Švejkování: V Americe přituhuje

Dva dny po masakru na střední škole Marjory Stoneman Douglasové v Parklandu, Broward County na Floridě vystoupil na tiskové konferenci před kamery náměstek amerického ministra spravedlnosti Rod Rosenstein, aby podal hrozivou zprávu o ruském ovlivňování amerických prezidentských voleb 2016, které na Facebooku páchalo třináct ruských trollů někde z Ruska a které na výsledek prezidentských voleb podle Rosensteinových vlastních slov nemělo vliv.

Roesnstein také vyloučil, že by o tomto ovlivňování s těmito trolly eventuálně spolupracující američtí občané věděli. Co bude dál s Muellerovou komisí, visí ve vzduchu. Mueller se teď zaměřuje na Jareda Kushnera, prezidentova zeťe, kterému navíc John Podesta tweetem doporučuje nosit kevlarovou vestu na zádech, což je pravděpodobně nepříliš vkusná narážka na Setha Riche, který byl dvakrát střelen do zad.

Novinářka a sufražetka Marjory Stoneman Douglasová (1890 – 1998) se proslavila jako bojovnice proti vysoušení bažin na Floridě.

Americká masmédia v čele se CNN se zručně chopila přeživších studentů z Parklandu, který spadá shodou okolností do distriktu Debbie Wasserman-Schulzové, bývalé šéfky Demokratické národní komise DNC. A uspořádala něco jako reality show. Student Colton Haab byl po prvotní výzvě této televizní stanice napsat své vyjádření odmítnut i se svou otázkou ohledně možnosti uplatnění veteránů jako strážců školních zařízení. Některá vystoupení ostatních jsme viděli a jednalo se o předčítání aktivistických proklamací. Ten nejhlasitější – David Hogg – jehož otec je agentem FBI v důchodu, tuto příležitost doslova chopil za pačesy a dnes má status profesionálního novináře a aktivisty a propracovanou stránku na Wikipedii (méně propracované je jeho datum narození: 2000/2001). Vzápětí se na Twitteru ozval jeho údajný spolužák ze školy Redondo Shores High School a zveřejnil zápis ze školní kroniky a fotky absolventů z roku 2015, mezi nimiž se nachází také David Hogg. David oplývá politicky korektní výřečností a talentem najít kameru, již před několika měsíci vystupoval na CNN v Kalifornii.

Jako obvykle se těsně po tragédii objevilo několik nezávislých svědectví, naznačujících či přímo potvrzujících existenci více střelců, včetně slečny, která s údajným vrahem mluvila během střelby odjinud, aby se po nich, opět jako obvykle, slehla zem a masmédia vytapetovala mediální prostor líčením osamělého labilního střelce a bojem proti druhému dodatku americké ústavy, který Američanům dává právo držet zbraň.

Nejen nás zaujalo, že na jednom videu z místa tragédia policisté, místo aby se starali o přeživší, táhnou z budovy jakýsi těžký černý vak, a že studenti přímo na místě téměř nezúčastněně popisují, jak měli ve stejný den cvičný poplach a nácvik na evakuaci školy, téměř jako by se zdráhali uvěřit, že se nejedná o skrytou kameru. Proč nezasáhl strážce a další tři policisté, schovávající se na parkovišti, není jasné, protože toto chování odporuje jejich výcviku a základním postupům, nacvičovaným přesně pro tyto situace. Zprávy o tom, že měli příkaz nezasahovat, se nedají potvrdit, neboť sociální sítě přistoupily k cenzuře natvrdo a američtí youtubeři nevěřícně zírají, jak jim kanály mizí před očima.

 

 

V stávajícím chaosu se nikdo neptá, kdo povolil mladému, psychicky labilnímu Nicolasi Cruzovi na práškách nakupovat zbraně, a jak je možné, že místní policie a FBI nejednaly, když u něj doma 39krát zasahovaly pořádkové síly (!) a svou plánovanou školní střelbu oznamoval předem na Facebooku. Facebookoví udavači Snopes, ti dnes už rozvedení tlusťoši s kočkou (tlusťoch zahýbal), asi neměli čas, protože honí slovní rasisty. Cruze chytili v McDonaldu, kde si dával hamburgera. Téměř nikdo se také neptá, jaké prášky bral a jaká byla jeho diagnóza.

Média zručně přehodila výhybku na téma zbraní a jejich kontrolu, a vrhla se do rutinní polemiky, která umně vylučuje zaostření na podstatu problému, tedy FBI a její naprosté selhání, a také a zejména celkové selhání americké společnosti. To bychom si dovolili ilustrovat na příkladu slavného gamera PewDiePie, jehož videa mají miliony shlédnutí, a který byl před nějakou dobou označen za rasistu a nacistu poté, co v zápalu boje použil na svého soupeře náboj nejostřejší: N-word! (Pro křížovkáře-neangličtináře: politicky nekorektní nezdvořilé označení Afro-Američana, používá se běžně mezi ajťáky). Spustil se takový kravál, že otřesený, miliony vydělávající a o sponzory přicházející PewDiePie, zveřejnil jako omluvu pětiminutové video z jakési anti-nacistické hry, kdy uniformovanému nacistovi prostřelí dalekonosnou puškou se zaměřovačem varle, a divák sleduje několikaminutové detailní tříštění varlete nanosekundu po nanosekundě. To Američanům připadá normální a nikdo se nad tím nepozastavuje.

Arogantní browardský šerif Scott Israel, který se kamarádil s Clintonovou, se v přímém přenosu sám pochválil za skvělé vedení a odstoupit nehodlá. Martin Brodel informuje o dohodě mezi některými floridskými školami s vysokou zločinností mezi absolventy, mezi které parklandská škola patří, a začíná vysvítat, že školy měly s policií jakousi dohodu, že jejich absolventi nebudou za drobnější kriminalitu postihováni. Tím se škole zlepší statistické skóre a dosáhne – na dotace! Obrovské stamilionové částky také po každé podobné tragédii putují do systému místních podpůrných organizací na prevenci. Od Colombine se odehrálo 14 školních střílení.

Fascinující je absence jakékoliv sebereflexe u emocionálně vybičovaných a násilím a zbraněmi posedlých médií, jež reprezentují až fanaticky zaujatí (a tedy neprofesionální), neféroví a nevychovaní týpci jako je například Jim Acosta ze CNN a jeho kamarádi, prudící a na kameru odhalující svá ega na konferencích Bílého domu, nebo zoufalý Chris Cuomo, který už se ani na kameru netváří jako novinář.

CNN propouští kolem padesáti zaměstnanců.
FBI dělá razii v Newsweeku.
Prezident Donald Trump vyhlásil Fake News Award a Twitter kleknul.

 

Na povrch vyplaval podivný e-mail bývalé Obamovy bezpečnostní poradkyně Susan Riceové s jakýmsi pracovním zápisem z poslední schůzky s Obamou jako prezidentem, tehdejším ředitelem FBI Jamesem Comeym, viceprezidentem Joem Bidenem a ministryní spravedlnosti Sally Yatesové v Oválné pracovně na téma Steelova dossier a jeho ověřování FBI, který poslala sama sobě, a podle něhož Obama na schůzce mluvil o způsobu předávání informaci „v příštích týdnech“ a několikrát zdůrazňoval, že vše má být „by the book“.

Američtí „demokratičtí“ zákonodárci Diane Feinsteinová a Adam Schiff žádají Twitter a Facebook o cenzuru.

 

Situace kolem generála Flynna je trochu zašmodrchaná: ukazuje se, že se sice přiznal k tomu, že při výslechu lhal agentům FBI, tito agenti si to ale prý sami nemyslí, a výslech navíc vedl náš starý známý agent Peter Strzok, jehož výslechový formulář 302 prý doznal nějakých post úprav, ze kterých pak vyplynulo to „lhaní“. Malým zádrhelem by mohlo být také to, že generálu Flynnovi podle některých zdrojů nebylo sděleno, že je vyslýchán, a tudíž neměl žádnou povinnost cokoliv vykládat zjevně zaujatému Strzokovi, a také by to znamenalo, že mu nebyla přednesena Miranda, povinná policejní formule, kterou známe z filmů, protože kdyby byla, tak by pochopitelně věděl, že je vyslýchán. Flynnovo přiznání souvisí s potencionálním obviněním jeho syna, na něhož se FBI chystala. Jeho lež se měla týkat toho, co neřekl viceprezidentovi Mikeu Pencovi o svém rozhovoru s ruským velvyslancem Sergejem Kysliakem. Konspirátorské jazýčky dodávají neověřitelný detail, že tématem byl seznam pedofilů, na němž se měl vyskytovat blízký viceprezidentův přítel, což mu Flynn neřekl. Celý Flynnův případ se odvíjí od Steelova dossier, a tedy se jedná o „ovoce z otráveného stromu“. V USA ale zjevně neplatí právo psané, ale právo silnějšího.

Dustin Nemos, mladý komentátor s ekonomickým vzděláním, si získával před uzavřením svého kanálu zasloužené ostruhy, počet fanoušků jeho krátkých srozumitelných videí mu krásně rostl a jeho suchý způsob podávání informací byl občas okořeněn chrápáním jeho psů, procházkami kočky, a jednou vysílal s bílým králíkem na klíně, protože mu prý (králíkovi) byla zima. Nedávno se mu také podařilo dostat lstí do záběru jeho mediálně plachou manželku thajského původu. Jeho klidné vystupování bylo balzámem pro citlivé duše, poznamenané celoamerickou mediální hysterií. Také informoval o tom, že v Arkansasu bylo nalezeno další tělo, a komentoval aktuální změny na Wikipedii ve složení vlivné Komise pro mezinárodní vztahy, kdy jednotlivé stránky jejích členů „červenají“, tedy jejich obsah mizí.

 

 

Závažné informace přináší kanál You Are Free TV. Donald Trump vyhodil zbytek členů komise HIV, protože byli propojeni s Billem Gatesem. Autorka informuje zásadně z exteriéru, často před reflektory automobilu, o vývoji biologických zbraní a jejich testování v Africe již od 60.-70. let. „Vládne nám technokratická elita,“ pronáší obvykle dobře naladěná moderátorka temně. My už ale ze Stanfordského experimentu víme, že lidé většinou dělají, co se jim řekne, ať už je to cokoliv, a řídí se přitom nejčastěji svým osobním okamžitým prospěchem. Změna by tedy mohla být relativně rychlá a bezbolestná, jde o to, kdo se chopí „tlampače“. Moderátorka také popisuje, jak Vatikán ovládá Londýn a Londýn pak USA. Také používá termín „sovětizace Ameriky“.

Michael Trimm mluví o tom, že si USA po WW2 dovezly na 1 800 nacistických vědců v rámci operace Paperclip, kteří prý v podstatě přebrali originální americké vědecké a technologické instituce – a vedou je dodnes…

Poplach a varování před útokem balistických raket, který byl vyhlášen havajskou Emergency Management Agency v půli ledna, kdy tam údajně pobývali Clintonovi i Huma Abedinová (která, jak se zdá, celá léta systematicky přeposílala vládní dokumenty na svůj Yahoo účet), byl oficiálně označen za omyl. Jednalo se o masivní varování obyvatelstva pomocí krizového systému s upozorněním, že nejde o cvičení, a obyvatelstvo prchalo do krytů a panikařilo. Odborníci upozorňují, že na této úrovni nejde špatně zmáčknout tlačítko, a nezávislí novináři se do jednoho domnívají, že se jednalo o poplach skutečný, balistická raketa byla na cestě a armáda zasáhla. Názory na to, kdo, jak a proč, se různí, ale ve většině teorií figuruje Čína. Deception Bytes uvádí, že na letištní ranveji leželo mrtvé tělo.

Rothschildové prodali pozemek o velikosti Manhattanu v oblasti Černého lesa v Rakousku, které jim patřilo 143 let. Prý se tam pořádaly honitby. Konspirátoři tasí Hunger Games, a my už dnes víme, že Američané nemají žádnou fantazii…

Cenzura na sociálních sitích přituhuje, začíná vylučování. Deep State vaří americkou žábu.

Q otevírá otázku ustanovení vojenských tribunálů. Média přešla téměř bez povšimnutí prezidentský výnos z 21. prosince, v němž mimo jiné prezident vyhlásil „emergency state“, který je k tomu nezbytný.

Catherine Austin Fittzová vypráví, jak se vzepřela, když v dobách, kdy pracovala pro Reaganovu vládu, po ní žádali upravit rozpočet na podporu bydlení směrem dolů:“ Kolik dětí bude muset skončit na ulici, abychom dodrželi kontrakt?“ odpověděla – a vyhrála jednu malou bitvu.

Jako jedna z mála mluví Catherine Austin Fittzová také o roli široké veřejnosti, která na korupci tiše spolupracuje a tím ji podporuje.

Zdroje: Dustin Nemos, You Are Free TV, Drudge Report, Zerohedge, Lionel Nation, Martin Brodel, Styxhexenhammer666, FOX News, independent sources

Newsletter