neboť její existence měla jediný účel, a to stavbu Billovy knihovny. Na tu přispěla například Barbra Streisand, Rupert Murdoch, Bill Gates, General Electric a další. Zákony ošetřující charitativní činnost jsou v USA podle Charlese Ortela přísné a jasné. Třeba na Haiti neměla CF podle zákona co dělat. A to, co tam ve skutečnosti dělá, snad ani vědět nechceme!

GE také překvapivě figurovala na jednom starším přehledu vlastníků amerických médií, a matně si vybavujeme, že jim zprostředkovaně patřilo skoro všechno. GE appliaces vloni koupila čínská firma Haier.

Daily Mail píše, že policejní ředitel z Wiltshire informuje o ututlaném obvinění bývalého britského ministerského předsedy Sira Edwarda Heatha z pedofilie. Znásil prý tucty dětí. Obvinění od asi třiceti obětí vzešlo napovrch v průběhu vyšetřování, souvisejícího se skandálním odhalením BBC tolerované hrůzné masivní pedofilie Jimmyho Savilla. Sir Edward Heath, předchůdce Železné Lady, se bránil tím, že obvinění se ho netýkají, protože neřídí a neměl automobil. Dobové fotografie jej usvědčují ze lži. Sir Edward Heath zemřel v roce 2005.

Absolutně doporučujeme: video Ashton Kutcher FULL OPENING STATEMENT (C-SPAN): Kutcher mluví před senátním Výborem pro mezinárodní vztahy o případu pedofilie, jež probíhal, jako mnoho dalších, po tři roky na temném netu, a příslušníci Homeland Security se na to jen bezmocně dívali. Neměli technické prostředky, které by jim umožnily zločince vypátrat a příšernou podívanou zastavit. Kutcherova nadace nakonec vyvinula speciální program, který umožní tyto případy identifikovat. „A nejlepší naděje té roky zneužívané holčičky je nadace nějakého herce??“ obrací se otřesený Kutcher na mlčící senátory. Média se tématu vyhýbají, Elon Musk a Jeff Bezos si stavějí rakety, a největší starostí Billa Gatese je chřipka…

Donald Trump na jedné mediálně téměř neviditelné tiskové konferenci jasně prohlásil, že jeho administrativa bude pedofilii tvrdě stíhat.

Server beforitsnews.com uvádí, že ročně zmizí kolem 800 tisíc dětí. To je asi 2000 zmizelých dětí denně. Každých 40 vteřin „zmizí“ dítě… Jakpak asi fungují místní „barnevernety“ v zemích třetího světa?

Server wdn.com si posvítil na tzv. „factcheckers“, jakési kontrolory faktů či ověřovatele pravdy, a objevil různé organizace spojené s Demokratickou stranou a jejími sponzory, několik jedinců s pečlivě skrývanou identitou, jednoho „gamera“, dále levičáckého profesora feministických studií, specializovaného na „fat studies“ (studium tlusťochů) a nenávidějícího Donalda Trumpa, a jednoho sex-bloggera fetišistu.

Newsletter