Švejkování V: Senátor Sanders nebalí kufry

Zlomená srdce stoupenců senátora Bernieho Sanderse, který nakonec oficiálně podpořil Hillary Clintonovou (ale sám stále neodstoupil!), zaplavila internet. V každém případě Sanders tlačí Clintonovou i celou Demokratickou stranu politicky ostře doleva (při jeho projevu, který se konal 13. července, stála vedle něj a přesně 406krát přikývla, jak internetoví nenechavci rychle spočítali), čímž vzniká prostor pro Donalda Trumpa. Ví Sanders, co dělá? Jeho stoupenci, kteří často mylně považují Trumpa jen za figurku nastrčenou Republikány, houfně opouštějí Demokratickou stranu.

Svědčí to také o neinformovanosti, protože Trump, nejen, že není Republikán, ale ti se ho až do sjezdu Republikánské strany minulý týden snažili zbavit, přestože regulérně vyhrál a porazil všech svých 16 republikánských konkurentů, a někteří to nevzdali ani teď.

Švejkování IV.: Jak Donald Trump balí Republikány

Někteří Republikáni se snaží z nutnosti jeho podpory, ke které se ovšem v případě jeho vítězství v primárkách zavázali, vyklouznout a nastrčit svou vlastní figurku. Dokonce jich několik zkušebně vystrčili před obrazovky (možná chtěli jen zkusit, co všechno jim projde, když vidí, co všechno prochází jiným…), ale reakce voličů i mediální scény byla rychlá, načež došlo k rychlému odvolávání a stahování kandidatur. Není dost dobře možné, poté, co Trump veřejně porazil své politické protivníky ve férovém standardním politickém souboji, říct, že 13,5 milionu vašich volících spoluobčanů jsou bezmozci a vy to víte lépe, protože váš děda narazil na zahradě na vrt…

Švejkováni po americku aneb jak to koulí Hillary

CNN dokonce vyzývala Bernieho Sanderse k odstoupení pod poměrně zákeřnou záminkou, že jeho tažení stojí daňové poplatníky příliš mnoho peněz. Kolik stojí provoz Air Force One, kterým teď vozí Obama Clintonovou, ovšem nezmiňují.

Bernie tedy pokračuje v kampani s Hillary, kterou vám zde budu citovat: „Musíme opravit náš rozvrácený právní systém!“ Amen.

Newsletter