Švejkování: Víru ztratili, ale mesianismus jim zůstal

Alexander Tomský říká, že marxismus je forma mesianistického náboženství, která ovládla naprostou většinu západních univerzit. „Víru ztratili, ale mesianismus jim zůstal.“ Martin Brodel popisuje, že ačkoliv George Soros ovládá demokraty a také část republikánské strany, soustavným politickým a komunikačním tlakem administrativu a senátory k podpoře Donalda Trumpa dotlačili. Vine linii politické korupce od roku 1913. „Trump tohle všechno ví,“ říká vážně. Stejně vážně říká, že jsou to psychotici. „Potřebujeme čas,“ tvrdí. Jeho důvěra v Donalda Trumpa je silná a upřímná.

Také ale naznačuje, že se globalisti pokusí shodit trhy a vinit z toho Donalda Trumpa. Popisuje, jak se Shadow Government, Deep State, „hluboký stát“ pokouší nejprve vyrabovat zdroje cizích zemí, organizuje státní převraty a instaluje loutkové vlády. Likviduje i ty vlády, které pracují pro svůj lid a k jeho dobru. Nám vyvstává v paměti (kromě krále Miroslava) několik různých tvrzení o americké energetické soběstačnosti, které poněkud kontrastují s americkou konfliktní přítomností u každého ropovodu, zejména u toho, který Asad nechce v Sýrii. Také nám vyvstává v paměti údaj, že USA má ve světě 1400 zahraničních vojenských misí, zatímco Rusko dvě. V médiích to ale občas vypadá, že Američané jsou vyděšení jako králíci!

Martin Brodel vyjadřuje také poměrně nevybíravě nedůvěru Carly Fiorině a označuje ji za „little puppet“ a ještě o chlup hůře. Zničila prý několik velkých technologických společností a odešla se 100M$ v kapse.

Také označuje McCaina za Sorosova člověka, pracujícího pro vojensko-průmyslový komplex. Tvrdí také, že v současnosti dochází na internetu a speciálně na Youtube k odhalování hrůzného propracovaného celosvětového pedofilního systému, určeného ke zlomení a ovládání lidí.

Také se zdá, že americkým extremistickým nemyslícím feministkám někdo nakukal, že hidžáb je symbol ženské emancipace… Raději jsme se zašli osvěžit přímo k prameni inteligentní moderní „misogynie“ (anti-feminismu), Stefanu Molyneuxovi. Jeho přednášku „Why Free Speech Is All That Matters” doporučujeme s radou předběžné opatrnosti! Tento brilantní konzervativní komentátor, který má ostře antifeministicky nabito a jednou na sebe prásknul, že byl ve vězení, je v záplavě politicky korektních blábolů velmi inspirativní. V oči otevírajícím rozhovoru se švédskou novinářkou Ingrid Carlqvist „The Rape Of Sweden“ detailně probírají katastrofickou situaci ve Švédsku, zaplaveném sexuálním násilím ze strany migrantů a paralyzovaném vlastní feministickou vládou, jejíž členky si na jednání v Íránu emancipovaně a poslušně nasadily hidžáby.

Lionel ve svém tažení za myslící Spojené státy vysvětluje, že argument musí být validní a relevantní, a co to znamená. To znamená, že situace je velmi vážná!

Taky říká, že miluje Ameriku, hlavně tehdy, když se zcvokne!

Ač ekononomičtí laikové, registrujeme známky ekonomické války: Kellogg’s (lupínky) zaznamenal ztráty 53M$ za čtvrté čtvrtletí, zavírá 49 poboček a propouští 1100 zaměstnanců poté, co s nějakými hloupými poznámkami stáhnul svou reklamu z Breitbartu (45 milionů čtenářů týdně) a následně čelil bojkotu stoupenců Donalda Trumpa. Američané používají svou tržní sílu jako zbraň finančního ničení. Také objevují, že propagandou zmámená mysl je natolik odolná logickým argumentům, že si s tou nábožensky fanatickou vůbec nezadá.

Washington Free Beacon píše, že odstranění generála Michaela Flynna je výsledkem několikaměsíční cílené diskreditační kampaně lidí z bývalé Obamovy administrativy. V pozadí je nukleární dohoda s Íránem, jíž byl Flynn odpůrcem a jejíž detaily měl v úmyslu zveřejnit. Tyto plány byly loyalisty připravovány měsíce před inaugurací, kdy Obama hostil několik pro-íránských činitelů, kteří měli zásadní význam v dezinformaci amerického obyvatelstva ohledně íránského nukleárního programu. Top členové Obamova týmu národní bezpečnosti poté připravili subversivní komunikační strukturu, kterou teď používají k podminování Trumpovy administrativy.

Martin Brodel v této souvislosti upozorňuje, že obě dcery Johna Kerryho jsou vdané za vysoké íránské činitele.

Přepisy komunikací, jež spadají do kategorie tajné, jsou evidentně v jakémsi uzavřeném bezpečnostním okruhu, a ven se mohou dostat jen „na podpis“. Do této kategorie spadají uniklé rozhovory hlavy státu s představiteli jiných zamí, a jsou za to docela těžké tresty.

Sám prezident považuje za hlavní problém to, že k únikům vůbec došlo. Na tiskové konferenci, kterou Donald Trump nečekaně svolal v Bílém domě, dal médiím, a zejména tisku, pěkné kapky, a Američanům vysvětlil, hezky zpříma a s mnoha příklady, že masmédiím v žádném případě nemohou důvěřovat. Také mluvil, zcela normálně po fašisticku, o porozumění a mírovém vztahu s ostatními zeměmi. Jak ale podotýká Styx, demokraté se semkli s republikány ve své touze po válce. Ten se také ptá, v souvislosti s označením Putina za „killer“ z úst Billa O’Reillyho, co je potom Barack Obama, který drony zabil tisíce lidí.

Sledovali jsme také tiskovou konferenci s Bibim Netanjahuem. K našemu překvapení se zapnuly naše ženské radary – a zaznamenali jsme emoce! Jeho (Bibiho) pohnutí bylo zřetelné a vztahy viditelně vřelé. Bibi hovořil o malém Jaredu Kushnerovi, zeti amerického prezidenta: “Nebyl nikdy malý, vždycky byl big“.

Vysoce postavený zdroj z NOAA potvrzuje oteplovací hoax, který dále upřesnilo podřeknutí vysoce postavené úřednice EU Christiany Figueres o tom, že se vlastně nejedná o klima, ale o prachy:

„This is the first time in the history of mankind that we are setting ourselves the task of intentionally, within a defined period of time, to change the economic development model that has been reigning for at least 150 years, since the Industrial Revolution.”

 

Změnit ekonomický model… Kde jsme to už… A jak k tomu chcete lidi přinutit?

Švejkování: Co vzkázala chicagská mafie Trumpovi? – Roklen24.cz https://t.co/G7hCQ3Avot prostřednictvím @roklen24 pic.twitter.com/sMJ8jbSIkF

Zero Hedge publikuje článek Tylera Durdena o tom, že manažeři hedgeových fondů propadají panice, protože se trhy hýbou a nemohou sázet na jistotu. Teprve na konci komplikovaných vyjádření všemožných specialistů se dočteme:

„Unpredictable he may be, but paradoxically so far this has resulted in the lowest level of volatility since the financial crisis, which incidentally is even worse for traders who desperately need sharp market moves to generate alpha.“

 

Jestli tomu naše neekonomická mysl rozumí, tak si stěžují na stabilitu trhu!

Martin Brodel je přesvědčen, že Clintonová žádné „lidové hlasování“ nevyhrála, a získala ve skutečnosti pouze 20-25 milionů hlasů. Svůj vztah k americkému prezidentovi popisuje slovy: „Great buddy!“ Sledujeme prý rozpad demokratické strany v přímém přenosu a dokonce i propagandou naočkovaná mládež se od ní odtahuje. Také se domnívá, že Nieto je přílis svázán s kartely na to, aby s nimi mohl něco udělat. Situace v Mexiku je prý strašná, a vraždí se s brutalitou, kterou si ani neumíme představit. Jeho kamarád mu vykládal, že je to tam docela dobré, jen špatně snáší, že se musí cestou z práce dívat na ty uřezané hlavy na plotě. A asi předloni jsme četli o příšerném únosu celého autobusu studentů, které pak skoro umučené nasypali na hromadu a zapálili…

Lionel se vysmívá sněhovým vločkám, protestujícím proti čerstvě jmenované ministryni školství Betsy DeVos: „Vy že se zajímáte o vzdělávací systém? Opravdu? A odkdy? Vážně? Jak se jmenoval předešlý ministr školství?“

A je vymalováno!

„Jsme hloupí,“ říká Lionel. Jako příklad běžné formy terorismu uvádí školní šikanu. „Jak je možné, že to na školách stále ještě existuje? Nečteme, nemyslíme, a je nám to jedno,“ uzavírá ponuře. V závěru ale dochází k optimističtějšímu konstatování: „Zvědavost, to je to, co žene chytré a úspěšné lidi kupředu!“

My si vzpomínáme na jednu senzační knihu, kterou jsme našli v Paříži na ulici, od autora Williama J. Reillyho, jakéhosi gurua vysokých manažerů v 50. letech. Jeho předešlou prací byla kniha „How to Avoid Work“. Nalezené dílo se jmenovalo „Jak si vydělat na živobytí za čtyři hodiny denně“ (1955), a bylo velmi inspirativní, přestože stálo na neuvěřitelně naivním předpokladu, že zaměstnavatel má někdy dost. Pochopil, že vysoká kreativní výkonnost nemůže fungovat osm hodin denně, ale nepochopil, že to nikoho v rozhodujících pozicích prostě nezajímá. Některé jeho závěry by se ale daly tesat:

Přímé myšlení začíná fakty. Ledabylé myšlení začíná názory.

Lionel také hovoří o G.W. Bushovi: “Hodný člověk, ale hlupák.“ Zmiňuje se také o Nancy Pelosi: “Cold hearted? Try no hearted!“

Psychiatrická rubrika: zhlédli jsme nesmírně zajímavou přednášku MUDr. Radkina Honzáka, který vysvětluje, že (hodně zestručněno) biologové se vracejí k Darwinovi a člověk se jeví býti něčím jako bakteriálním Iron Manem – bakterie, jež v nás žijí, tzv. mikrobion, si nás prostě vystavěly jako šnek ulitu, a chemické reakce těchto bakterií mozek identifikuje jako emoce. Silná vůle je součet motivů a energie. Emoce bere energii. Aha, tak proto psychopati vždycky vyhrávají!

Newsletter